Aktuálně: 4 424 inzerátů179 650 diskuzních příspěvků17 823 uživatelů

Příběh o Rejovi

Příběh o Rejovi
Kamila Ševčíková 01.03.2007, 00:04
3 162 2 minuty čtení

„Vypadni!“ „Co sem lezeš?“ „Vypadni!“ „Táhni čokle!“

Někdy jsem před kopancem stihl uhnout, ale většinou ne. Ten kutloch, co jsme v něm žili, byl špinavý, malý a tmavý. Málokdy tam bylo něco k jídlu. A když ano, tak jsem si to musel ukrást. Můj pán pro mě málokdy měl něco jiného než kopanec nebo nadávku.

Příběh o Rejovi

Kdysi dávno jsme zažili lepší časy. To s námi ještě žila panička, pán se víc smál a nebil mě tolik. Občas jsem měl i něco dobrého v misce. Panička si mě tenkrát jako štěňátko přinesla domů. Vyhlídla si mě na dvorku u své kamarádky. Tam jsem jedné větrné noci přišel na svět. Bylo nás osm sourozenců a máma měla málo mléka. Pořád jsme měli hlad. Občas na ten dvůr přišel člověk, křičel na mámu, a když jsme vykoukli z boudy, tak i na nás. Bál jsem se ho. Raději jsem vůbec nechodil ven. Občas přišla jeho žena a přinesla nám něco k jídlu. Ta nekřičela, měl jsem ji docela rád.

Jednou přišla a přivedla s sebou cizí ženu. Máma se ji snažila zahnat, ale marně. Zavřeli ji pryč, vytáhli mě ven a ta paní mě odnesla pryč. Z počátku jsem se bál, ale pak jsem zjistil, že je docela fajn. Donesla mě do nového domova. Dali mi deku do předsíně, do misky jsem dostával jídlo, a když nebyl doma pán, tak jsem mohl i do kuchyně. Ta idylka ale netrvala dlouho. Paní se od nás odstěhovala a mě tady nechala. Ale já už toho mám dost. Najdu si nové lidi! Nějaké hodné! Uteču a půjdu je hledat. Někde přece musí být někdo kdo mě bude mít rád.

Rej stále čeká na svého nového páníčka v psím útulku v Srbcích. Pokud byste mu chtěli dát nový domov, kontaktujte mě na čísle 731 537 322, e-mail - BeliskaBell@seznam.cz

Podělte se s námi o názor na tento článek →

Kamila Ševčíková

Autorem od: 01.01.2014

Podobné články

Může vás také zajímat