Aktuálně: 4 874 inzerátů175 147 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
Marty
Marty (521 příspěvků) 11.10.2009, 21:14:08 xxx.xxx.249.60
Přece jen přiložím foto. Je to právě voliéra s menšími aratingy a pyrury. Vlevo jeden osamocený a. oranžovočelý a na bidle srovnaní a. hnědohrdlí - a.p.pertinax.
Obrázek
Marty
Marty (521 příspěvků) 11.10.2009, 21:09:09 xxx.xxx.249.60
Ahoj Mirku, přesně tak. Mluvíš mi z duše. Ty kolekce aratingů a pyrurů hned při vchodu mě taky pěkně ,,nabudily". Nádherní byli především menší aratingové, canicularis-oranžovočelý a pertinax- hnědohrdlý nominátní forma. Nad těmito dvěma druhy jsem se nemohl vynadívat. V duchu jsem si nad něma uvažoval, ale všechny naděje pohasly po sdělení přibližné ceny. 10 tis za kus je pro mě přece jen moc. A navíc nedostatek samic u oranžovočelých. Ale i tak jsem byl rád, že jsem je mohl alespoň vidět. Fakt to jsou krásní papoušci, kteří jsou docela opomíjeni.
Marty
Marty (521 příspěvků) 11.10.2009, 20:56:19 xxx.xxx.249.60
Já jsem se zúčastnil jen olomoucké Exoty. Na Přerov jsem nejel, protože jsem tam nic důležitého nepotřeboval a také jsem tam byl minulou burzu. Výstava samotná se mi velmi líbila. Stejně jako předloni. Docela mě zaujala velká smíšená voliéra s australskými papoušky. Z pohledu jsem ani nepoznal, kolik druhů tam vlastně je, až z katalogu jsem vyčetl, že 22. bylo to docela zajímavé, ale řekl bych, že v ani v přírodě by se tolik různých druhů nesešlo. Oproti ,,loňsku" jsem byl vybaven i katalogem, takže jsem mohl vidět papoušky od těch, které znám. Katalog je dobrá věc, i když si myslím, že byl docela předražený. Osobně se mi také líbila kolekce aratingů, především od p. Vandělíka. Například aratingy červenohrdlé - rubritorquis jsem viděl poprvé.
Z druhého hlediska, setkání s přáteli, jsem také velmi spokojen. Potkal jsem pár známých a chvíli s nimi postál nad papouščí problematikou. Takže z mého pohledu to byla vydařená akce. Pokud bude zájem, mohu dodat i nějaké fotky.
Marty
Marty (521 příspěvků) 06.10.2009, 18:17:20 xxx.xxx.249.60
Na hnízdění už je letos pozdě (venku). Ukliďte budku a doufejte v příští rok. Pak je vyhecujete na máčeném a klíčeném zrní. Také je možné, že máte stejné pohlaví, ale to musíte vědět sám. Jinak mě ještě napadlo, že mohou být přetučnělí, tím pádem neplodní. Teda pokud dáváte více olejnatých semen, jako je slunečnice.
Nic jiného mě asi nenapadá.
Jen bych vás poprosil, jestli byste se nemohl přejmenovat ať nevznikají nesrovnalosti. Děkuji
Marty
Marty (521 příspěvků) 02.09.2009, 10:31:32 xxx.xxx.249.60
Rod pyrura je docela zajímavý. Někdy také zvažuji, že si nějakého pořídím. Zvlášť tento zástupce mě docela zaujal, právě z vaší diskuze. Abych se přiznal, tak jsem o něm ani nevěděl. Nedávno jsem zkoumal pyruru černohlavého, ale tenhle je jakoby "jemnější pro oko", zkrátka mě zaujal víc. Jak jste nakonec našel chovatele? Máte ho od zmíněného pana a paní Blažkových? Osobně je sice neznám, ale často inzerují v papoušcích. /mimo téma; přišlo vám už nové číslo papoušků?/
Marty
Marty (521 příspěvků) 25.08.2009, 19:37:01 xxx.xxx.249.60
Mi to jako dobrý rozměr voliéry pro penanty nepřipadá. Nevím kde jste "neregistrovaný" přišel na to, že nejsou až takoví letci? Když mají voliéru jak krabici od bot, tak je jasné, že jim ten let ani za to nestojí. Teď se na ifaně někdo ptal, proč jsou ti penanti tak malí, proč asi. A jinak, jestli je chcete odchovávat, tak alespoň o metr delší. Nedostatkem pohybu ptáci ztuční.
Vidím, že ještě nemáš vypnuté pletivo, nešlo by navařit ještě kousek voliéry?