Aktuálně: 4 690 inzerátů177 047 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů
Marty
Marty (521 příspěvků) 14.07.2009, 18:14:03 xxx.xxx.249.60
Burzy jsem se také zúčastnil a myslím, že docela slušné. Všude plno mladých penantů, což jsem předpokládal. Z větších papoušků jsem viděl několik kakduu růžových, plno sengalců a o něco méně amazonků a amazoňanů (kubánský, modročelý, venezuelský). Docela mě zaujala pětiletá samička papouška konžského, myslím, že to byl poddruh fantiensis. Hýřila barvami a prostě mi hned padla do oka. Prodával ji známý slovenský veterinář (možná i proto byla v takové kondici). Také bylo dost mladých alexandrů velkých. Nakonec jsem si všiml jedné ary maniláty, popovídal s chovatelem aymar citronových, obešel stánky a jelo se domů. Nejel jsem nic prodávat, a tak jsem si burzu docela užil.
Marty
Marty (521 příspěvků) 29.06.2009, 18:39:12 xxx.xxx.249.60
Nevím jestli je to pletivo zevnitř dobrá volba. Kdyby bylo po mém, tak bych dal ty odřezky i z vnitřní strany, takže by se překryly slabá místa. Také by to vypadalo pěkněji si myslím. Ale nevím jak jsou tyto odřezky drahé a taky když pak budete chtít voliéru třeba přemístit, tak s tím asi nehnete. S takovou zesílenou stěnou by tam pak mohli být i velcí papoušci.
Marty
Marty (521 příspěvků) 29.06.2009, 18:30:12 xxx.xxx.249.60
Řekl bych, že zimu nemají moc v lásce. Myslím tím teplotu pod bodem mrazu. Jednou jsem jim zkoušel dát dřevěnou bedničku a celou jsem ji vystlal senem a na spodek ještě piliny. Vrch jsem z části překryl destičkami. Křepelky chřadly a téměř nevylézaly z tohoto úkrytu. Měl jsem tam asi 5 křepelek, ještě s mladými co jsem neprodal. Byli všichni pospolu a zahřívali se. Ani si moc neumím přestavit, jak se bude křepelka pokoušet napít ze zmrzlé vody-ledu. Papoušci si naškrábou led anebo olížou, ale ti mají jinak stavěný zobák.
Ale je pravda, že polovina chovatelů, od kterých jsem kupoval, je mají přes zimu venku na hrubé vrstvě sena a slámy.
Marty
Marty (521 příspěvků) 29.06.2009, 12:17:18 xxx.xxx.249.60
Vypadá to pěkně, přírodně. Toho větru bych se moc nebál. Voliéra vypadá stabilně a jestli je těžká tak, jak říkáte, nic se s ní nestane. Tůje udělají mírné závětří. Hlavně ať to papoušci nenačnou v některém zeslabeném místě. Tak ať se dílo podaří.
Marty
Marty (521 příspěvků) 29.06.2009, 12:07:50 xxx.xxx.249.60
Už jsem tady nějaké příspěvky o jejich chovu psal, ale raději napíšu pár slov. Pro křepelky jsou nutné úkryty, to už bylo zmíněno. Stačí i kousek dřeva opřený o stranu voliéry a dokola obložený chrastím a různými větvičkami. Dovnitř dáte kousek sena a křepelčí úkryt je hotov. Pak můžete doplnit ještě o různě pokroucené kousky kůry atd. Ty pařezy a kameny je dobrá volba, ale řekl bych, že je na to potřeba větší voliéra. I když nebudete očekávat odchov, křepelky se vám jistě odvděčí za dobrou péči a zahnízdí. Své křepelky chovám po páru, ale četl jsem, že na jednoho samečka může být více samiček. Více samečku nikoli, jak už bylo zmíněno. Nyní mám jeden páreček pod alexandry malými a jeden pod barnardy jižními. Oba páry teď zahřívají vajíčka a papoušci je vůbec neobtěžují. Dříve jsem je měl dvě sezony pod roselami a také bylo vše v pořádku. Občas byli sice papoušci zvědaví a šli se podívat na zem, ale nějakou agresivitu jsem nezaznamenal. Jednou byl však případ, kdy jsem našel během pár dní dva uklované samečky, které jsem měl pospolu (dva samotní samečci si nic nedělají, ale ze začátku je musíte sledovat).
Na krmení nejsou náročné a berou menší zrniny. Občas také dostanou kousek jablka, to jim moc chutná, stejně jako natrhané kousky trávy. Nedávno jsem jim dokonce ukrál kousek pomeranče a během chvíle do něj začaly zobat.Vodu jim dávám do napaječek.
Který druh si zvolíte, záleží na vás. Chovám jen čínské a proto bych je i doporučil.
Marty
Marty (521 příspěvků) 21.06.2009, 14:15:13 xxx.xxx.249.60
V Ostravě je burza papoušků každou neděli. Je to v Ostravě Michálkovicích, nad stadiónem Bazaly, v ranních hodinách. Zkuste se tam podívat, třeba budete mít štěstí.
Marty
Marty (521 příspěvků) 19.06.2009, 20:24:53 xxx.xxx.249.60
No taky jsem se tam snažil dostat, ale vše marné. Já jsem do moderky téměř nepřispíval, takže si o mě snad žádný obrázek neudělali. Na nemoderku jse občas něco poradil, když to bylo v mých silách (tak to dělám i tady). No nevím. Ale třeba jen něco opravují nebo vylepšují, nemůže to být věčně. Podle mě se to všechno vysvětlí. Marty
Marty
Marty (521 příspěvků) 15.06.2009, 12:59:00 xxx.xxx.249.60
Tak to je dobrá zpráva. Už tak dost atraktivní Zoo a ještě k tomu další trhák. To bude super podívaná. Už se na ně těším. V září tam pojedeme s chovateli ze spolku (nejen tam), tak doufám, že mezi tím nikde neodcestují. Snad nám bude to dopoledne na prohlídku stačit.
Ale teď opravdu nevím, kde byli dříve ledňáci, tolikrát jsem tam byl, ale na ně si opravdu nevzpomínám. Už se na ně těším.
Marty
Marty (521 příspěvků) 10.06.2009, 20:54:51 xxx.xxx.249.60
Tak to vám gratuluji k úspěšnému odchytu. I když to musela být pěkná podívaná, jak takový barevný pták (rosela) poletuje po okolí, zůstala by nevyužita. Zařadíte ji do chovu? Vložil byste pak nějaké pěkné foto? Díky
Marty
Marty (521 příspěvků) 05.06.2009, 15:16:10 xxx.xxx.249.60
Já bych si tipl stejně jak Mirek, ale opravdu si nejsem jistý. Žlutohlavé nechovám a když na ně narazím, tak jednou za rok. Já asi neporadím. Možná kdyby se tu hodila ještě nějaká fotka.
Marty
Marty (521 příspěvků) 04.06.2009, 12:55:07 xxx.xxx.249.60
Ještě by byl vhodný papoušek červenokřídlý a královský, ale záleží jak velkou voliéru pro ně máte. Většina australanů potřebuje dost prostoru na prolet. Také se ještě chovají alexandři čínští. Ale tito uvedení papoušci spíš pro zkušenější chovatele, bych řekl.
Marty
Marty (521 příspěvků) 03.06.2009, 12:37:10 xxx.xxx.249.60
Ahoj, pokud sis našetřil víc, tak zkus koupit čtyři papoušky. Je větší pravděpodobnost, že budou zastoupena obě pohlaví. A pokud to pak budou dva páry, budeš si z nich moct vybrat ten, který se ti víc líbí. Záleží na tobě.