Aktuálně: 4 597 inzerátů178 083 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů
Marty
Marty (521 příspěvků) 23.05.2009, 21:07:39 xxx.xxx.249.60
Tak toto je opravdu podivné téma, i když se musím přiznat že ho také postrádám, protože rád čtu jeho příspěvky (nejen zde). Třeba má počítač v opravně nebo nemá přístup na internet.
Marty
Marty (521 příspěvků) 21.05.2009, 21:56:58 xxx.xxx.249.60
No nevím, jestli je plechová voliéra to nejštastnější řešení. Třeba se ti dřeva ani nedotknou, záleží na papouškovi. Zkusit se musí všechno. Ale možná, že oplechování části stěny kolem bidel by nebylo špatné, pokud to budeš dělat dřevěné. Rozhodně bych zvolil hrubší desky. Pletivo alespon 1,9*1,9. Nejlepší to máš přímo od chovatel,e co je chová. Hoj, a popřemýšlej nad tím.
Marty
Marty (521 příspěvků) 21.05.2009, 17:44:27 xxx.xxx.249.60
Martine co pořád chceš vědět? Neumíš si to domyslet sám? Červená ji říkají asi proto, že má červenou barvu. Existují ještě barvy oranžová, modrá atd. Barva je jen zjednodušením názvu mutace. Ale protože se nezabývám mutacemi, nedám ti spolehlivou odpověď. Když sháním přírodního ptáka, řeknu pouze přírodní. Tak mám jistotu, že jsme se domluvili. a ještě mě napadla jedna věc. Může být třeba červený štěpitelný na jinou barvu. Má pouze červené zbarvení, ale protože už štěpí, není to přírodní pták. Proto ho nazývají červeným. Ale jak jsem psal, v mutacích nevynikám, tak snad to potvrdí anebo vyvrátí jiní chovatelé. Pokud chceš mít stoprocentní odpověd, napiš panu Raškovi. gencalc.com
Marty
Marty (521 příspěvků) 21.05.2009, 17:32:42 xxx.xxx.249.60
Problém je v tom, že pokud bude voliéra třeba z palubek nebo jiných desek, může je papoušek načnout i uprostřed a vykouše si díru. Já jsem udělal voliéru z palubek a je to takový typ co má z jedné strany drážky, aby se deska nekrotila nebo nevlnila. Penanti mi ty drážky na některých místech oštípali, ale dál už nešli. U patagonců to může být jinak a ti by si mohli tu díru na svobodu prokousat. Pokud by byl zálet z lisovaných cetris desek, byla by to lepší volba. Tyto desky jsou hladké po celé ploše, tak by to měli obtížnější na destrukci. Také záleží na velikosti voliéry a na předkládání různých větví na okus. Aby se papoušek vyřádil na nich a neměl nutkání ničit voliéru.
Obrázek
Marty
Marty (521 příspěvků) 19.05.2009, 19:00:07 xxx.xxx.249.60
Nepíšete jak se voliéra dlouhá. Ze dřeva bych ji každopádně nedoporučoval, hravě si s ním poradí. Mají docela velkou sílu v zobáku. Známému nějak rozpletli pletivo a dostali se k sousedním papouškům. Měl tam pletené pletivo. Ve voliéře má takové dřevěné poličky a u nich to moc dlouho nevydrží. Má je v nevytápěné boudě. Přes zimu tam klesá teplota i pod mrazu.
U druhého chovatele jsou patagonci docela agresivní. Když náhodou zapomenete ruku na pletivu, tak vás docela dost poštípou. A je to do krve. Každoročně je dává na výstavu, takže to můžete vidět na vlastní oči. (F-M). O jejich křiku ani nemluvím.
Marty
Marty (521 příspěvků) 17.05.2009, 16:44:06 xxx.xxx.249.60
Ještě jsem se chtěl zeptat jakého bude voliérka půdorysu. Čtverec anebo zaoblený či zkosený čtverec? Tím zkosením se hodně místa ubere.
Na stránkách alumatu (alumat.cz) jsou fotky různých interierových voliér. Můžete se podívat, inspirace je tam dost.
Marty
Marty (521 příspěvků) 16.05.2009, 22:16:45 xxx.xxx.249.60
Chtěl byste časem odchovávat anebo budou jen jako domácí společníci? Žakové se často odchovávají v metrových klecích, ale ten prolet je opravdu důležitý.
Marty
Marty (521 příspěvků) 16.05.2009, 22:00:52 xxx.xxx.249.60
Nejlepší je začít s knížkou zaměřenou na druhy, které budu chtít chovat. Já jsem začínal s knížkou od pana Vašíčka a dočetl jsem se v ní všeho, co jsem potřeboval. Knížka je pořád po ruce a myslím, že je to dobrý zdroj informací. Dále se můžeš podívat na různá témata zde nebo třeba na ifauně, kde už se to také tolikrát řešilo. Stačí jen hledat a číst. Vše najdeš.
Marty
Marty (521 příspěvků) 15.05.2009, 21:25:10 xxx.xxx.249.60
U papoušků rudobřichých bych viděl problém spíš s jejich dostupností. Alespoň já jsem je na burze viděl jen párkrát (Přerov). Dříve je choval známý, ale nevím jestli odchoval. Jsou to docela pěkní papoušci, ale mají poněkud prudší povahu.
Marty
Marty (521 příspěvků) 15.05.2009, 20:18:56 xxx.xxx.249.60
Já jsem si o jejich registraci nevšiml. Myslím, že u nich to není potřeba. Snad to potvrdí jiní chovatelé.
Marty
Marty (521 příspěvků) 15.05.2009, 20:14:16 xxx.xxx.249.60
V inzerci se tito aratingové téměř nevidí. Co jsem se párkrát pokoušel najít nějaký druh zelených aratingů, jen pro představu kolik takový papoušek stojí, tak jsem našel jen aratingy škraboškové, jiné ne. Samice se u těchto druhů těžko shání, to mi potvrdil i můj "známý" který chová více druhů.

Nevím, jestli vám tu s tím někdo poradí. Nejlepší by bylo kontaktovat některého chovatele a přes něj se nějak poptat.
Marty
Marty (521 příspěvků) 14.05.2009, 13:32:01 xxx.xxx.249.60
Kajik-moc pěkné voliéry. Nemohl bys napsat rozměry a chované druhy? Z fotky to není patrné.
Papy-Ano, na pletivu se držel sníh. Jsou tam oka myslím 1,9*1,9, ale mokrý sníh se nalepí na vše. Když byl mráz tak to bylo dobré, ale jak se začalo oteplovat, musel sníh jít pryč. Docela dost nabral na váze, však to všichni známe.
Marty
Marty (521 příspěvků) 14.05.2009, 13:11:16 xxx.xxx.249.60
Za sebe můžu říct, že se mí stávající vzhled stránek líbí. Na tomto bych toho moc neměnil. Jinak funkčnost webu nevidím v jeho zastaralosti, ale v chovatelích samotných. Kdyby si každý přečetl pravidla tohoto fóra a pokoušel se je dodržovat, bylo by to vidět. Už jen, kdyby nějaký neznalý nováček použil funkci HLEDAT, pomohlo by to a nebyly by zde pořád se zbytečně opakující témata, na která už není chuť odpovídat. Marty
Marty
Marty (521 příspěvků) 13.05.2009, 11:40:09 xxx.xxx.249.60
Všiml jsem si, že jsem tu ještě nehodil fotku mých voliér, ale jelikož jste je mohli vidět v jiných tématech, dám se alespoň jednu fotku pro přiblížení. Je to foceno letošní zimu. Mimo jiné, chovám v ní i penanty a zatím to vypadá slibně (jsou v té nejdelší voliéře). Voliéry jsou zde tři. Rozměry venkovních a jednoho vnitřního jsou 2,5*0,8 m. Dva vnitřní jsou 1,8 m dlouhé. Výška něco okolo 2 m, podle slonu střechy. Průlet je o velikosti asi 0,5*0,4 m.
Obrázek
Marty
Marty (521 příspěvků) 10.05.2009, 13:30:53 xxx.xxx.249.60
Dobrý den. Zážitky asi tak jak napsal Mirek. Burza poloprázdná, což jsem ještě neviděl. Je sice pravda, že jsem přijel asi v 6,30, ale i tak toho bylo málo. Já jsem rosely skoro ani nepostřekl, myslím tedy pestré. Bylo tam pár kusů, ale ty byly hned vyprodané. Nejvíc tam bylo asi rosel žlutolících, dalo by se vybrat. Já jsem měl zamluvenou samici alexandra malého a nyní ji mám doma. Řekl bych, že převažovali velcí papoušci. Blo dost senegalců a alexandrů velkých. Na druhou stranu jsem se taky setkal s různými chovateli, což mě docela potěšilo.
Marty
Marty (521 příspěvků) 04.05.2009, 21:21:32 xxx.xxx.249.60
Jedná se o papouška červenokřídlého, více se dozvíte zde http://papousci.chovzvirat.com/druhy/papousek-cervenokridly.html Je lepší ho chovat ve voliéře, protože potřebuje hodně pohybu. Ale když už ho teda máte doma, měl by být každodenně puštený alespoň na hodinu.