Aktuálně: 4 939 inzerátů174 290 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 14.11.2007, 08:38:11 xxx.xxx.161.17
Souhlasím s panem Hálou. Můžou se leknout a pak zůstanou na pletivu a to je to nejhorší. Polička nebo širší prkno, které je umístěno pod strop se nám také velice osvědčilo u všech ptáků. Dokonce se mi cpou mezi strop a vršek budky, kde jsou sotva 3 - 4 cm prostoru a tam jsou nejspokojenější (to dělají žlutoramení).
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 14.11.2007, 08:25:50 xxx.xxx.161.17
To je jasné, taky bych asi nechtěl mít doma nějaký ohrožený druh jen pro to, že bych se bál že je jeden z mála v evropě a může se mu něco stát - raději bych si koupil takové, kteří již mají stabilní populaci v chovech. na opravdové rarity si skutečně může troufnout jen hodně zkušený chovatel (to platí i pro peruviany). podle mně je pro začátek stejně nějlepší klasický mnohobarvý horský - ten je takový "nejméně náročný" ;o))) tak bych to alespoň dělal já. nejdřív jednodušší na odchov a s přibývajícími zkušenostmi pořizovat to, k čemu bych se rád dopracoval. Jenže to je běh na dlouhou trať.. ;o)) třeba se v důchodu dočkám.. ;o))
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 13.11.2007, 18:03:36 xxx.xxx.161.17
to je taky fakt bez peněz nemáš nic.. ;o))) existuje od tohodle charmozina nějaká fotka?? vše co jsem viděl bylo jen nakreslené... No nic pádim domu z práce. měj se. Jirka
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 13.11.2007, 17:52:05 xxx.xxx.161.17
my jsme to dělali tak, že jsme je po setmění šetrně zahnali na bidla. po tmě se už na pletivo nevrátili (teda ve většině případů). zaručený recept asi není.
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 13.11.2007, 17:48:12 xxx.xxx.161.17
myslím, že když člověk chce tak sežene všechno ;o)) jde o to mít kontakty.. ;o)) Já bych si je koupil hned kdybych mohl, ale vzhledem k tomu, že jsem teprve koupil pozemek, tak musím ještě nejdřív postavit a to nejdřív dům a teprve potom zařízení pro chov. Ňavíc mám zatím práci, kde jsem od rána do večera a nemohl bych jim poskytnout kompletní servis.... zatím budu plánovat a zjišťovat informace. ;o))
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 13.11.2007, 17:28:21 xxx.xxx.161.17
;o)) právě, že mě strašně překvapilo, že je tu někdo u nás má, když vím, jak jsou vzácní. samozřejmně vím, že budu jeden z mnoha, který by si je přál.. ;o)) Docela bych je chtěl vidět naživo. když budeš chtít můžeme si o tom promluvit v soukromých emailech. Popravdě jsem teda čekal větší dardu za tak nedostupné lorie.. ;o)) Mě bude bohatě stačit (až pro ně budu za pár let mít zázemí), když si pořídím Lori límcové - Phygis solitarius - to je můj (dostupný) sen ;o))) Z rodu EOS se m i nejvíc líbí lori čárkovaný - Eos reticulata, ale i tihle jsou krásní (prostě lori)- budu ti držet palce ať se ti je podaří sehnat.
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 13.11.2007, 09:32:17 xxx.xxx.161.17
Ahoj Luboši - nevadí, když si budeme tykat??? Gratuluju k pořízení - jsou parádní. I když mě se z mnohobarvých nejvíce líbí rudopáskový.. ;o)). Chtěl bych se zeptat, jesli se u nás chovají Vini Běloprsý - na stránkách pana Horyny je seznam Loriů chovaných v ČR a tam je uvedený - víš případně kdo je má?? a jak se pro zajímavost pohybuje cena??? Díky Jirka
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 08.11.2007, 16:32:10 xxx.xxx.161.17
To je sice fakt, ale alespoň někdo. Tím, ře skupují pozemky také chrání pralesy a tudíž brání kácení a tím také chrání jejich domovinu. Teď například vrátili Lori Kühli zpě do volné přírody a zajistili informovanost domorodců, kteří je lovili, aby měli peří do čelenek.... ;o( teď je ale uctívají a těší se na turisty... ;o)) myslím že to bylo také v časopise papoušci...
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 08.11.2007, 15:41:46 xxx.xxx.161.17
I na tento Váš příspěvek musím odpovědět stejně - http://www.loroparque-fundacion.org/ tato organizace právě vykupuje území, kde se nacházejí ohrožené druhy papoušků a na "vlastních pozemcích" si již zajistí strážce. navíc i tato organizace zajišťuje osvětu domorodců a snaží se naučit je, že více peněz a tudíž lepší živobytí budou mít z turistiky než z odchytu a prodeje.... Doporučuji přečíst ty stránky nebo třeba napsat na Alenu Doležalovou - šéfredaktorku časopisu papoušci - zná se se spoustou lidí z této organizace a může podat podrobnější informace.
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 05.11.2007, 13:46:53 xxx.xxx.161.17
Alexandry nemá to vím, ale teď má ode mne štěpáky žlutohlavých do skořic.. ;o)) vyměnili jsme to s ním za možná štěpitelné stanleje do Lutin. Tak uvidíme, jestli jsme měli šťastnou ruku.. ;o) Agoušů tam má spoustu a je to paráda. Já je měl dřív taky - hlavně růžohrdlé oranžolící lutina, olivy a tmavozelené, ale tím, že jsem to měl u otce tak mu to zabíralo místo a musel jsem je bohužel zrušit. Ale na svém jim plánuju taky jednu voliéru - velkou pro hejnový chov. ;o)))) jsou totiž úžasní, když staví hnízda. ;o)) a ochočení jsou k sežrání.. ;o))
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 05.11.2007, 13:30:47 xxx.xxx.161.17
Ty voliéry co píšeš už staví co ho znám asi deset let - dělali mu problémy sousedi.... jsem zvedavý kolik jich tam vyfrkne ... plac tam má tak dobře na 20 pěkných voliér. naproti jsem byl taky... jen jsem mu nikdy nezáviděl to chytání v té výšce... ;o)))
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 05.11.2007, 13:22:06 xxx.xxx.161.17
jj to je pravda.. ;o)) Pan Coufalík by tam být měl alespoň doufám... máme pro něj jednoho penanta na výměnu.. ;o)) Pokud za ním pojedeme, tak to zase budu řídit celou cestu, protože jeho slivovička je bezkonkurenční a tatík neodolá.. ;o)) Doufám, že nenaštvu někoho kdo má lepší slivku.. ;o))
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 05.11.2007, 12:33:19 xxx.xxx.161.17
No my jsme od Prahy takže to z ruky máme... Ale jezdíme tam pokud máme ještě něco na prodej. v podstatě jezdíme hlavně na Přerovské burzy... Teď tam pojedu asu určitě, protože tam mám objednané plechové šuplíky do klecí, takže si tam pro ně pojedu (teda pokud výrobce nezavolá, že to nestihnul.... ) ;o)) jestli tam budeš, tak se můžeme sejít a pokecat.. ;o)) Rád tě osobně poznám.
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 05.11.2007, 12:25:38 xxx.xxx.161.17
Já tedy musím říct, že jsem se tam bohužel ještě nedostal a vše co vím jsem o nich pouze četl, ale četl jsem toho dost na to, abych si udělal obrázek. Letos tam byl otec poprvé (dřív se tam nedostal, protože musel krmit ;o))) a jak říkal mají tam 1200 voliér, které "broběhli" za 1,5 hodiny.. (což se nedá nic vidět) a všechny ohrožené druhy viděli buď jen z dálky nebo vůbec.. takže se snaží i když mají návštěvy uchránit hnízdící páry před rušením a aby si na lidi moc nezvykali...
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 05.11.2007, 12:07:55 xxx.xxx.161.17
Díky, tady mi někdo mluví z duše... ;o)) A není jen o ochraně ohrožených druhů ale tato nadace také monitoruje ohrožené druhy v jiných chovech po celém světě, spolupracuje s chovateli a podporuje je.. navíc máte možnost v posledním čísle časopisu papoušci přečíst článek jak zajistili návrat Kakadu filipínského do volné přírody...
jiribene
jiribene (62 příspěvků) 05.11.2007, 12:02:22 xxx.xxx.161.17
Koukám, že se nám tu trošku debata rozvášnila.. ;o)) ale máte pravdu, zbytečně do sebe lidé rýpou.

Ondro, chtěl bych se omluvit. O víkendu jsem vůbec nebyl u rodičů a nemohl jsem tedy vyfotit ty alexandry - doufám, že to stihnu teď o víkendu a pak je sem vložím.