Aktuálně: 4 520 inzerátů178 385 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů
DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 31.01.2010, 15:45:56 xxx.xxx.169.122
Cone díky za radu.No ti oproti té mé samici jsou krásní.Ta má jen hlavu a ocas.V letkách je vidět nové peří v tubusech,ale zatím si ho nevšímá tak snad dobrý.Kamarád od kterého mám toho samce žaky odchováva.Říkal že loni dovezl taky takového samce jako já tedˇ samici a za tři měsíce byl jak malovanej.Bylo to po ztrátě partnera.Tak se nechám překvapit a budu se snažit.Určitě se ozvu hned jak nastane nějaká zmněna.
Ještě jednou moc děkuji a ať se daří.Michal
DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 31.01.2010, 14:56:18 xxx.xxx.169.122
Ještě bych doplnil samce jsem zatím neumístil jsen jsem ho 2x vedle samice umístil.Stále zvažuji variantu kam je dát jestli do prostor kde se pohybujeme nebo ať jsou raději v klidu s ohledem na to že samice je odchyt,ale to je zase stresujíci pro samce.Takže ted ještě vyřešit tuto otázku.
Dík za tip Michal
DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 31.01.2010, 07:58:14 xxx.xxx.169.122
Samici jsem umístil do klece a vedle do klece jsem donesl samce,samice hned jak samce viděla začala lézt okolo větve po pletivu a chtěla k samcovi.Ale samec bohužel nejevil žádné známky toho že by samice vedle něho vůbec byla,ale to bylo spíš tím že byl i v novém prostředí.Zkusil jsem to v tom prostoru kam nechodím obytná místnost,vytápěna.Samec se jevil spíš dost smutně že nevidí nikoho na kohy byl dosud zvyklí.Jinak samice si zatím nevytrhla jediné pero ale to může také souviset zatím s tím že se ještě nerozkoukala v novém prostředí.
Určitě budu informace postupně doplňovat.
Díky za rady Michal
DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 30.01.2010, 19:09:59 xxx.xxx.169.122
Dobrý den,

Chtěl bych Vás požádat o radu ohledně žaka.Vím že se podobný případ řešil v minulosti,případně se s ním někdo setkal ve svém chovu.

Odkoupil jsem od chovatele samici žaka(odchyt)která v létě přišla o samce a po přestěhování do vnitřních prostor na zimu se mu oškubala.Nyní je ve stavu že má ocas,peří na hlavě začínají jí růst nová pera v letkách ještě tubusy ale jinak po těle je jen prachové peří.

Chtěl bych jí zaředit k samci(věk 3 roky) kterého vlastním je to domácí mazlíček,ale občas má stavy že se taky škubne na hrudi.

Proto jsem mu koupil tuto samici abych se pokusil o sestavení páru ale ani tak nejde o to jestli někdy něco odchovají ale spíš o to aby ptaci obrostly a byli šťasní případný odchov by byl jen třešnička na dortu.

Proto bych se chtěl zeptat zda nemáte rady co nasadit samici či jakou stravu krom běžné stravy pro velké papoušky a ovoce zelenina jí předkládat.

Případně nějaký doplně.Do vody aplikuji promotor.

Dále bych se chtěl zeptat zda by bylo lepší ptáky umístit do klidné místnosti kam chodím jen krmit a ihned je dát společně do jedné voliéry nebo je nejdřív seznámit přez pletiva dvou voliér(na toto se názory rozchází)a potom pustit k sobě.

Nebo by jste volil umístění v prostorách kde se běžně pohybujem.(samec je umístěn v obývaku na stromě na volno)předpokládám tedy že umístění do jeho teritoria by asi nebylo vhodné.samici by bral asi jako vetřelce.

Předem děkuji za každou radu a budu velice rád pokud mi odpovíte.

Děkuji s pozdarvem Michal
DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 07.03.2009, 19:47:52 xxx.xxx.232.1
Mě rarožice přez den neseděla vůbec třeba 10hodit.Ted už ale sedí oba.Je to kvůli tomu aby se mládé líhla skoro stejně a nebyl mezi nimi takový rozdíl jinak by docházelo ke kanibalismu silnější mládě by zabilo to později narozené,jako je to u orlů.Michal
DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 07.03.2009, 18:49:55 xxx.xxx.232.1
Ahoj Mirku a Květoši ty kamery jsou dobré netušil jsme že je taky navštěvujete.To vždycky když jsem v lednu jezdil s posedu a nic mi na krmeliště nepřišlo tak jsem s kochal alespoň tady a pomalu rozmrzal.
Jinak pro cone těm puštíkům to rozhodně nevadí,mě ted nanesli rarozi samice chodila přihřejvat jen na noc a zasedla až po 3vejci u dravců a sov je to naprosto normální.
Michal
DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 04.08.2008, 17:57:13 xxx.xxx.208.112
Mohl by jsi to poslat ještě jednou teď jsem koukal že jsem neměl dobře e adresu dík(už je to na profilu opraveno)
DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 04.08.2008, 16:42:44 xxx.xxx.208.112
Ty bych třeba i vzal ale chci do chovu takže byh raději odchov pod rodiči,ale děkuji kontakt můžeš přiložit.dik
DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 03.08.2008, 18:37:57 xxx.xxx.208.112
P?�edpokl??dal jsem ceny u bě??n??ch druh??,zlato�?el??,slune�?n?�,oran??ovo�?ela?A jak je to s jejich hlu�?nost?�?
DAIEN
DAIEN (79 příspěvků) 03.08.2008, 17:19:11 xxx.xxx.208.112
Dobrý den chtěl bych se zaptat jak se nyní pohybují ceny těchto ptáku?Jak letošních odchovů tak už starších.Dík Michal