Aktuálně: 4 692 inzerátů177 067 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů
jara.t
jara.t (143 příspěvků) 20.07.2023, 23:06:41 xxx.xxx.49.227
KatyQ:

Pár let zpátky se mi podařilo vyfotit tohoto broučího krasavce:

A jako bonus přidávám křižáka “vosáka”:

Obrázek Obrázek

Klikoroh devětsilový a křižák pruhovaný.😉

jara.t
jara.t (143 příspěvků) 17.07.2023, 11:17:46 xxx.xxx.205.181
lesakm:

Raci signální jdou od těch říčních docela dobře odlišit a pozná je na první pohled i každé  dítě 🙂ML.


Kdo vám řekl, že nevím jak vypadá rak signální???Vždyť jsem sem dal jeho fotky 😠

jara.t
jara.t (143 příspěvků) 15.07.2023, 13:09:09 xxx.xxx.205.181
Anonymní:

Chutná to úplně stejně jako krevety, s americkými brambory nebo chřestem je to úplně vynikající.

Říční raky dobře omyjeme. V hrnci přivedeme k varu 3 l vody, přidáme do ní očištěnou cibuli, citrónovou šťávu, sůl a pepř. Když voda dojde k varu, raky ponoříme do vroucí vody, pomalu je vaříme 3 - 4 minuty. Uvařené raky vyjmeme, z vychladlých obereme maso. Omyjeme, osušíme citróny, pokrájíme je ozdobně na měsíčky. 

V druhém hrnci přivedeme 1,5 litru vody se lžící másla, 0,5 lžičky soli a lžičkou cukru. Očistíme spodní části zeleného chřestu (asi do třetiny), chřest omyjeme a vložíme do vroucí vody. Pomalu vaříme 3 - 4 minuty. Sítem ho vyjmeme a uchováme před servírováním teplý. 

Ve vysoké pánvi roztopíme česnekové máslo (2 lžíce), maso z raků krátce orestujeme. Pohybujeme pánví a krouživým pohybem restujeme přibližně 1 - 2 minuty. Maso z raků rozdělíme na talíře, přidáme k němu uvařený chřest, který přelijeme roztopeným bylinkovým máslem (4 lžíce), porce ozdobíme citrónem a servírujeme.

A tradičně vaření:

https://www.pazitka.cz/hlavni-chod/vreni-raci/


Začalo to raky signálními a nakonec vaříte raky říční???👎☹️     

jara.t
jara.t (143 příspěvků) 07.06.2023, 05:20:42 xxx.xxx.205.181
Pakobylka:

Pochlubte se, uz jste narazili na kudlanku i v naší prirode? Mne se prave postestilo na polni ceste. Myslela jsem ze spatne vidim nebo ze nekomu utekla z chovu ale kdyz sem zacala zjistovat vic, tak se dozvidam ze v teplejsich oblastech uz se vysyktuje i u nas.

  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();">

Ta fotka je letošní??? Teď by měly být malé nymfy.