Aktuálně: 4 958 inzerátů174 155 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Peji
Peji (27 příspěvků) 25.03.2024, 14:45:29 xxx.xxx.34.49

Nemáte někdo zkušenosti s elektrickou čtyřkolkou sloužící k převozu sítí se senem a sběr bobků na trecích? Dívala jsem se na nabídky a prodávají se homologované s výkonem 2200 W nebo nehomologované s výkonem 3000W a k nim menší přípojné vyklápěcí vozíky. Nedokážu odhadnout, jestli taková čtyřkolka uveze alespoň v ekvivalentu 1 kolečko bobků. Nemáte někdo zkušenosti?

Peji
Peji (27 příspěvků) 23.02.2024, 09:18:48 xxx.xxx.55.11

Minulou sobotu 17.2. jsme slyšela i viděla skřivana nad polem. To je taková radost. Lokalita Hradec Králové.

Peji
Peji (27 příspěvků) 30.01.2024, 14:55:18 xxx.xxx.34.49

Neoféma opravdu není hlučný pták a neničí vybavení voliéry a navíc jsou vzhledově nádherní, zvlášť neofémy modrohlavé. Vybral jsi si dobře 🙂. S ochočenými neofémami zkušenost nemám. Pokud nebudeš chtít jen jednoho na ochočení, chovají se po jednom páru. Já je chovám v domácích voliérkách společně s holoubky diamantovými,  kanárky a zebřičkami. Neofémy jsou velmi mírumilovné k ostatním druhům ptáků.

Peji
Peji (27 příspěvků) 06.12.2023, 14:35:25 xxx.xxx.55.11

Já bych zase byla pro králíčka. Měli jsme zakrslíka mnoho let. Přítulný byl, rád se nechal hladit. Děti ho venčili venku na postroji. Když jsme byli doma, byl volně puštěný po bytě, jen se muselo dávat pozor na kabely, ty rád kousal. Bobky dělal zásadně jen do klece do jednoho růžku. Slyšel na svoje jméno. Morčátka jsem měla jako malá holka a oproti králíkovi jsou hloupoučká. S králíkem bude mít potomek více zážitků. Doporučuji kontaktovat chovatele zakrslých králíčků a zajít na kukandu.

Peji
Peji (27 příspěvků) 06.12.2023, 10:14:46 xxx.xxx.55.11

Zdravím, pro svého známého hledám doporučení na padnoucí zimní obleček pro francouzského buldočka. Už mají vyzkoušeno, že mu vadí, když je podšívka chlupatá. Preferují tedy hladký vnitřek. Já u svých psů mám vyzkoušenou hurttu, kterou jsem mu doporučila. Jenže jejich střich mu nesedí. Potřebuje velký objem přes hrudník, ale kratší záda. Ty, co zkoušely a byly mu dost přes hrudník , byly zase příliš dlouhé. Poradíte? 

Peji
Peji (27 příspěvků) 21.09.2023, 16:32:59 xxx.xxx.55.11
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 21.09.2023, 11:20:20

Naprosto souhlasím, mám to přesně taky tak.

Peji
Peji (27 příspěvků) 20.09.2023, 11:07:25 xxx.xxx.55.11

U mojí fenky byl cushing zjištěn ve 13 letech. Byl nasazen Vetoryl. Hodně jsem tenkrát k tomu hledala informace. Zjistila jsem, že průměrný věk dožití po nasazení vetorylu je cca 1 rok, výjimečně 2 roky.  Komplikací je, že se neustále musí hlídat krev a upravovat dávkování. Moje fenka zemřela 3 měsíce po začátku léčby. Ale u ní se přiřadily další problémy. Pokud by jí to mělo zkvalitnit závěr života, šla bych do toho. Že by šel cushing vyřešit operací jsem ještě neslyšela. Pokud je ale známa přímá příčina - nádor a šel by ostranit, tak asi možné to je. Narkózy bych se nebála ani v tomto věku, pokud má srdíčko v pořádku.

Peji
Peji (27 příspěvků) 20.09.2023, 09:41:38 xxx.xxx.55.11

Prosím o radu. V zahradě v sousedství lesa jsem slyšela hejno ptáků. Bohužel se mi je nepodařilo přímo spatřit, jen zhruba obrysy. Velikostí tak cca kos. Dorozumívali se takovým skřípavým vrzavým hlasem. Nevíte, co mohli být zač?

Peji
Peji (27 příspěvků) 21.08.2023, 13:51:20 xxx.xxx.55.11

Mám otázku ke stavbě seníku. Nevíte, platí i pro stavbu tohoto typu povinná minimální vzdálenost od lesa 50 m,  jako je to u stavby obytného domu? A další otázka. Z jakého materiálu máte seník, zda dřevěný nebo zděný. Obestavěný ze všech stran nebo některé stěny volné? Zatím jsme ve fázi uvažování a naše představa je seník s rozměry cca 18 x 10 m. Děkuji za Vaše zkušenosti.

Peji
Peji (27 příspěvků) 19.07.2023, 13:13:38 xxx.xxx.34.45
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.07.2023, 12:24:02

Já jsem tohle “šáhnutí” zažila v čekárně na veterině. U dveří do ordinace seděl starší pár s čivavou na klíně. Ze dveří vyšla paní s něčím buloidním na vodítku, ale bez košíku a ten bul okamžitě bez varování “šáhnul” po té čivavě.  Čivava ječela, majitelé čivavy ječeli, panička bula ječela a mlátila ho po hlavě. Po chvíli psíka pustil a panička si ho odtáhla ven do auta. Jakmile se vrátila, aby zjistila, jestli se čivavě něco nestalo, tak jsme na ni začali ječet zase my ostatní. Prý to nikdy neudělal - jak jinak. Čivava vyvázla fyzicky jen s nějakým pohmožděním, ale psychicky si ani nechci domýšlet. V šoku jsme byli všichni v čekárně. Od té doby nikdy nesedím blízko dveří ,odkud psi vycházejí.

Peji
Peji (27 příspěvků) 04.07.2023, 10:10:18 xxx.xxx.34.45

Máme nyní druhého fríse. První kobylka nám odešla po komplikacích s přetočením dělohy 2 měsíce před porodem. Bylo jí 18 let, jinak naprosto zdravá. Byla dovezená z Holandska. Zdravotně byla v pořádku, jen měla při dovozu v rousech svrab. Rousy se vyholili a opakovanou aplikací neostomosanu se svrabu zbavila - navždy, nikdy se jí nevrátil. Nyní máme valáška - 15 let. Úplně se to bojím napsat, abych to nezakřikla, ale je celý život zdravý (ťuk, ťuk, ťuk).  Jen jednou měl zánět střev ze zapískování - to se vyřešilo antibiotiky. Kvůli tomu děláme pravidelně kůry psilia. Co je pro mě nejdůležitější ( samozřejmě kromě kouzelného vzhledu 🙂) je jeho povaha. Tak milého hodného kontaktního koně jsem nikdy nepoznala. Vždycky říkám, že jediné co mu chybí je, aby uměl vrtět ocasem, a byl by z něho dokonalý milující pejsek (i když trochu větší 🙂). V blízkém okolí znám kobylku, která se dožila 27 let. A ano, mezi veterináři mají frísáci špatnou pověst, ale to nemusí být vůbec Váš případ. Držím palce 🙂

Peji
Peji (27 příspěvků) 29.06.2023, 10:36:44 xxx.xxx.34.45
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 22.06.2023, 09:49:52

Mám jen poznámku ke kvalitě srsti u fenky kavalírka. Máme nyní v pořadí již čtvrtou. U první jsme kastrovali ze zdravotních důvodů v 6 letech. Měla akutní pyrometru a jelikož jsem to už nechtěla zažít znovu, kastruji nyní už všechny holky v cca 4 až 5 letech preventivně. Jen ta první měla výraznou změnu kvality srsti. U ostatních změna po kastraci se projevila pouze v tom, že se jim ta srst jen natáhla do délky a kvalita srsti se nezměnila. Takže jim jen zastřihávám efilačkama nejdelší chlupy, aby je netahaly po zemi :)

Peji
Peji (27 příspěvků) 12.06.2023, 13:22:48 xxx.xxx.55.11
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 07.06.2023, 11:03:47

Horsano, Ta kobylka s tou hroznou ránou na noze, co jste si brala jako březí, je Flora, že? Často si na ni vzpomenu. Jak se jí nožka zahojila a jak se jí daří? Ještě ji máte?

Peji
Peji (27 příspěvků) 12.06.2023, 09:59:14 xxx.xxx.34.46

Jen pro zajímavost napíšu rozuzlení. Majitel chameleona se nakonec našel. Doma ho pouštěli volně po domě, zapomněli zavřít dveře na terasu a chameleon utekl. Bylo to na začátku května a já jsem ho našla na začátku června. To znamená, že přežil venku měsíc. A to v době, kdy v noci klesala teplota ke 4 st.C. Navíc musel přejít dvě silnice. K nám ho asi nalákala vrostlá zeleň s velkými stromy. Mezi majitelem a námi je totiž nová zástavba bez větší zeleně. Stejně nechápu, jak to mohl  ujít, aniž by ho kdokoli spozoroval, že ho nechytily kočky, kterých je tu bohužel dost, a že vydržel ty nízké teploty. Majitel byl nesmírně šťastný a slíbil, že hned vybuduje letní dobře zabezpečené bydlení na zahradě.

Peji
Peji (27 příspěvků) 06.06.2023, 15:50:22 xxx.xxx.55.11

Mně se nejvíce osvědčilo toto. Natrhám kopřivy - celé stvoly. Ty svážu do svazků a suším pod střechou v průvanu. Po uschnutí ručně oddrtím a najemno nadrtím listy do papírového pytle. Stvoly vyhodím na kompost. Pak jen každý den hrst kopřivové drtiny spařím a přimíchám slepicím do krmení. A je to :)