Aktuálně: 4 703 inzerátů176 903 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů
Peji
Peji (27 příspěvků) 06.06.2023, 15:39:35 xxx.xxx.55.11

I když se to zdá neuvěřitelné, našli jsme v domě na kytce chameleona. Bydlíme v rodinném domě, kolem je rozsáhlejší zahrada, ze tří stran silnice, z jedné strany zděná zeď k bytovce. Vysvětlit si to neumím. Nikdo z rodiny ho nepřinesl. Musel přijít sám. Kytka na které byl, je kousek od dveří na terasu. Vyvěsili jsme v ulici letáky a nikdo se neozval. Protože s plazy nemám vůbec žádné zkušenosti, chtěla bych poprosit Vás o rady. Přidávám fotky k posouzení jeho stavu. Na hřebeni na hlavě měl odřeninu, tu jsem namazala betadinovou mastí. Zatím je provizorně v akváriu. Koupila jsem cvrčky a ty žere ochotně. Pohybuje se dobře. Akvárium stojí v zimní zahradě, kde je stabilně 25 až 30 st.C.  Počkám ještě do zítra a pokud se nikdo neozve, začnu mu shánět lepší bydlení. Když už si nás našel, tak se o něj postaráme. Informací o chovu je dost na internetu, zajímá mě hlavně posouzení stavu jak vypadá, jestli není nutná návštěva veteriny. Moc děkuji

Obrázek Obrázek Obrázek
Peji
Peji (27 příspěvků) 05.06.2023, 10:29:02 xxx.xxx.55.11

Viděla jsem na živo kobylku Viny, která měla po zlomenině pánve. S její paničkou se účastnili parkurových bezudidlových závodů. Skákala naprosto úžasně. Malá nenápadná kobylka, která strčila do kapsy větší  koně se sportovním rodokmenem. Ale jak probíhalo léčení nevím. Zkuste se obrátit na majitelku - na FB má profil Mája Kupčáková.

Peji
Peji (27 příspěvků) 02.06.2023, 16:35:00 xxx.xxx.34.46

Na klíšťata mám vyzkoušený Spot On Duowin s účinnou látkou Permethrin a Pyriproxyfen. Ten tedy není bohužel dlouhodobě k dostání (mám ještě staré zásoby). Permethrin obsahuje i Top Spot on, ale s tím nemám zkušenosti. Mně se prostě líbí, že ty mrňavý hajzlíci umřou, ještě než se zakousnou. Na štěndo jsem zkusila od Energy olejíček Energy Vet Tickvet. I když jejich výrobky mám ráda, tak bohužel tady mi přijde, že ten repelent moc neúčinkuje. Kape se na hřbet a klíště bylo zakouslé 1 cm od místa, kde bylo nakapáno.

Peji
Peji (27 příspěvků) 31.05.2023, 11:18:35 xxx.xxx.34.45
Saga:

Buggyro, prosím, co je "stacionární lis na seno", snad to píši správně? Já sháním už roky kvalitní lis na malé hranaté balíčky s váhou do cca 15 kg. ALE! Je-li to lis za traktor a z druhé ruky, bývá v dost dezolátním stavu a manžel se s tím odmítá peklovat a já tomu nerozumím už vůbec. Nový? Tak to je finanční scifi. Objevila jsem kdesi i nový ruční, ale ta cena mě taky dost odbourala, tže jsem se na to prostě vybodla. Toto slyším úplně poprvé. Elektrocentrálu máme v kategorii profi, ale jak přesně silnou z hlavy také nevím...


Zrovna tento víkend jsem lis na menší hranaté balíky poháněný elektromotorem prodala. Nám už nestačil, budeme potřebovat za traktor. Ale byla s ním fajn práce. Jen tedy sám nezbýrá, musel se krmit ručně vidlemi, ale pěkně to odsýpalo :) Kupovali jsme tady v ČR jako již použitý. Pocházel prý z Rakouských Alp, kde je dělají pro malochovatele.

Obrázek