Aktuálně: 4 868 inzerátů175 106 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Vrabci u slepic

Albert (neregistrovaný) 20.09.2023, 11:44:27 xxx.xxx.166.55

Řešíte nějak nálety vrabců na krmení pro slepice? Létají mí hejna a odnásí z misek krmení. Prý existují nášlapná krmítka, ví někdo něco bližšího? Kdyžtak kde to mužu koupit. Děkuji, Albert

ančovička
ančovička (860 příspěvků) 20.09.2023, 11:52:10 xxx.xxx.59.245
Albert:

Řešíte nějak nálety vrabců na krmení pro slepice? Létají mí hejna a odnásí z misek krmení. Prý existují nášlapná krmítka, ví někdo něco bližšího? Kdyžtak kde to mužu koupit. Děkuji, Albert


Neřešíme..vrabce máme rádi, tak slepicim víc přisypu😀…máme jich jedno velké hejno..

Jinak nášlapná krmitka pro slepice existuji😉..zadejte si na gugl..

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 20.09.2023, 12:58:45 xxx.xxx.37.169

Já používám feedomatic ty nejmenší na 5kg a spokojenost.. Vrabci, myši, potkani nic, jen občas to rozsypaný jemný tam ulpívá a voblejzaj to slimáci a nahoře pod víkem se držej škvoráci.. První koupený mělo takovej plast jako zábranu kvůli vyhazování krmení ven, ale ta se zhruba po roce zkřivila a víko se zaseklo a i když slépka stoupla, neotevřelo se to.. Udělal sem tu zábranu novou z plexiskla a už OK. Teď sem kupoval to samý a už to maj řešený jinak, asi to zlobilo víc lidem. Jinak i nastavení na nejlehčí našlápnutí to moje 4měsiční kuřičky(zdrobnělý wyandotky) ešte neotevřelo úplně, přivíralo jim to tam hlavy, bály se toho pak 🙂 I když tam je jakási zábrana proti vyhazování krmiva ven, tak je pod krmítem dost rozsypanýho, tak sem pod to udělal takovej rámek s pletivem, aby to propadávalo tím pletivem a nedostaly se k tomu myši/potkani a jednou za čas to vysypu.. Díky tomu rámku je pak ten nášlap vejš nad zemí, ale slépky, včetně letošních kuřat se na to naučily chodit bez problémů.. Za mě spokojenost a neměnil bych..

Obrázek Obrázek
Leitkep (neregistrovaný) 21.09.2023, 07:47:03 xxx.xxx.70.6
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 20.09.2023, 20:59:09

Dobrý den, v kolika z těch čtyřech budek hnízdí? A to je oddělené na 4 budky uvnitř nebo je to jedna velká?

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 21.09.2023, 07:56:34 xxx.xxx.37.169

Právě jsem se někde tenkrát dočet, že hnízděj společně, ani sem to nějak víc nezjišťoval a udělal jednu velkou společnou se čtyřma vletama. Hnízděj v tom, ale nejde poznat kolik.. Mám v zahradním domku internet, tak se chystám dát do tý budky kameru, ale ne a ne se k tomu dokopat..

Anonymní (neregistrovaný) 21.09.2023, 08:09:45 xxx.xxx.245.25

Na jedne strane sa rieši v témach choroby a ich prenášeči:  volne žijuci vtaci su prenášači chorôb. Na druhej sa tu chovatelia utešujú"kontaktom s prírodou" a “prikrmovaním” vtáctva spolu se slépkami …  

Nepochopitelné, co do množstva chorob co ta létejíci haveď přenáši,ale ti co jich schvalne"chovaj" s chorobama nemaji potíže…

Tak a teraz ti expreri veterino/internetový najdete řešení kde soudruzi z NDR delaj chybu,když tito milovnici vrabcu nemaj chora zvířata 😀 

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 21.09.2023, 08:37:19 xxx.xxx.198.226

Kdo nechce kontakt svých slepic s ptáky, postaví voliéru nebo zasíťuje výběh. Komu to nevadí (jako mně), tak to neřeší.

V zimě mi díky tomu jedna slépka padla na syngamozu, čas od času řeším čmelíky, no a to je prostě život.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 21.09.2023, 08:38:23 xxx.xxx.171.14

Já chci taky budku! Krásná.

Jak se ty slepice naučí na krmítko? K nám taky lítá spousta vrabců, nevadí mi, ale dala bych jim krmení jinam. To že se nazobají mi nevadí, že s prominutím vše poserou, ano.

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 21.09.2023, 08:57:49 xxx.xxx.37.169

Já zatížil ten nášlap kusem zámkovky, bylo to pořád otevřený, posypat trochu pšenicej pro nalákání a po několika dnech, jak si zvyknou tam chodit, zámkovka pryč, trochu to je zezačátku boj, bojej se toho jak jim to pod nohama plave, ale jak to pak jedna zvládne, ostatní okoukaj, přestanou se bát a už to pak jede..

Anonymní (neregistrovaný) 21.09.2023, 09:00:49 xxx.xxx.11.241
Buggyra:

Kdo nechce kontakt svých slepic s ptáky, postaví voliéru nebo zasíťuje výběh. Komu to nevadí (jako mně), tak to neřeší.

V zimě mi díky tomu jedna slépka padla na syngamozu, čas od času řeším čmelíky, no a to je prostě život.


Važena pani / pán - pointa neni vo “vadi / nevadí ” co do vrabcú a.t.c … 

 Tak napr. vadilo by Vám “vysekat” celé hejno slpeic protože se nakazili rýmičkou od poľných vtákov od M.Žbirku? 😀 …  Co se tady řešilo pár dnu spátky … 

Takže predpokladám že asi áno / každému chovateli by to vadilo - Najmä v prípade ak by takto musel “ upratat” hejno 3x po sebe v jednem roku … Protože přenašeči - podle veterináře … 

Mne osobne ti vtáci také nevadí - až do momentu kdy příde na rad to o čem píšem vyššie .. 

kometa
kometa (4232 příspěvků) 21.09.2023, 09:05:40 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Važena pani / pán - pointa neni vo “vadi / nevadí ” co do vrabcú a.t.c … 

 Tak napr. vadilo by Vám “vysekat” celé hejno slpeic protože se nakazili rýmičkou od poľných vtákov od M.Žbirku? 😀 …  Co se tady řešilo pár dnu spátky … 

Takže predpokladám že asi áno / každému chovateli by to vadilo - Najmä v prípade ak by takto musel “ upratat” hejno 3x po sebe v jednem roku … Protože přenašeči - podle veterináře … 

Mne osobne ti vtáci také nevadí - až do momentu kdy příde na rad to o čem píšem vyššie .. 


Na místě zadavatele by mě zajímalo, proč musel 3x za rok “upratať” celé hejno. Holt asi slabší oddíl.

Viz Buggyra - buď chovám hejno ve voliéře s minimální možnosti nákazy volně žijícím ptactvem nebo odchovávám volně odolná zvířata - podle hesla “přežije jen nejsilnější”. Tak to má většina mých známých.

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 21.09.2023, 09:06:01 xxx.xxx.37.169
Anonymní:

Važena pani / pán - pointa neni vo “vadi / nevadí ” co do vrabcú a.t.c … 

 Tak napr. vadilo by Vám “vysekat” celé hejno slpeic protože se nakazili rýmičkou od poľných vtákov od M.Žbirku? 😀 …  Co se tady řešilo pár dnu spátky … 

Takže predpokladám že asi áno / každému chovateli by to vadilo - Najmä v prípade ak by takto musel “ upratat” hejno 3x po sebe v jednem roku … Protože přenašeči - podle veterináře … 

Mne osobne ti vtáci také nevadí - až do momentu kdy příde na rad to o čem píšem vyššie .. 


A ta pointa je teda v čem? Že vám vrabci vaděj a vadí vám, že někomu jinýmu nevaděj?

Anonymní (neregistrovaný) 21.09.2023, 09:15:58 xxx.xxx.11.241
JardaPecival:

A ta pointa je teda v čem? Že vám vrabci vaděj a vadí vám, že někomu jinýmu nevaděj?


Važeny pani/pán - v jednej téme tak a inej inak - ked sa píše o rýme tí istí píšu že treba zamedzit kontakt s volne žijúcim vtactvom . 

V téme “vrabci u slepic ” píšete ze je u slepic “milujete” … 

Otázkou je když nevidíte pointu - co vám vadí? 🙂 … 

Z pohledu veterináře - vrabci u slepic - určite né 

Z pohledu chovatele (podle osobného uvědomnení ) 

Z pohledu vrabce - rozhodne ano ! 😀 … 

Anonymní (neregistrovaný) 21.09.2023, 09:20:01 xxx.xxx.11.241
kometa:

Na místě zadavatele by mě zajímalo, proč musel 3x za rok “upratať” celé hejno. Holt asi slabší oddíl.

Viz Buggyra - buď chovám hejno ve voliéře s minimální možnosti nákazy volně žijícím ptactvem nebo odchovávám volně odolná zvířata - podle hesla “přežije jen nejsilnější”. Tak to má většina mých známých.


Ospravedlňuje sa - neuvedomil som si že možnost pripievať ma ktokoľvek kto ma prístup k netu . 

A ako “to” chováte vy? .. 

Zadavatel musel upratat - protože rýma - 

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 21.09.2023, 09:20:54 xxx.xxx.198.226
Anonymní:

Važena pani / pán - pointa neni vo “vadi / nevadí ” co do vrabcú a.t.c … 

 Tak napr. vadilo by Vám “vysekat” celé hejno slpeic protože se nakazili rýmičkou od poľných vtákov od M.Žbirku? 😀 …  Co se tady řešilo pár dnu spátky … 

Takže predpokladám že asi áno / každému chovateli by to vadilo - Najmä v prípade ak by takto musel “ upratat” hejno 3x po sebe v jednem roku … Protože přenašeči - podle veterináře … 

Mne osobne ti vtáci také nevadí - až do momentu kdy příde na rad to o čem píšem vyššie .. 


Tož až se mi to stane, tak mi to bude vadit.

Pokud by řádila ptačí chřipka a já bych těch 5-8 slípek musela utratit kvůli nákaze, tak si nové prostě pořídím na jaře, až bude nebezpečí pryč. Nejsem blázen, abych si do zamořených prostor hned pořizovala novou drůbež (třikrát za rok, to znamená třikrát za jednu zimu? Protože proč by to padalo v létě…)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.