Aktuálně: 5 038 inzerátů173 706 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

O všem a o ničem :)

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 06.06.2023, 12:19:47 xxx.xxx.40.140

Hoci autorské práva práva patria efe, musela som, chýba mi vykecávacia a foto téma :D

Líška naživo je veľké ňuňu, najkontaktnejšie žriebä v stáde, typ, čo chce byť s človekom. A hlavne, ak ju človek škrabká, to je blaho :D

Žiaľ neviem fotiť, takže na všetkých fotkách vyzerá ako v poslednom ťažení, jej matka ešte aj ochromela, absces v kobyte, tak sa adekvátne aj tvárila.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Horsana
Horsana (641 příspěvků) 06.06.2023, 12:21:02 xxx.xxx.40.140

Má nejako melírovanú hrivu, ale to má aj jej matka.

Chcela by som si v tom kraji na leto prenajať nejakú samotu, na jednej sme aj boli, bolo to fakt úchvatné, takýto výhľad: 

Obrázek
bassrock
bassrock (72 příspěvků) 06.06.2023, 12:59:07 xxx.xxx.251.2

Liška je kouzelná!

Já se tady nějak nedokážu orientovat, chybí řazení příspěvků od nejnovějších, nechce se mi pokaždé rolovat dolu, abych zjistila, že nic nepřibylo pleading tak mě to nějak odrazuje od psaní, už takhle jsem psala míň než četla, jsem už takový asociální typ.

 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 06.06.2023, 13:04:29 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele bassrock z 06.06.2023, 12:59:07

Že sem tak drzá a vstupuju, páč tady v tichosti obdivuju toho rezatýho prdíka  - když si zmáčknete diskuzi jako obecně, tak v tom seznamu témat u svého tématu pravo uvidíte podtržené dnes+čas (nebo datum+čas) a pod tím jméno toho, kdo byl tím posledním, který přispěl. Když kliknete na to označení dnes+čas (nebo datum+čas), je to aktivní a přenese Vás to na konec diskuze.

osobně vybádáno nedávno

bassrock
bassrock (72 příspěvků) 06.06.2023, 13:17:25 xxx.xxx.251.2
Zrzavci:

Že sem tak drzá a vstupuju, páč tady v tichosti obdivuju toho rezatýho prdíka  - když si zmáčknete diskuzi jako obecně, tak v tom seznamu témat u svého tématu pravo uvidíte podtržené dnes+čas (nebo datum+čas) a pod tím jméno toho, kdo byl tím posledním, který přispěl. Když kliknete na to označení dnes+čas (nebo datum+čas), je to aktivní a přenese Vás to na konec diskuze.

osobně vybádáno nedávno


Ooo, moc děkuji! Tak to mě nenapadlo, hledala jsem všude možně.

Díky Zrzavý spasiteli 😄

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 06.06.2023, 13:22:52 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele bassrock z 06.06.2023, 13:17:25

Není zač, proto mě maj doma, abych objevovala neobjevený. Já se taky radovala.

Jsem ščastlivá, že se to tady takhle sešlo, protože jsem občas právě nakukovala i jinam. K vám sem, ke slepičkám, kočkám. A můžu s radostí informovat kamarádku, která občas na koňskou ifaunu taky skočila číst, že jste bezpečně - asi ne fšicí, ale jste, tady. Bude mít radost. 

Buggyra
Buggyra (3202 příspěvků) 06.06.2023, 13:56:51 xxx.xxx.198.226

Provozovatel diskuse už intenzivně pracuje na tom, aby nám poskytl nástroj, kterým se dostaneme na poslední NÁMI ZOBRAZENÝ příspěvek, tahle funkce tu zatím není.

A tak zatím nezbývá, než se pomocí kliknutí na čas posledního příspěvku v tématu přesunout k tomu poslednímu příspěvku na konci, a pak zarolovat holt v příspěvcích zpátky. Když si jakž takž pamatuji čas, kdy jsem tu byla naposled (třeba "včera"), tak podle té časové značky zjistím, kde přibylo od té doby něco nového.

Buggyra
Buggyra (3202 příspěvků) 06.06.2023, 14:02:43 xxx.xxx.198.226

Jinak, chválabohu včera začalo v noci pršet a prší a prší, je to skvělé! Stihli jsme usušit a schovat seno (technika nezklamala, nemusela jsem to hrabat ručně - zázrak!), tak jsem též ščastlivá.

Samozřejmě technika nezklamala jen v otázce obracení sena, ale smůlu jsem si vybrala v otázce sečení, kde jsem už nedosekala poslední řádek, ten pak budu muset dojet malou sekačkou. Zlomila se mi kosa na žací liště - nadvakrát :-D Asi někdo zabodnul už dost špendlíků do mojí woodoo panenky :-D

Už mám objednanou jinou kosu (přes bazoš), a ještě jednu náhradní, teď se budu potýkat s objednávkou dopravy - kurýra, to bude zase počin... se to objednává online, to jsem odborník na slovo vzatý, takže předpokládám že místo domů si to pošlu do Gruzie nebo na Kanáry a bude klid. Ale když náhodou ty kosy dojedou ke mně domů, tak příští týden už budu moct sekat.

V sobotu se chystáme na vozatajské s poníky a v neděli mám úvodní setkání vedoucích na koňské tábory, tak o víkendu stejně neudělám nic. Snad vydrží vlhké počasí ještě pár dní, potřebuji, aby se pořádně zalilo, a taky nachytat vodu pro koně na pití a i na zalévání na další vlnu sucha. No a samozřejmě, když jsme teď posekali, tak se bude nová tráva hodit, snad to ještě poskočí.

(na foto technika, na téhle liště se zlomila kosa / vyprahlé políčko s bramborami, co jsou teď kvalitně zalité)

Obrázek Obrázek
zofre
zofre (25 příspěvků) 06.06.2023, 14:18:22 xxx.xxx.42.222
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 06.06.2023, 12:19:47

Liška je opravdu ňuňuňu, povaha vypadá optimálně, velká gratulace  všemu jejímu personálu:-). Matce rychlou úzdravu🍀

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 06.06.2023, 18:21:35 xxx.xxx.40.140
bassrock:

Ooo, moc děkuji! Tak to mě nenapadlo, hledala jsem všude možně.

Díky Zrzavý spasiteli loughing


No ja som dnes prišla na to, že musím označiť ten štvorček, čo je pri diskusii o koňoch (Koně) a prestane mi to hádzať príspevky aj od psov a iného hydu :D

Takže je to oveľa komfortnejšie :D

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 06.06.2023, 18:22:53 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele zofre z 06.06.2023, 14:18:22

Ďakujeme :)

Kockovaná flanelka a tepláky je neoficiálny casual wear na Sihle, tzv. teplákový lid :D :D :D

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 06.06.2023, 18:25:31 xxx.xxx.40.140

A hádžte sem pls fotky zverov :)

Ako človek čo fakt nedokáže urobiť peknú fotku sa rada pokochám :D

Ja už by som asi vypustila dušu pri robení sena, už si to fakt radšej zaplatím, lebo proste to je strašná drina. Zelené som kosila rada, ale tie litánie okolo sena...omg...

U nás je znovu obdobie monzúnov, ako vášnivý hubár si mädlím ruky, iba moje outdoorové aktivity to trošku hatí, ale možno pozajtra sa vyberiem mrknúť na fotopascu, dala som ju na podľa mňa málo navštevované miesto, no v daždi sa v lese pracovať nebude a zver povylieza, tak rozmýšľam, že by som ju dala na širokú cestičku.

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 06.06.2023, 18:36:53 xxx.xxx.40.140

Inak celé stádo je deficientné na selén, si myslím, Líška nemá žiadne žuvacie svaly, je to iba kožtička s chlpami natiahnutá na sánke a sánku tiež nemá normálne uhlovanú, nie je v tom regióne prvé žriebä, čo má takúto sánku, aj tam vyšla jedna kobyla zo stáda celkom dosť deficientná na selén, upravilo sa krásne po podaní Selevinu, samozrejme import z HU- vrátane babeziózy.

Tiež sa nedávno ožrebila, ale už som nemala možnosť poňuňať žriebä, kobylu sme strážili na kamerách už mesiac pred termínom, samozrejme v noc pôrodu som ja aj majiteľka boli pri pacientoch, vrátili sme sa domov nezávisle na sebe o 03:30, hneď sme zapli kamery a bol tam malý pavúčik :D

Kobylka :)

Obrázek Obrázek
efe
efe (1052 příspěvků) 07.06.2023, 09:16:34 xxx.xxx.199.5

No černej pavouček, to je moje gusto 👍

 

Jinak my měly včera s morgánětem poprvé v životě trénink pod sedlem s trenérem. Knedla je šikovná, superrychle chápavá a taky pěkná protiva. Koně se už pouští ven na noc a my si dovolili jí od koní vytáhnout na jízdárnu, takže kdykoliv se, byť minimálně, přiblížila k východu ke své pastvině, tak dost tvrdohlavě trvala na tom, že tam prostě chce odejít. Nicméně i tak se dala přesvědčit, že teda jako ne, ale je to malej vzteklounek 😄 Ale i tak pořád vnímá a nechá se přesvědčit, celkově jsem z toho měla dobrý pocit. 

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 07.06.2023, 11:11:28 xxx.xxx.40.140

efe- pavouček je myšatý :)

Noo, áno.

Valach/žrebec, to je úplne iný tvor, kobyla...tam treba veľa diskutovať...veľmi veľa a s citom :D

Človek musí byť veľmi precízny v tom, čo si praje, želala som si ryšavého hucula, vo sne mi nenapadlo, že to nebude žrebček :D

A máte stále tú bezkostru? To má strmene? Asi chodíte v kroku, predpokladám.

P.S.- čo ten smrťák na opracku cez víkend, viete o tom niekto niečo viac?

kometa
kometa (4159 příspěvků) 07.06.2023, 13:26:06 xxx.xxx.224.101
Horsana:

efe- pavouček je myšatý :)

Noo, áno.

Valach/žrebec, to je úplne iný tvor, kobyla...tam treba veľa diskutovať...veľmi veľa a s citom :D

Človek musí byť veľmi precízny v tom, čo si praje, želala som si ryšavého hucula, vo sne mi nenapadlo, že to nebude žrebček :D

A máte stále tú bezkostru? To má strmene? Asi chodíte v kroku, predpokladám.

P.S.- čo ten smrťák na opracku cez víkend, viete o tom niekto niečo viac?


Psala kamarádka, tuším, že na Seznamu.cz. Reagovala v diskuzi - velká smůla. Paní 55 let, zkušená jezdkyně, už bylo po závodech a sedla si jenom tréninkově na nějakého mlaďocha. Ten před překážkou zastavil, paní spadla a kůň na ni šlápl tak něšťastně, že to dopadlo takhle.

efe
efe (1052 příspěvků) 07.06.2023, 13:34:21 xxx.xxx.199.5
Horsana:

efe- pavouček je myšatý :)

Noo, áno.

Valach/žrebec, to je úplne iný tvor, kobyla...tam treba veľa diskutovať...veľmi veľa a s citom :D

Človek musí byť veľmi precízny v tom, čo si praje, želala som si ryšavého hucula, vo sne mi nenapadlo, že to nebude žrebček :D

A máte stále tú bezkostru? To má strmene? Asi chodíte v kroku, predpokladám.

P.S.- čo ten smrťák na opracku cez víkend, viete o tom niekto niečo viac?


Hele já mám školu od Madam a to je Paní Kobyla s vlastním názorem, který vždy a všude řekne. Takže tohle mě absolutně nemůže rozházet. Zatím 😄

Trénink jsem dala v padíku, zatím pracujeme jen v kroku. Na sedlo mi přijede paní ho napasovat - poposouvat panely tak, aby sedělo, já si tím nějak nejsem jistá. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.