Aktuálně: 5 091 inzerátů172 540 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

O všem a o ničem :)

bassrock
bassrock (69 příspěvků) 07.06.2023, 13:47:17 xxx.xxx.251.2

Oooo, myšatý pavouček ... ňuňuňu ❤️

O diskusích s kobylou bych mohla psát eseje 😄 ale mě to baví víc, než ty chlapské mozečky. Každý má, co zasluhuje 😄

 

efe
efe (1034 příspěvků) 07.06.2023, 13:50:23 xxx.xxx.199.5
bassrock:

Oooo, myšatý pavouček ... ňuňuňu heart

O diskusích s kobylou bych mohla psát eseje loughing ale mě to baví víc, než ty chlapské mozečky. Každý má, co zasluhuje teeth

 


No přesně! Já to tak taky mám, já se vyloženě těším, až se s Dadlou venku pobavíme, kam jako dneska jedeme a tak. Kobyla je prostě každej den jinej kůň, žádná nuda 👍

bassrock
bassrock (69 příspěvků) 07.06.2023, 13:54:57 xxx.xxx.251.2
efe:

No přesně! Já to tak taky mám, já se vyloženě těším, až se s Dadlou venku pobavíme, kam jako dneska jedeme a tak. Kobyla je prostě každej den jinej kůň, žádná nuda thumb-up


Já jdu dneska odčervovat, to zase bude diskuse, zda je nutné tu pastu pozřít celou či ne a s quaculou, zda je nutné sežrat i tu tubu 😄😄

efe
efe (1034 příspěvků) 07.06.2023, 15:21:10 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele bassrock z 07.06.2023, 13:54:57

😄👍

 

My měli včera nabírat Knedle krve, tak jsem byla ready a rozhodnutá, že jí rovnou šoupnu na fajku a bude za půl minutky hotovo. Nicméně vet to odvolal a že až dnes ráno. Já nerva, že tam nebudu a kobyla je tam roznese po boxe, než jí stihnou tu fajku dát. V osm patnáct přišla zpráva: "Hotovo, byla úplně v klidu." Uffff 😎

Kallisto
Kallisto (116 příspěvků) 07.06.2023, 15:50:43 xxx.xxx.217.242
efe:

loughingthumb-up

 

My měli včera nabírat Knedle krve, tak jsem byla ready a rozhodnutá, že jí rovnou šoupnu na fajku a bude za půl minutky hotovo. Nicméně vet to odvolal a že až dnes ráno. Já nerva, že tam nebudu a kobyla je tam roznese po boxe, než jí stihnou tu fajku dát. V osm patnáct přišla zpráva: "Hotovo, byla úplně v klidu." Uffff sunglasses


Congratulation stars To je úleva, co? U nás to taky proběhlo pouze s vyvaleným očičkem a nic, čekala jsem cirkus a on se nekonal.

Holt se holky dobře vyspaly.

efe
efe (1034 příspěvků) 07.06.2023, 16:42:45 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Kallisto z 07.06.2023, 15:50:43

Nene, právě naopak, ráno jí stáhli po celý noci na pastvině, tak asi neměla sílu se bránit rolling-laughing

zofre
zofre (25 příspěvků) 07.06.2023, 18:39:49 xxx.xxx.42.222
Horsana:

Ďakujeme :)

Kockovaná flanelka a tepláky je neoficiálny casual wear na Sihle, tzv. teplákový lid :D :D :D


 a melíry by mohly být od fjorda, nebo nemohly? Copak tam je v původu,historickém?:-)

 

Tepláky bezva a flanelka je tady od prezidenských voleb in :-D.

Horsana
Horsana (635 příspěvků) 08.06.2023, 11:00:00 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele zofre z 07.06.2023, 18:39:49

Jj, je tam fjord z matkinej strany, 5 generácií dozadu je Gurgul V-11 a ten mal matku Dychov-16, plemeno je už uvádzané ako fjordhucul.

A potom je tam Dychov a Birlad, samozrejme, zo strany tej praprapra..babky.

Mám sa pripraviť na niečo, eehm, špeciálne?

Do tých fjordov je vždy primiešaný ešte nejaký hucul, má v pôvode celkom dosť Gurgulov, to ma teší, vyňúrala som pôvod do roku 1910, potom dátumy narodenia končia, ale je tam ešte dosť koní :)

Inak matka je po Prislop a keďže je to import HU, tak celé meno je Prislop Boszorkany (Bosorka), otec je poľský Oušor XVI- Okser-O.

Horsana
Horsana (635 příspěvků) 08.06.2023, 11:08:53 xxx.xxx.40.140

Prosím, každý kto toto číta, veeeľký apel na to, aby si dal svoj import testovať na piroplazmózu (Babesia caballi a Theileria equi), ľudia navláčili do krajiny absolútne živelne neskutočné množstvo importov, iste, z endemických oblastí, ale včera u kobyly španiela narodenej u nás PCR a serologicky potvrdená Theileria a tá je trošku problém na liečbu. A vo výbehu je s nejakým druhým importom, nikto nevie, či sa s tým narodila, alebo nakazila tu, pokiaľ tu (to asi nezistíme), tak ups, problém. Kliešte ešte len budú majitelia zbierať.

No a klasika, ona je taká dobručká, iná ako iné mladé kone, kľudná, nevymýšľa. A má herpetickú keratitídu, úplná klasika pri piroplazmóze. A okrem toho klasické opuchy okolo očí, najmä pod dolným viečkom, mierny opuch hlavy, výtoky z očí, po tele koprivka, ktorá nemizne a nereaguje na liečbu, občas záhadná laminitída...

A stále je to španiel, relatívne odolný, keďže v domovine je to celé zamorené.

Čo to urobí s našimi plemenami, tak toho sa obávam a desí a strašne ma štve laxita majiteľov a vetov, stačí sa pozrieť na psy a ich babézie, to je katastrofa.

Otázka je, či to chceme aj u koní thermometer

 

 

Horsana
Horsana (635 příspěvků) 08.06.2023, 11:43:46 xxx.xxx.40.140

Edit: pozrela som do papierov, kabardince boli PCR pozitívne na Theileriu a tú sme úspešne eliminovali, PCR negat po 1 mesiaci a po 1 roku.

Ale neliečili sa všetky, jedna gravidná kobyla sa nepreliečila, lebo je to u gravidných kontraindikované a jedna bola neuloviteľná.

Horsana
Horsana (635 příspěvků) 08.06.2023, 14:49:15 xxx.xxx.40.140
Buggyra:

Nebudu nic importovat, nebudu nic importovat, nebudu nic importovat. monkey


Ale kľudne, ale vyšetriť a preliečiť.

Inak nám tu o pár rokov budú kone hynúť tak, ako hynú na babeziózu psy.

Žijem v ohnisku psej babeziózy a viem, o čom hovorím a aj tak sa nájdu ľudia, ktorí proste psa neošetria proti kliešťom. Lebo netreba, lebo chémia...tak mŕtvolka je asi lepšia, alebo potom už neviem.

No nič, balím na hory, snáď mi pri búrke nespadne na hlavu strom :D

zofre
zofre (25 příspěvků) 08.06.2023, 14:52:44 xxx.xxx.42.222
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 08.06.2023, 11:00:00

No  nějak si možná vzpomínám,  možná jsem kdesi četla, že ty  fjordhucule byli povahově kapku problematické..fjordi ne /Birlad a Sirocco, myslím?/, hucule ne/  ale ty křižovatky ano, ale je to dávno  a určitě to přetluče epigenetika a pozitifka!:-).

Horsana
Horsana (635 příspěvků) 08.06.2023, 15:45:22 xxx.xxx.40.140
zofre:

No  nějak si možná vzpomínám,  možná jsem kdesi četla, že ty  fjordhucule byli povahově kapku problematické..fjordi ne /Birlad a Sirocco, myslím?/, hucule ne/  ale ty křižovatky ano, ale je to dávno  a určitě to přetluče epigenetika a pozitifka!:-).


To nič, keď bude vymýšľať, uberiem jej selén :D

Buggyra
Buggyra (3160 příspěvků) 12.06.2023, 13:25:47 xxx.xxx.198.226

Také jdu dneska na houby, no spíš podívat se, jestli rostou. Jako najít křemenáče (to s tou flekatou nohou a oranžovým kloboukem, nevím, jak se mu říká slovensky, jestli stejně) by byl sen :-)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.