Aktuálně: 4 866 inzerátů175 090 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

O všem a o ničem :)

Horsana
Horsana (643 příspěvků) 16.06.2023, 13:42:15 xxx.xxx.40.140

Superželezo v SR nie je, mno, už som si kúpila čo bolo, železo je tam vo forme fumarátu, vraj po ňom nie sú zápchy a vstrebateľnosť je dobrá, anorganické formy sa vraj vstrebávajú celkom málo, 30 % vraj.

Saga
Saga (338 příspěvků) 16.06.2023, 14:02:01 xxx.xxx.167.183

Horsano, určitě pak časem písněte, jestli to něco dělá. Byla bych moc ráda, kdyby Vám to pomohlo a přineslo aspoň trochu úlevu. A jinak, předpokládám, že tohle jako vet máte v malíku, ale pozor i na předávkování potravinovými doplňky, vitamíny a minerály. Ono se to nezdá, leckomu to přijde jako banalita nebo nesmysl, ale píšete, že doma máte hocičo, tak aby toho nebylo pak víc, než je ve skutečnosti potřeba a nebylo vám blbě! Já v dobré víře jsem si takhle způsobila solidní zažívací potíže předávkováním komplexním vit. B a nebo mám alergii na Biotin, na to jsem ještě nepřišla, protože normálně mi Béčko nic nedělá, ale tuhle jsem si vzala cosi silného, v domění, že mi to pomůže a bylo tam právě hodně Biotinu. No, hodinu po užití křeče v břiše, v žaludku prakticky hned po užití, plynatost a průjem jak bič. A mě blbce trvalo celý týden, než jsem přišla na to, co mi to způsobuje a spojila si 1 a 1 dohromady. Po vysazení, okamžitý klid v pupíku. Apropo vyduté břicho mám taky, celý život, nejde se toho zbavit, to bych musela přestat žrát. Jinak mám postavu úplně normální, váhu taky, ale břuch jak v 6tým měsíci. Njn...

Horsana
Horsana (643 příspěvků) 16.06.2023, 15:29:17 xxx.xxx.40.140

Saga- určite dám, veď každý nech si užíva to svoje a dáme si vedieť flexed-biceps

Mám iba obyčajný mulťák, ale to bežne neužívam, vyberiem krabičku a uvidíme, Cčko, teraz to železo-vzala som ho prvý kárt dnes  a ProfiZym a tú serapeptázu. A niekde sa váľa aj Ečko :D

Asi sa nemám čím predávkovať, Bčka som užívala vo forme Milgamy N keď ma seklo a tú som znášala výborne. 

Hm, zaujímavé s tým biotínom, niekto napríklad neznáša magnézko, ja znášam všetko :D

Buggyra (neregistrovaný) 16.06.2023, 19:37:04 xxx.xxx.83.42

Tak dozor na závodech stojí 1000,- CZK/hod.

Naše závody trvají přibližně pět až šest hodin.

Účastníci nám minule na startovném dali 2700,- CZK :-D

A teď jsem dala 1000,- za ceny :-D

Vetka navíc říkala, že bohužel nemá kapacitu nám ty neděle vykrývat. Ale navrhla, že každou neděli, kdy budou závody, nás povede v patrnosti ten vet, co bude na poho, a pokud zavoláme (a nebude u akutky), tak nám do půl hodiny dojede. Lepší než nic!

Horsana
Horsana (643 příspěvků) 18.06.2023, 16:30:25 xxx.xxx.40.140
Buggyra:

Tak dozor na závodech stojí 1000,- CZK/hod.

Naše závody trvají přibližně pět až šest hodin.

Účastníci nám minule na startovném dali 2700,- CZK :-D

A teď jsem dala 1000,- za ceny :-D

Vetka navíc říkala, že bohužel nemá kapacitu nám ty neděle vykrývat. Ale navrhla, že každou neděli, kdy budou závody, nás povede v patrnosti ten vet, co bude na poho, a pokud zavoláme (a nebude u akutky), tak nám do půl hodiny dojede. Lepší než nic!


To je veľmi priateľská taxa.

Ja som si po včerajších pretekoch povedala, že no way in fucking hell, že sa dám nahovoriť na letné preteky, včerajšie kombo dusno po daždi+neúprosné slnko, ktoré je na juhu predsa len iné, ako u nás a mňa devastuje+moje dni+ešte ma odvliekli na ambulanciu, lebo sa dávala psovi transfúzia= dnes je zo mňa ležiak :/

 

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 19.06.2023, 09:09:22 xxx.xxx.198.226

Přejímka stála také 1000,-, slečna vetka přijela před začátkem akce a trpělivě s námi počkala než dorazil poslední účastník (asi hodinu), ani sama nevěděla, co přejímka obnáší, takže vtipné, vtipné. No a dobré, žádná střeva ven.

Dítě spadlo jen to naše (a to padá pořád, protože poníci jsou hajzlové) v první soutěži, a myslela jsem, že ty další soutěže už se nechá vodit... Ale dítě je drsný (u nás to jinak nejde) a dojelo na obou ponících obě zbylé soutěže bez vodiče, takže pohoda :-)

Jen teda ještě odpoledne jet obracet seno, tedy to, co z něj po třech dnech dešťů zbylo. No a pochopitelně když jsem se chystala se strojem dojet zpátky do kopce do stáje, tak se ten krám rozhodl, že nebude fachčit, takže jsem to s kolegyní v letech rvala do toho kopce (naštěstí po asfaltu, jinak jsme mrtvé) tlačením a tažením. No a nahoře ta mrcha zase nastartovala, žejo! No takže jsem ráno stoupla na váhu a hned o kilo lehčí. Jen se trochu nemůžu hýbat... Dneska a zítra musím ovšem obracet taky, takže však já to rozhýbu (a pak bude zase lejt, a mně to bude jedno, protože se budu celé dny jen válet u televize, možná i v práci si vezmu dovolenou, nějak toho začínám mít dost - jako jsem od března zhubla 5 kilo, to už začíná být fakt divný - teda ne, že bych neměla ještě rezervu :-D )

kometa
kometa (4231 příspěvků) 19.06.2023, 09:17:12 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

Přejímka stála také 1000,-, slečna vetka přijela před začátkem akce a trpělivě s námi počkala než dorazil poslední účastník (asi hodinu), ani sama nevěděla, co přejímka obnáší, takže vtipné, vtipné. No a dobré, žádná střeva ven.

Dítě spadlo jen to naše (a to padá pořád, protože poníci jsou hajzlové) v první soutěži, a myslela jsem, že ty další soutěže už se nechá vodit... Ale dítě je drsný (u nás to jinak nejde) a dojelo na obou ponících obě zbylé soutěže bez vodiče, takže pohoda :-)

Jen teda ještě odpoledne jet obracet seno, tedy to, co z něj po třech dnech dešťů zbylo. No a pochopitelně když jsem se chystala se strojem dojet zpátky do kopce do stáje, tak se ten krám rozhodl, že nebude fachčit, takže jsem to s kolegyní v letech rvala do toho kopce (naštěstí po asfaltu, jinak jsme mrtvé) tlačením a tažením. No a nahoře ta mrcha zase nastartovala, žejo! No takže jsem ráno stoupla na váhu a hned o kilo lehčí. Jen se trochu nemůžu hýbat... Dneska a zítra musím ovšem obracet taky, takže však já to rozhýbu (a pak bude zase lejt, a mně to bude jedno, protože se budu celé dny jen válet u televize, možná i v práci si vezmu dovolenou, nějak toho začínám mít dost - jako jsem od března zhubla 5 kilo, to už začíná být fakt divný - teda ne, že bych neměla ještě rezervu :-D )


Pět kilo za 3 měsíce je tak akorát. Co by za to jiní (třeba já🙂) dali. Zatím bych nepanikařila. Že s věkem jaksi klesá regenerační schopnost organismu, jsem už zjistila. A bez výčitek se dokážu válet doma - ať makají ti mladší.

Horsana
Horsana (643 příspěvků) 19.06.2023, 11:34:10 xxx.xxx.40.140

Ja som na pretekoch zase poníky obdivovala, sedeli na nich fakt mikrodeti, boli dvaja nejakí mixnutí, jedna kobylka odniekiaľ z reťaze vykúpená, ale iste tam bol welshík v nich, to frčalo ako raketa, skákali ako malí bohovia, jedno dieťa malo 5 rokov, išlo 4 súťaže, z toho dve potom na obrovskom valachovi, ktorí vraj kedysi chodil vysoké parkúry, kôň mal podľa mňa astmu, ale nič dramatické a to keď som videla, že decku končili nohy tam, kde bočnica...prvý skok ho heglo celkom dosť na kohútik, ale trénuje ju mamka, no bola to úžasná podívaná, malá vyhrala čo sa dalo a ešte dostala od organizátorov obrovského plyšového medveďa a obrovskú bonboniéru :)))

Keď sa potom mamy-trénerky pýtali, či sa nebojí, že sa malej niečo stane, tak opáčila, že nie, že má ešte dve deti do rezervy :D :D :D

Tie kone, čo išli súťaže pre jazdecké školy, ach, to boli niektorí strašné hajtry, no išli pod tými deťmi úžasne, síce ako roboti, ale...išli, deti zbierali skúsenosti a bolo to fajn.

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 19.06.2023, 11:47:41 xxx.xxx.198.226

Keď sa potom mamy-trénerky pýtali, či sa nebojí, že sa malej niečo stane, tak opáčila, že nie, že má ešte dve deti do rezervy :D :D :D

tears-of-joy super matka

Mno jo, náš poník chodí pod sedlo sotva jednou týdně, to je pak taková soutěž plná cizích koní vítaná příležitost pro divadlo upside

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 19.06.2023, 11:51:24 xxx.xxx.27.178
Buggyra:

Já snad nikdy tolik nezhubla v jednom tahu. Jen přibírám. Takže divný...


Já jo. Jednou jsem zhubla 15 kg díky kombinaci omezená strava (měnila jsem totálně životní  stravovací návyky - k lepšímu) + velká láska a zmetek chlap :D to bylo docela cca za 3 měsíce.

To už se asi nikdy nestane, do teď to nechápu .D 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 19.06.2023, 11:58:57 xxx.xxx.27.178
Buggyra:

Já když jsem ve stresu, tak nabírám. No a změna návyků proběhla už v minulosti, a tam žádný velký efekt nenastal :-D 


Já to mám taky tak, ale kvůli dotyčnému jsem sama sebe trápila, že nebylo na jídlo ani pomyšlení, spíš mi to dělalo ještě větší těžko .D

No byla jsem v té době ještě mladá a blbá .D

Horsana
Horsana (643 příspěvků) 19.06.2023, 12:46:20 xxx.xxx.40.140

15 kg za tri mesiace sa mi tiež podarilo, ale to som pracovala na farme a ešte sa starala o kone na inej farme, ku ktorej sa dalo dôjsť pešo/na koni.

Nechápala som, prečo mi to sakra vždy trvá dve hodiny, až o mnoho rokov neskôr som si to potom zmerala na mape a bolo to kuuurva 12 kilometrov :D 

Obchod v dedinke bol fakt málokedy otvorený a sortiment chudobný, žila som vtedy na zelenine a kefíroch a hektolitroch silnej sladkej kávy a cigaretách.

Keď som sa potom vrátila do civilizácie, opatrne sa ma pýtali, či nemám rakovinu :D

Horsana
Horsana (643 příspěvků) 19.06.2023, 13:13:48 xxx.xxx.40.140
JanaJanaJanaJana:

:D tak zhruba takto jsem se stravovala já, vč. těch cigaret :D

To je Vaše dcera? Malá kočka :)

 


Tak to je veľmi zdravá strava, tsss :D

Nie, nie, to je úžasné mikrodieťa z pretekov :)

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 19.06.2023, 13:29:15 xxx.xxx.198.226

Tak to jo, takové mikroděti u nás na sranda závodech na louce teda nejezdí, ale na závodech pro dětičky, kam jezdím, tam takové děti na takových obrech také jezdí. Na koních z JK, které pod dětmi chodí denně, a závody jsou pro ně spíš odpočinková záležitost :-) Kolikrát jsou ti obr koně hodnější než ti malí hajzlíci poníci, ti často dítě povozí po celém parkuru a matka si to pak odlovuje u východu (no, jako včera naši holčičku) :-D

Horsana
Horsana (643 příspěvků) 19.06.2023, 14:00:26 xxx.xxx.40.140
Buggyra:

Tak to jo, takové mikroděti u nás na sranda závodech na louce teda nejezdí, ale na závodech pro dětičky, kam jezdím, tam takové děti na takových obrech také jezdí. Na koních z JK, které pod dětmi chodí denně, a závody jsou pro ně spíš odpočinková záležitost :-) Kolikrát jsou ti obr koně hodnější než ti malí hajzlíci poníci, ti často dítě povozí po celém parkuru a matka si to pak odlovuje u východu (no, jako včera naši holčičku) :-D


Tak toto dieťatko zvládlo aj ponýška, aj obríka :)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.