Aktuálně: 4 933 inzerátů174 207 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

O všem a o ničem :)

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 14.06.2023, 13:56:09 xxx.xxx.198.226
bassrock:

Jinak kokardy -- kdo shání, můžu vyrobit loughing

  • ');" onmouseout="UnTip();">

Za kolik? Já jsem nakonec došla k tomu, že si dělám takové úplně trapné sranda kokardy sama. Ono to nakonec na té výstavce někde na zdi je úplně jedno....

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 14.06.2023, 14:02:02 xxx.xxx.198.226

Já přesedala z manuálu do automatu jen napůl, taky řídím teďka obojí, a umím přesednout rovnou z auta do auta, nepřemýšlet nad tím, a jet. (často jezdím s jedním pro to druhé do servisu :-D

A rovnou jsem z toho manuálu do automatu sedala s koněm na hengru. Takže žádné čelíčko nepřicházelo v úvahu! Takže jsem si tu levou nohu přivázala (jo, čtete správně) ke dveřím řidiče. Aby mě nikdy ani nenapadlo tou nohou na ten pedál hamtnout. Ten jeep má pedál brzdy extra široký, a stalo se mi, že jsem na něj dosáhla oběma nohama (spojka-brzda), a to bylo překvapení! Takže jsem asi rok jezdila s provázkem na noze.

Teď už to vůbec neřeším a chválabohu mozek se naučil z auta do auta přecházet naprosto plynule.

Teď se zase učím řídit dodávku (pochopitelně rovnou s poníkama a  kočárem na palubě), kde je to řadící H obráceně (1,3,5 se řadí směrem dozadu, R,2,4 dopředu). A to je teprve výzva... 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 14.06.2023, 14:15:39 xxx.xxx.27.178

Já řídít teď začínám, čistě jen z důvodu koně a stěhování se na vidlákov.

Po 10ti letech a je to pro mně fakt za trest. Doufám, že to prolomím, ale auto je pro mně fakt nutný zlo.

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 14.06.2023, 14:40:41 xxx.xxx.40.140
JanaJanaJanaJana:

Já řídít teď začínám, čistě jen z důvodu koně a stěhování se na vidlákov.

Po 10ti letech a je to pro mně fakt za trest. Doufám, že to prolomím, ale auto je pro mně fakt nutný zlo.


Och, tak hlavne, že už si šoférovala, ja po autoškole nič (18 rokov som mala vtedy)...a nič...a nič...potom v rodine autonehoda- 3 mŕtvi, vrátane 2 detí a to znamenalo NiČ až do veku snáď 35 rokov.

No ale koňom bolo nutné navážať vodu, takže už aj v dobe, keď som mala auto, ma vozil kde kto, ja som odmietala, motor mi stále zdochýňal, nedokázala som parkovať, cúvať, vyjsť z parkovacieho miesta (bežne mi parkovali cudzí okoloidúci), neustále som niečo na aute rozbila, odtrhla, alebo poškodzovala v dedine kde sme mali kone susedovi plot. A spálila som spojku, lebo som sa nevedela pohýňať do kopca, toho smradu a čierneho dymu, tfuj!

Ako univerzálne ospravedlnenie sa každému som si počas jazdy spievala Sorry Miss Jackson, uuuu :D

Ale potom to prešlo :) Auto je fajn!

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 14.06.2023, 14:43:07 xxx.xxx.40.140

Čelíčko - jj, tiež som si dala :D

Zvieranie volantu je level pred tým ďalším - púšťanie, zakrývanie očí a kričanie o pomoc :D

To sa časom ustálilo, ale nerada predbieham, to brrr, musím mať 28 km výhľad, že nikde nič a iba počas dňa. 

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 14.06.2023, 14:45:49 xxx.xxx.40.140
Buggyra:

Já přesedala z manuálu do automatu jen napůl, taky řídím teďka obojí, a umím přesednout rovnou z auta do auta, nepřemýšlet nad tím, a jet. (často jezdím s jedním pro to druhé do servisu :-D

A rovnou jsem z toho manuálu do automatu sedala s koněm na hengru. Takže žádné čelíčko nepřicházelo v úvahu! Takže jsem si tu levou nohu přivázala (jo, čtete správně) ke dveřím řidiče. Aby mě nikdy ani nenapadlo tou nohou na ten pedál hamtnout. Ten jeep má pedál brzdy extra široký, a stalo se mi, že jsem na něj dosáhla oběma nohama (spojka-brzda), a to bylo překvapení! Takže jsem asi rok jezdila s provázkem na noze.

Teď už to vůbec neřeším a chválabohu mozek se naučil z auta do auta přecházet naprosto plynule.

Teď se zase učím řídit dodávku (pochopitelně rovnou s poníkama a  kočárem na palubě), kde je to řadící H obráceně (1,3,5 se řadí směrem dozadu, R,2,4 dopředu). A to je teprve výzva... 


Kamarátka mi včera hovorila, že si nejako stále zasekne ľavú nohu pod sedadlo :D

No, ovládaš toho teda dosť 👏

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 14.06.2023, 14:51:37 xxx.xxx.198.226

Já mám báječnou maminku, která nejen že mě hned hnala na řidičák, jak to vypadalo, že bych mohla přežít 17. narozeniny, a ještě mě cpala rovnou do svého auta, když jsme po výběhu vozili hnůj, ale dokonce když jsem ten řidičák teda napoprvé za plný počet (ta by mi dala, kdyby to bylo jinak!) udělala, tak hned přikoupila auto a dala mi starého žigula na dojíždění do školy. A že mám narozky na podzim a řidičák jsem dělala ještě před nimi, tak rovnou šup po měsíci sucha do ledu a sněhu, tenkrát u nás ještě byl v zimě fakt sníh, a hned první zimu si pamatuju, jak jsem na univerzálních pneumatikách z roku "skoč na mě zboku" stála na brzdě a nezadržitelně sáňkovala po námraze podél řeky k autobusu, který zrovna nabíral lidi na zastávce! rolling-laughing  

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 14.06.2023, 15:10:52 xxx.xxx.40.140

A teraz z iného súdka :D

Nestalo/nestáva sa vám niekedy, že máte nutkavú potrebu jesť nejaký mrazený hnus (aka zmrzlinové torty, nanuky, atď.)- ale nie kvôli chuti, ale kvôli tomu mrazu (nie v horúcom počasí), prípadne že si dáte ľad do nápoja a ten potom vyjete a schrúmete a stále vám je málo a nestíhate si dávať mraziť nový?

Ja som ako dieťa prakticky neustále jedla sneh a hlavne ľad, dokonca som si ľad vyškrabávala naberačkou z mrazničky a chrúmala ho, strašne mi to chutilo, bolo to divné, ale proste to tak bolo.

A nedávno som sa dočítala, že sa to volá pagofágia a že vo väčšine prípadov to znamená anémiu z nedostatku železa, čo by mohlo vysvetľovať aj moju neustálu zdochnutosť a príšerný, fakt dosť podstatne kvalitu môjho spánku a života znižujúci, syndróm nekľudných nôh.

Brali ste niekto železo z týchto dôvodov? 

Aké a s akým výsledkom?

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 14.06.2023, 15:14:27 xxx.xxx.198.226

Pravidelně daruji krev, takže chudokrevností netrpím (by mě nevzali). Ale když mám nízké hodnoty (hraniční hemoglobin pro darování krve) před darováním, tak mi dají Tardyferon na doplnění železa. A příště je to vždycky dobré. Dokonce jsem se po předposledním odběru dokopala sníst nějaká játra a udělat párkrát hovězí guláš a taky jsem zkusila játrovou paštiku, no a při vyšetření mi paní řekla, že tentokrát po odběru železo brát nemusím, ať si ho nechám na případné budoucí doplnění. Takže zřejmě i jatýrka jsou dobrá (teda na krev. Na jídlo hnus, fuj).

Jo a s tím železem zobat taky vit. C, to určitě víte. (v lepších doplňcích ho mají obsažený ve vhodném poměru)

efe
efe (1052 příspěvků) 14.06.2023, 15:18:04 xxx.xxx.30.165
Horsana:

Aha, ok, myslela som si, že je to nejaká zdravotná prehliadka :)

By the way, je tu niekto, kto prešiel z auta s manuálnou prevodovkou na automat? Potrebovala by som povzbudiť :D


Já a automat nemám ráda, je to děsná nuda a strašně mě tahá za uši, jak to drží v nízkých otáčkách....

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 14.06.2023, 15:27:46 xxx.xxx.27.178
Horsana:

A teraz z iného súdka :D

Nestalo/nestáva sa vám niekedy, že máte nutkavú potrebu jesť nejaký mrazený hnus (aka zmrzlinové torty, nanuky, atď.)- ale nie kvôli chuti, ale kvôli tomu mrazu (nie v horúcom počasí), prípadne že si dáte ľad do nápoja a ten potom vyjete a schrúmete a stále vám je málo a nestíhate si dávať mraziť nový?

Ja som ako dieťa prakticky neustále jedla sneh a hlavne ľad, dokonca som si ľad vyškrabávala naberačkou z mrazničky a chrúmala ho, strašne mi to chutilo, bolo to divné, ale proste to tak bolo.

A nedávno som sa dočítala, že sa to volá pagofágia a že vo väčšine prípadov to znamená anémiu z nedostatku železa, čo by mohlo vysvetľovať aj moju neustálu zdochnutosť a príšerný, fakt dosť podstatne kvalitu môjho spánku a života znižujúci, syndróm nekľudných nôh.

Brali ste niekto železo z týchto dôvodov? 

Aké a s akým výsledkom?


:D jo, já jsem tenhle magor, kterej ve všem miluje led. Prostě mě to baví, neumím to popsat, jsem schopná si dát i jen led samotný.

A prostě si to dopřávám a zdravotní následky neřeším :D

Zase další věc, kteoru máme společnou, v poslední době si toho začínám všímat :D

(A jinak syndrom neklidných nohou - t není ani tolik nedostatek železa, jako nedostatek Magnesia - na to bacha)

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 14.06.2023, 15:43:46 xxx.xxx.40.140

Tak akurát Tardyferon-síran železnatý ma nejak úplne extra neoslovuje, plus tie obmedzenia čo pri jeho užívaní sú. Ale, jeden tip je, vďaka :)

Pečeň je fajn, mám ju rada, aj keď teda kačacia skôr...nauseated...ale nedá sa jesť každý deň.

https://zdravopedia.sk/ucinne-latky/mineraly/zelezo

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 14.06.2023, 15:54:13 xxx.xxx.40.140
JanaJanaJanaJana:

:D jo, já jsem tenhle magor, kterej ve všem miluje led. Prostě mě to baví, neumím to popsat, jsem schopná si dát i jen led samotný.

A prostě si to dopřávám a zdravotní následky neřeším :D

Zase další věc, kteoru máme společnou, v poslední době si toho začínám všímat :D

(A jinak syndrom neklidných nohou - t není ani tolik nedostatek železa, jako nedostatek Magnesia - na to bacha)


Led samotný - noo, tak to už je ale práve ten príznak nedostatku železa :)

A áno, tiež si to všímam :))

U mňa nekľudné nohy s magnéziom nesúvisia, môžem ho brať koľko chcem a v rôznych formách, nepomáha, mne sa to zhoršilo po poslednej operácii a pred skokom z okna ma zachránil iba matkin zúfalý pokus- priniesla mi Pregabalin, ktorý jej predpísal už neviem kto na kŕčové stavy, ale dali jej rovno 150 mg a ona po jednom raze to odmietla užívať, lebo bola utlmená celý deň, neschopná ničoho.

Mne už to bolo jedno, netušila som, čo mi dáva, v tej dobe som už bola tak príšerne chronicky nevyspatá, že by som si zafajčila aj ópium melting

Do 15 minút som upadla do hlbokého spánku a zobudila sa ráno, čo sa rovnalo a dodnes rovná zázraku. Nekľudné nohy, ak som spomenula, tak sa lekári väčšinou tvárili, že také neexistuje, alebo že si mám dať magnézko....nikto to nebral vážne, dokonca sa ma snažili presvedčiť, že niečo také vlastne neexistuje.

 

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 14.06.2023, 18:26:24 xxx.xxx.40.140
JanaJanaJanaJana:

Horsano, a co CBD? Zkoušela jste?

Je to malý velký zázrak na kde co. Fakt.


Je toho naozaj málo, čo by som nebola vyskúšala, keď človeku trhá nohami a neskôr aj rukami a nemôže spať, už fakt skúša kde môže...Na mňa CBD nemal nikdy nijaký efekt, nikdy som nijaký nepozorovala ani u zvierat, ktorým mal uľaviť od bolesti, napríklad, hoci mnohí si ho nevedia vynachváliť.

kometa
kometa (4195 příspěvků) 14.06.2023, 18:37:53 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Já mám báječnou maminku, která nejen že mě hned hnala na řidičák, jak to vypadalo, že bych mohla přežít 17. narozeniny, a ještě mě cpala rovnou do svého auta, když jsme po výběhu vozili hnůj, ale dokonce když jsem ten řidičák teda napoprvé za plný počet (ta by mi dala, kdyby to bylo jinak!) udělala, tak hned přikoupila auto a dala mi starého žigula na dojíždění do školy. A že mám narozky na podzim a řidičák jsem dělala ještě před nimi, tak rovnou šup po měsíci sucha do ledu a sněhu, tenkrát u nás ještě byl v zimě fakt sníh, a hned první zimu si pamatuju, jak jsem na univerzálních pneumatikách z roku "skoč na mě zboku" stála na brzdě a nezadržitelně sáňkovala po námraze podél řeky k autobusu, který zrovna nabíral lidi na zastávce! rolling-laughing  


Dotaz pro admini. Odpověď nespěchá. Proč se mi po každém olajkování objeví "aplikace objevila nestandardní chování, pokud narazíte na nějaký problém, kontaktujte podporu"?

Jesie
Jesie (94 příspěvků) 15.06.2023, 07:38:19 xxx.xxx.224.171
Horsana:

Aha, ok, myslela som si, že je to nejaká zdravotná prehliadka :)

By the way, je tu niekto, kto prešiel z auta s manuálnou prevodovkou na automat? Potrebovala by som povzbudiť :D


Já..před pár lety mi to muž vnutil a dodnes blahořečím tento den :) Je to báječné,i když tahám hengr...automat mi otevřel novu dimenzi řízení :)

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 15.06.2023, 07:47:20 xxx.xxx.198.226

No joooo, tak jsem se vetky zeptala, co by stál celodenní dozor veterináře na závodech. Tak se pak můžeme společně zasmát, až mi odpoví :-)

Zdravotní dozor řešit vůbec nebudu, zdravotní kurz si budu dělat já, prostě jen proto, že mi přijde dobré tam někoho mít, ale lidi mě vlastně až tak celkem netankujou, od toho je záchranka...


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.