Aktuálně: 4 959 inzerátů174 204 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

O všem a o ničem :)

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 12.06.2023, 13:31:21 xxx.xxx.227.193
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 12.06.2023, 13:25:47

u nás nic, v lese sucho... V minulém týdnu jsem našla prvního kováře, ale ani v sobotu na ještědském hřebeni, ani včera za humny u Kateřinek vůbec nic - ani prašivka...a to jsme včera šli naše oblíbená houbařská místa

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 12.06.2023, 13:35:01 xxx.xxx.198.226

My jdeme dneska do lesa u Noviny, tak jsem zvědavá, vleče mě tam kamarád, já to tam neznám. Třeba má nějaká místa :-)

Ale fakt je, že ve výběhu u koní nic neroste. A to kdyby byly houby, tak u nás ve výběhu rostou. Tak to holt bude jen procházka, no.

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 12.06.2023, 13:53:05 xxx.xxx.40.140
Buggyra:

Také jdu dneska na houby, no spíš podívat se, jestli rostou. Jako najít křemenáče (to s tou flekatou nohou a oranžovým kloboukem, nevím, jak se mu říká slovensky, jestli stejně) by byl sen :-)


U nás doma je to havíř 😄

Inak snáď kozák brezový, fakt neviem, doma používame iba české názvy húb a to konkrétne také, aké sa používajú v Brdech 😉

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 12.06.2023, 13:59:02 xxx.xxx.40.140

Hm, kovář- to som musela googliť a je to hríb zrnitohlúbikovitý, tak tých som našla celú igelitku. Ľudia ich ani nezbierajú, lebo sa boja tej červenej farby, pre mňa lepšie :D

V živote nikdy som tak skoro toľko druhov húb nevidela a už vôbec nie vo výške 900 mnm, preto som to zbierala kam šlo, pri ceste do civilizácie.

A narástli na tom daždi o dobrých 5 cm každá plodnica a koľko ich tam ešte zostalo, juuuj!

Ale zrážky boli skutočne nevídané, oproti minuloročnému suchu úplné monzúny.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 12.06.2023, 14:12:47 xxx.xxx.227.193
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 12.06.2023, 13:35:01

no my v sobotu byli od Noviny na druhé straně - Malý Vápenný, kaple sv. Kryštofa... a nic, ani prašivka.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 13.06.2023, 07:43:55 xxx.xxx.198.226

V neděli zase závody.

Já nemám hotové kokardy. Budu možná muset dokoupit medaile. Nemám dárkové taštičky na výhry. No a jednu soutěž teď dostala na starost kolegyně, takže vůbec netuším, jak ta soutěž bude vypadat, prý to ve středu chce sjet, aby zjistila, zda to není moc dlouhé časově. No a občerstvení si (snad, zřejmě..?) vezme na starost chlap jiné kolegyně, a tam jsem úplně bez informací - jestli to klapne, jestli chce něco připravit, jestli si za to bude říkat peníze (to musím nějak v týdnu dát vědět účastníkům, aby si je taky s sebou vzali, minule jsme měli občerstvo v naší holčičí režii za dobrovolný příspěvek).

Mám (doufám, že to jednatelka poslala) na obci žádost o schválení svodu, jestli to stihnou do víkendu, ví bůh, když nestihnou, tak smůla, vše je zpožděné, protože spolek jsme zakládali teď, ale jednatelka to chtěla už na tyhle závody zkusit zajistit. A pak mám poslanou žádost na místní vety o přejímku, vůbec nevím, jak to probíhá, a ještě jim k tomu musím zavolat, zda se tím budou zabývat (závody v neděli, oni sice drží vždy pohotovost, ale už někoho vidím, jak se k nám trmácí podepsat papír...) a jak jim to mám vlastně připravit (nic o tom nevím). 

Pořádání závodů je sranda, dokud se neponoříte do byrokracie. To, věřím, odradí kde koho od nějakého pořádání. Já jsem do těch schvalovaček rozhodila termíny na celý rok, tak snad budeme mít pak už svatý pokoj.

No a už zase očekávám 30 startujících, což je prostě masakr. Já chci 15, to je ideál, max 20 startů na soutěž, to to pak pěkně odsejpá a vychází... no nic, zachovejme paniku 😄

kometa
kometa (4195 příspěvků) 13.06.2023, 08:35:24 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

V neděli zase závody.

Já nemám hotové kokardy. Budu možná muset dokoupit medaile. Nemám dárkové taštičky na výhry. No a jednu soutěž teď dostala na starost kolegyně, takže vůbec netuším, jak ta soutěž bude vypadat, prý to ve středu chce sjet, aby zjistila, zda to není moc dlouhé časově. No a občerstvení si (snad, zřejmě..?) vezme na starost chlap jiné kolegyně, a tam jsem úplně bez informací - jestli to klapne, jestli chce něco připravit, jestli si za to bude říkat peníze (to musím nějak v týdnu dát vědět účastníkům, aby si je taky s sebou vzali, minule jsme měli občerstvo v naší holčičí režii za dobrovolný příspěvek).

Mám (doufám, že to jednatelka poslala) na obci žádost o schválení svodu, jestli to stihnou do víkendu, ví bůh, když nestihnou, tak smůla, vše je zpožděné, protože spolek jsme zakládali teď, ale jednatelka to chtěla už na tyhle závody zkusit zajistit. A pak mám poslanou žádost na místní vety o přejímku, vůbec nevím, jak to probíhá, a ještě jim k tomu musím zavolat, zda se tím budou zabývat (závody v neděli, oni sice drží vždy pohotovost, ale už někoho vidím, jak se k nám trmácí podepsat papír...) a jak jim to mám vlastně připravit (nic o tom nevím). 

Pořádání závodů je sranda, dokud se neponoříte do byrokracie. To, věřím, odradí kde koho od nějakého pořádání. Já jsem do těch schvalovaček rozhodila termíny na celý rok, tak snad budeme mít pak už svatý pokoj.

No a už zase očekávám 30 startujících, což je prostě masakr. Já chci 15, to je ideál, max 20 startů na soutěž, to to pak pěkně odsejpá a vychází... no nic, zachovejme paniku loughing


Co vím, tak na všech závodech se občerstvení platí. S výjimkou rozhodčích, veterináře a zdravotní služby.

My měli a kamarádka má veta přímo na místě (mě), aby koukal do průkazu kvůli očkování a kdyby se nedej bože něco stalo. Ťuk ťuk, zatím nikdy. O přejímce teda nevím.

Pravda, my pořádali jenom hobíčka a je to pár let zpátky, ale nikam jsme to nehlásili. Jako oficiálně.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 13.06.2023, 08:54:06 xxx.xxx.198.226

Přejímka je právě to koukání do průkazu :-)

Zatím jsme si koukali do průkazu sami (pořizujeme záznam se jménem koně, číslem koně, datem IAE a očkování - fuck GDPR), a zřejmě budeme i nadále, co jsem se tak poptávala na jiných závodech. Tam to dělají tak, že průkazy sesbírají a pak čekají, zda se u nich ten nasmlouvaný vet zastaví nebo ne. Někdy se zastaví, někdy ne, ale jak potom prokazují, že jim tu přejímku udělal, to nemám šajnu (asi prostě ten záznam o startujících koních vezmu k vetům do ordinace a nechám si to orazítkovat a podepsat s datem závodů a papírově bude klid).

A ano, na ofiko (myšleno veřejně pořádaných) závodech, kde je všechno na očekávatelné úrovni, se občerstvo platí. No já jsem vždy dosavadních 10-15 let avizovala, že z naší strany ani žádné nebude, páč jsme na louce, ale nakonec jsme to na letošní sezonu a první závody nějak splichtili, na ohni konvice s vodou a tak, takže tentokrát bylo. Ale teď zatím nevím, jak se to provede, takže potřebuji info, co a jak (se snad dozvím zítra), a účastníky informovat, co bude nebo nebude, aby si brali / nebrali svačinu a brali / nebrali peníze.

Když se někomu něco stane, tak na místě nemáme ani vet. službu ani zdravotníka (prostě "pořadatel nezajišťuje"). Ale od srpna snad budeme mít zdravotníka - mě rolling-laughing ("poruč, a udělej sám" - no aspoň to bude zadarmo - no a tím pádem to mají vlastně všichni zranění zpečetěné, protože moje příprava na akci bude zahrnovat zejména pořízení dost hluboké díry a pytle vápna (nadsázka)).

Tak dneska už i hobíčka (ta pod ČJF) musíte samozřejmě mít v JISu a nahlášená na ČJF a mít odpovídající personál (minimálně licentovaného instruktora, pokud vím, ale možná vyžadují jako jednoho funkcionáře i vyšší funkci, jakože trenéra nebo stavitele nebo tak) a ten je placen dle sazebníku, takže to už dneska bohužel nejde "jen tak"... Ale my nepořádáme pod ČJF, takže se téhle druhé porci byromagořiny vyhnem.

Jesie
Jesie (94 příspěvků) 13.06.2023, 10:01:10 xxx.xxx.224.171

Já jezdim občas na závody jako zdravotník a bylo mi řečeno,že pokud nedorazím,tak závody nesmí začít....ofiko závody....bez veterináře na místě ano,přejímku může udělat pořadatel....

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 13.06.2023, 12:02:58 xxx.xxx.12.223

No to je jasné, závody pořádané pod nějakou organizací, která má daná pravidla, tak ty nesmějí začít, tedy tím, že byste začali, byste porušili stanovy té které organizace, a ta by vás mohla nějako postihovat. Ale já nejsem pod žádnou organizací, závody nejsou pod hlavičkou ničeho jiného než našeho spolku, takže nemusíme v zásadě nic. Tj. ani mít funkcionáře závodů a tak.

Ale jinak v podmínkách pro svod je uvedeno, že přejímku zvířat (záznamu o zvířatech) musí učinit veterinář.

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 14.06.2023, 12:42:11 xxx.xxx.40.140

Čo je přejímka?

No, nejeden víkend som presedela na pretekoch, pasy sú to najmenej, vet tam má byť podľa mňa hlavne kvôli zraneniu, aj fatálnemu. A nemyslite si, že akurát vás sa to netýka a akurát u vás sa nič nestane. To isté platí aj o zdravotníkoch.

Ako usporiadateľ by ste mali mať aspoň nejaké plachty, ktorými oddelíte nejakú nepríjemnosť od divákov a dáte tým človeku kľud na prácu/eutanáziu.

Taštičky a podobné nezmysly nie sú dôležité a to hovorím ako vet, aj ako rozhodca. Žiadna kokarda nevyváži traumu z toho, keď vám po kolbisku kôň ťahá vnútornosti a nikto nevie, čo má robiť.

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 14.06.2023, 13:08:29 xxx.xxx.40.140
efe:

Přejímka je, že vet zkontroluje povinná očkování/vyšetření v průkazu koně před začátkem akce.


Aha, ok, myslela som si, že je to nejaká zdravotná prehliadka :)

By the way, je tu niekto, kto prešiel z auta s manuálnou prevodovkou na automat? Potrebovala by som povzbudiť :D

bassrock
bassrock (72 příspěvků) 14.06.2023, 13:31:47 xxx.xxx.251.2
Horsana:

Aha, ok, myslela som si, že je to nejaká zdravotná prehliadka :)

By the way, je tu niekto, kto prešiel z auta s manuálnou prevodovkou na automat? Potrebovala by som povzbudiť :D


Horsano, já mám vlastní auto manuál a služební automat. Je to trochu na palici, vždy když sedám do služebního, říkám si Odlož levou nohu, odlož levou nohu 😄 po chvíli už jsem se chytila, teď přesedám bez problémů, ale stále mám radši svůj manuál.

Exmanžel si koupil automat, mělo to všechny možné funkce - adaptibilní tempomat, hlídání pruhu, trafic asistent a já nevím co ještě, a po půl roce s ježděním s tím super autem neuměl moje obyč ani zaparkovat do garáže - prý kde máš kameru nebo aspoň senzory? Nemám, couvám na zrcátka - a on už to neuměl. Na lepší (a míň náročnější) se asi zvyká rychle.

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 14.06.2023, 13:41:35 xxx.xxx.40.140

Ouha, to si asi precvičíš obidve hemisféry :D

Ľavú nohu viem, že mám odložiť, to áno, aj ju tam mám, kedysi som po rokoch, kedy som si nevedela predstaviť aj radiť, aj neumrieť od strachu na rovnej ceste bez premávky chodila chvíľočku na automate, priateľ to chcel prežiť a umne rozhodol, že to bude lepšie (no to bolo v dobách, kedy som pri príchode na ľudoprázdnu križovatku za obcou púšťala volant a zakrývala si rukami oči a kričala "pomooooc, čo mám robiť ").

Ale raz som aj tak omylom stúpila na brzdu namiesto plynu...to bolo dosť blbé.

A bola som vtedy v totálnej panike a už si nepamätám, čo to robí, keď sa s tým stojí na červenej, do sa dobrzdí a nič, to stojí? :D

Senzory neviem, či to má, ale to mi ani netreba, keď už som sa konečne naučila cúvať a parkovať so späťákmi :D 

bassrock
bassrock (72 příspěvků) 14.06.2023, 13:52:18 xxx.xxx.251.2

Tedy musím přiznat, že když mi ve služebním někdo skočí pod auto či jinak potřebuji prudce zabrzdit, tak mi automaticky dupnou obě nohy - pravá na brzdu a levá do vzduchoprázdna 😄 a jak má to auto ostrý brzdy, tak se nedobrovolně zakousnu do volantu, popř.si dám čelíčko 😄

Paniku při příjezdu na křižovatku si taky pamatuji, já zase zmrzla, zůstala jsem stát a vyděšeně zírala vpravo vlevo a svírala zpocený volant a nejela 😄 ale to je pravěk


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.