Aktuálně: 4 853 inzerátů175 008 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

O všem a o ničem :)

Horsana
Horsana (642 příspěvků) 15.06.2023, 12:40:41 xxx.xxx.40.140

No a samozrejme chronické gynekologické problémy, dve operácie, endometrióza- ovariálna aj kade tade inde asi bude, krvácam skoro neustále, cyklus pod 20 dní...myómy mám asi tri, už aj nejaké odstránené, ten prvý mal tiež 20 cm...

Ale tak...čo už :D

Telo si zvykne...no ale tak už nejak nastal čas, ten ľad ma prekvapil, lebo som o tom netušila, mávala som to fakt od prvého stupňa základnej školy, ale nie stále, krv mi vždy vychádzala nejak hranične, minimálne pred operáciami asi niečo merali, merali, ale ako k tomu nemám referenčné hodnoty, tak som z tej správy nevyšla, ako mi potrhali črevnú serózu, tak bola správa extrémne stručná :D

 

efe
efe (1069 příspěvků) 15.06.2023, 12:44:08 xxx.xxx.199.5

Horsana: slyšela jsi o injekcích Depo-Provera? Já je beru a mj. se tam píše, že se tím léčí endometrioza, protože úplně vynechává menzes. Zkus se na to zeptat. 

Horsana
Horsana (642 příspěvků) 15.06.2023, 12:46:45 xxx.xxx.40.140
bassrock:

No jako on utz dělal, ale pořád mlel, že je to ještě v pořádku a že to není moc velký - zřejmě neuměl měřit na tom utz. Ten nový mě projel, zastavil, změřil, na chvíli se odmlčel a pak už to jelo smile bohužel, díky té prodlevě jsem šla klasicky pod kudlu, nešlo to laparo, takže mě přefikli od kyčle ke kyčli, jizva hnus, občas táhne, ale jinak můžu a zvládnu vše. A schody zase vybíhám smile

A to, že nemusím každý měsíc plánovat, co kdy můžu a nemůžu (problém byla i delší vyjížďka, dovolená, řešila jsem i oblečení - ne světlé, kdyby nehoda apod.) to je úžasnééé stars

 


Tak od kyčle ku kyčli je gynekologický prístup, to je ešte fajn, ja keď som na urgente naposledy udávala v anamnéze 2 laparotómie, chirurg sa ma extrémne arogantne opýtal, kde mám po tých zákrokoch jazvy, tak som si posunula nižšie gaťky, eehm...Nuž, skoro sa zrútil, že gynda máva iné prístupy...

Brušní chirurgovia tak dole nerežú a väčšinou otvárajú brucho v linea alba a to má napríklad moja sestra - od hrudnej kosti k pupku a to teda vyzerá tak strašne, že zlatá operácia "tam dole", ja mám tú brušnú stenu dokonca dva krát v jdnom mieste zošitú, ako, nebolo to med lízať veru po druhej operácii...ale čo už, no.

Horsana
Horsana (642 příspěvků) 15.06.2023, 12:51:29 xxx.xxx.40.140
efe:

Horsana: slyšela jsi o injekcích Depo-Provera? Já je beru a mj. se tam píše, že se tím léčí endometrioza, protože úplně vynechává menzes. Zkus se na to zeptat. 


Jop, ja som odmietla hormonálnu liečbu.

Saga
Saga (338 příspěvků) 15.06.2023, 13:21:43 xxx.xxx.167.183

Horsana, lékárnice mi dala toto: https://www.benu.cz/superzelezo-forte-tbl-30

Přišla jsem tam s výrzem umírajícího, ona mě zkoukla, prohlídla mě pomalu líp než doktor a já jsem jí řekla, že potřebuju něco, co je silný a rychlý a bere se jen jedna tbl. denně, protože právě brain fog, že bych na další zapomněla a ona, že tohle mám do začátku, dala mi rovnou 2 balení a až prý se dokysličím a uvedu trochu do normálu, tak pak už mohu slabší variantu, ať se zastavím. Díky Bohu za ní! Teď je to cca 24 hodin, co jsem si tu tabletku spolkla a už začínám cítit únavu, ale není to "TA ÚNAVA". Tže to jde. 

Jinak, když Vás tak čtu, máme velmi podobnou diagnozu, tedy se nedivím, že i podobné zdr. problémy. U mně to začlo velmi brzy, už v 6 ti letech a o 10 let později to vyvrcholilo ve velkou gyn. operaci, která se normálně dělá ženským před padesátkou. Vykuchali mě jak krocana, no co už. Před operací 3 roky hormonální léčby, od šesté do deváté třídy ZŠ, fakt choťovka. Nedivím se, že tohle nechcete. A perioda 20 dní, tak to byl takový běžný standart. Vím, znám a je mi líto, že Vás to trápí. Pokud už se Vás netýká téma "děti" šla bych do kompletního vykuchání. Uleví se a jak. Ale to je samozřejmě krajní možnost a je to velmi citlivé téma, tže nebudu dál rozvádět. 

Horsana
Horsana (642 příspěvků) 15.06.2023, 13:33:34 xxx.xxx.40.140

Saga- mno, strašné, človek čo to zažil, vie...veľmi súcitím 🌻

Ja som zamlada vykastrovala veľa zvierat, ale keď to navrhli vtedy mne, zrútila som sa z toho a odmietla som, od tej doby mi je fyzicky nevoľno už len keď sa spomenie OVH u nejakej suky a mala som veľký problém dať vôbec vykastrovať svoje psy a dodnes neviem, či som urobila dobre, no fenka mala falošku po háraní a pes bláznil za sukami a pár krát ušiel...ale ako nie je mi z toho dobre doteraz...

A od tej doby svoje reprodukčné orgány, hoci už  pomaly zhnité, heh, bránim, jeden vaječník ale už aj tak nemám...viem, že ma ešte čaká jedna operácia, tá definitívna, ale dovtedy sa budem radšej trápiť, lebo mám nejaký blok, no...

Prípravok som pozrela, u nás ho majú, obsahuje mikronizované železo a kyseliu listovú, tak to by mohlo byť fajn, zakúpim a dám vedieť :)

Snáď nám to zaberie flexed-biceps

Arbora
Arbora (304 příspěvků) 15.06.2023, 13:54:07 xxx.xxx.0.1

Buggyra:

Jinak z delšího a většího kopce manuálně podřazuji, aby to brzdilo motorem. Za prvé je to plynulejší a za druhé kdyby nedejbože něco na brzdách selhalo, tak s tou motorovou brzdou se to dá řešit daleko lépe. Bohužel automat má v tomhle celkem nevýhodu, že bez brzd se s tím nedá fungovat...


Automat má aj režim brzdenia motorom, prípadne manuálne radenie, dá sa podradiť a brzdiť motorom.

Saga
Saga (338 příspěvků) 15.06.2023, 13:56:44 xxx.xxx.167.183

Horsana, kdybyste potřebovala se na cokoliv zeptat, můžete (ale nemusíte 🙂) i do SZ, chápu, že tohle je citlivé téma a není příjemné to probírat veřejně. Jinak za sebe mohu říct, že mám-li to zhodnotit po letech, tak jsem vlastně ráda, že mně to potkalo tak brzo, protože prostě v dětském věku z toho jednoduše nemáte rozum a přistupujete k tomu stejně jako k angině a pak když už jsem byla ve věku teen a věděla jsem vo co gou, stějně za mne rozhdovali rodiče a ti věřili MUDrovi. Ono tam prostě nebylo moc o čem přemýšlet. Nevím, byly devadesátky, jiná doba, dnes by se k tomu třeba přistupovalo úplně jinak. Těžko říct. Kždopádně, já jsem to nikdy nebrala jako tragedii, ale prostě, že to tak mělo být. Chcet-li nějaká vyšší moc to zařídila. A ano, hlava a bloky v ní, to dělá hodně, vím, o čem mluvím. Až když jsem si vyřešila všechny svoje démony, tak můj život začal fungovat normálně. Před tím jsem furt řešila nějké problémy (nejen) s koňma, že nechtěj todleto a támhleto, jeden trenér nestačil, dva trenéři nestačili, furt něco prostě. Až mi došlo, že problém nemají ty koně, ale já v hlavě. To jsem změnila a teď mám koně, co fungují na myšlenku, sama si obsedám, ač jsem to naposledy dělala léta páně 2008😄, trenéra nepotřebuju a všechno funguje tak jak má! Důležité je přijmout a smířit se. A hledět víc sám na sebe, což jsem teď nedělala a dovedla jsem sama sebe na pokraj kolapsu. Prostě když je blbá hlava, trpí celý tělo 😄.

Přeju ať pomůže a když budete chtít, dejte vědět!

Buggyra
Buggyra (3237 příspěvků) 15.06.2023, 14:36:29 xxx.xxx.198.226

Arbora:

Automat má aj režim brzdenia motorom, prípadne manuálne radenie, dá sa podradiť a brzdiť motorom.


Tak, "váš" automat to možná má :-D

Můj byl vyrobený v minulym tisíciletí.... jako už nemá karburátor, pravda... :-D

Horsana
Horsana (642 příspěvků) 15.06.2023, 15:38:29 xxx.xxx.40.140

Saga- kone sú ok, ako, vždy sa dá niečo vylepšiť, iba nebo je hranica, ale človek sa za nimi musí mať aj silu privliecť, že áno...

Ehm, ešte som zabudla dodať, že krvácam aj mimo cyklus :D

Ale moju doktorku to vôbec netrápi, ona stále rozpráva iba o svojich psoch a to aj vtedy, keď je vo mne spekulum, potom mi ukazuje fotky a potom kecáme zase o psoch...o železe, alebo odberoch nepadlo ani slovo, ale raz mi odporúčala rastlinnú verziu Wobenzymu, volá sa to ProfiZym a to keď som poctivo užívala, aj s ďalšími doplnkami, tak tá cysta mi zmizla, ale už je zase tam, ja mám doplnkov plnú skriňu, no ale ležia tam a ja zabudnem stále...ale už teda nezabudnem :))

Saga
Saga (338 příspěvků) 16.06.2023, 07:08:32 xxx.xxx.167.183

Horsano 😄, tak s těmi koňmi to sedí. Musím se tam nějako dovléct, a to už mi v posledních cca 4 týdnech nějak nešlo, protože fyzička nějak nebyla, kyslík nějak došel 😄, tak jako mám je doma, nemám to daleko, ale zase člověk musí denně a to prostě vyčerpá. Dnes musím říct, že je to celkem OK a to mám v sobě teprve druhou tabletu toho Superželeza. Tže za mne zatím dobré. Jinak, jak píšete o tom Wobenzymu, já s ním tedy osobní zkušenost nemám, ale kamarádka, co je po operaci varixů, tak ano. Brala tu původní variantu Wobenzymu, ani nevím, jestli se to ještě vyrábí, vím, že měli nějaký výpadek. Byla max. spokojená, velmi rychle se hojila a celkově jí to postavilo na nohy. Je to sice drahé jako prase, ale smysl to má!

Add MUDři, no upřímě taky s nimi někdy bojuji, přijde mi logické, že když je mi takhle, měla bych si dojít za MUDrem na odběr krve, aby zjistil co a jak. No prostě stejně jako bych to udělala u koní, kdyby se mi zdáli nějaký divný, že jo? Jenže realita trochu pokulhává, protože buď není za kým jít, nebo ten někdo stojí za takový prdlajs, že to nemá cenu. A tak nikam nejdu a léčím to sama. Njn. Krvácení mimo cyklus bohužel taky znám, nic příjemného. U mne to tenkrát vyvrcholilo v to, že jsem krvácela 60 dní téměř nepřetržitě, jen se střídal silný menses se špiněním, prostě "čistá" jsem nebyla ani den, břicho jako meruna. Byl to výsledek 3leté hormonální léčby a toto rozhodlo o konečném řešení mojí břišní otázky👎.

P.S. A je mi úplně jasný, jak Vám je, když jdete k lékaři s tím, že potřebujete fakt pomoc a místo toho si druhá strana "chce povídat". Taky znám. Kdybych nevěděla, že jste ze Slovenska, řeknu, že chodíme k těm samým doktorům😄.

Doufám, že Vás to aspoň trochu postaví na nohy a uvidíte, co bude dál!

Buggyra
Buggyra (3237 příspěvků) 16.06.2023, 07:30:46 xxx.xxx.198.226

U nás dělá rozbor pro lidi stejná laborka jako pro koně (v nemocnici), akorát teda jednou tu krev odebírá MUDr a jednou MVDr :-) Takže já se jednou za dva roky seberu a v rámci prevence svému obvoďákovi nařídím, aby mi krev vzal a poslal. No a výsledky si pak vyžádám do ruky, ony jsou tam nějaké referenční hodnoty od té laborky, takže kdybych umírala, asi to tam na tom zjistím :-)

Saga
Saga (338 příspěvků) 16.06.2023, 07:57:44 xxx.xxx.167.183

No, jako mě napadlo, že by mi krev mohla vzít moje vetka, ale ta na základní rozbor vzorky nikam neposílá, neb má vlastní analyzátor a nevím, jestli tento umí i lidskou krev? Sakra, proč já jsem se jí na to vlastně už dávno nezeptala?😄 Mohla jsem mít po problému!😄

kometa
kometa (4226 příspěvků) 16.06.2023, 08:09:39 xxx.xxx.224.101
Saga:

No, jako mě napadlo, že by mi krev mohla vzít moje vetka, ale ta na základní rozbor vzorky nikam neposílá, neb má vlastní analyzátor a nevím, jestli tento umí i lidskou krev? Sakra, proč já jsem se jí na to vlastně už dávno nezeptala?\'loughing\' Mohla jsem mít po problému!\'loughing\'


S odebranou krví si můžete do laboratoře teoreticky zajít sama. Akorát nevím, jestli byste si to musela zaplatit. Nebo jestli je to u lidí na "pokladnu".

Jé mám skvělou obvoďačku, jednou za 2 roky opravdu poctivá preventivní prohlídka včetně EKG a vyšetření krkavic. Krev, moč je samozřejmostí.

Saga
Saga (338 příspěvků) 16.06.2023, 08:33:06 xxx.xxx.167.183

Kometo, díky!👍

Já si to vyzjistím, jak to funguje u nás.Já bohužel toto o svém obvodním říci nemohu. Možná proto to řeším takto kostrbatě, i když je vlastně řešení jednoduché. Jen to chce správného člověka na správném místě.

Buggyra
Buggyra (3237 příspěvků) 16.06.2023, 09:47:28 xxx.xxx.198.226

Jestli obvodního máte, tak si to u něj prostě vyžádejte a vyřešíno. Já se ho nikdy neptala. Řekla jsem "ráda bych si zase nechala udělat krevní rozbory, kdy mám přijít" a bylo to.

Horsana
Horsana (642 příspěvků) 16.06.2023, 11:33:36 xxx.xxx.40.140

Saga- njn, energiu nemám, zajtra idem akurát robiť dozor na preteky, to ma vyčerpá tak, že sa z toho budem zbierať 2 dni...ale čo už.

No ja už do seba sypem všetko, len to železo nemám, to sa prinútim dnes kúpiť, sestra dovliekla aj Serapeptázu - moožno že som menej nafúknutá, to neustále vyduté brucho, to je des + mám intoleranciu laktózy....nah...a PMS k tomu :D

Inak ako sa predlžujú dni a blíži sa slnovrat, mne je vždy celkom blbo, tie dlhé dni a leto ma v podstate zbavia akejkoľvek schopnosti spať...režim sa mi sám nejako obráti, cez deň spať a v noci byť hore...nemám rada leto, horúčavy ma ničia, hlavne teda, to obdobie, kedy ešte nič nerastie, už ako začnú čučoriedky, tak to bude fajn, to sa napasiem a to sú ešte len antioxidanty :D

Inak včera sa fenke na ritnom zvierači vydul príšerný absces, patlámo Višněvského oleobalzamom vyvrcholilo okolo tretej ráno erupciou, krvavý hnis úplne všade, ako konskému vetovi mi psie fujtajbly príšerne smrdia a napína ma na zvracanie...rešpekt všetkým, čo robia malé zvieratá :D

efe
efe (1069 příspěvků) 16.06.2023, 13:08:40 xxx.xxx.30.165

Potvrzuju dobrou zkušenost s Wobenzymem, i když měl trochu jiný, než očekávaný, účinek.

Celý život jsem měla problémy přibrat, při své výšce 173 cm jsem vážila max. 53 kg a absolutně mi chyběla energie k žití, bylo to hrozný. Po ortopedické operaci jsem si, kvůli otokům, koupila právě W a místo, aby mě zbavil otoků, jsem po něm přibrala 6 kg, které už jsem nikdy neshodila a konečně začla žít - to doslova. Takže za mě dobrý 👍

kometa
kometa (4226 příspěvků) 16.06.2023, 13:24:36 xxx.xxx.224.101
Saga:

Kometo, díky!\'thumb-up\'

Já si to vyzjistím, jak to funguje u nás.Já bohužel toto o svém obvodním říci nemohu. Možná proto to řeším takto kostrbatě, i když je vlastně řešení jednoduché. Jen to chce správného člověka na správném místě.


A ještě k tomu asi budete potřebovat příslušný papír - jako, které hodnoty chcete zjistit. Ale to by mohl udělat teoreticky i ten veterinář. Akorát pacientem nebude člověk, ale pes nebo kůň. Jestli by to takhle bylo schůdné.

Horsana
Horsana (642 příspěvků) 16.06.2023, 13:38:52 xxx.xxx.40.140

efe- tak to je fajn, že to zabralo, kde malo :)

Veterinári si bežne sami berú krv (spúšťajú infúzie, atď., ja medzi nich nepatrím, pri predstave odberu krvi z človeka sa mi robí mdlo, aj keď berú krv mne, ale je pravda, že keď mám chytené priedušky, mama mi spúšťa doma kalcium, na ihle, to je veľkú utrpenie-ten vpich, chápem úbohé koníky, ale mama je zdravotná sestra...a moje žily sú skryté hllboko, prehlboko)a nosia do labáku, platí sa na mieste, väčšinou. Niekde ale vyžadujú už stočené sérum-na biochémiu, minerály atď., tak to sa treba informovať, ale veti to väčšinou vedia, čo a kde a ako funguje.

No a samozrejme niekto musí vyplniť žiadanku.

A pýtajte si aj referenčné hodnoty, niektorý labák vyhodí iba čísla. Neporovnávajte výsledky s referenčými hodnotami z iného labáku.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.