Aktuálně: 4 857 inzerátů175 060 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

O všem a o ničem :)

Saga
Saga (338 příspěvků) 15.06.2023, 08:29:50 xxx.xxx.167.183

Pro Horsanu, ano, vypadá to jako anemie z nedostatku železa. Máme totiž zcela shodné příznaky. Včera to se mnou v práci seklo a to mne donutilo to řešit, tedy situace celkem aktuální a akutní. Příznaky u mne - dlouhotrvající únava a vyčerpání, trvající cca od listopadu 2022. Přikládala jsem to zimě a hnusnému počasí, nedostatku čerstvých potravin a slunečního svitu. Jenže ono přišlo jaro a bylo to horší. Pak přišlo léto a bylo to ještě horší. To už jsem úplně neměla jak vysvětlit. Přidaly se neklidné nohy, spánková deprivace a v posledním týdnu chuť na hlínu a led. CBD mi nepomohlo jako tak, že vůbec, a mám setsakra top kvalitu! Včera od rána únava, ráno jsem málem usnula za volantem, nevím ani jak jsem se ocitla na pracovišti. I sedět za PC a psát mě absolutně vyčerpávalo. Pak jsem asi v poledne prostě nemohla dýchat, ani při otevřeném okně, pak tma a šlus. Nevím, jak dlouho to trvalo, jsem na pracovišti sama, nikdo to neví. Kouknu do zrcadla, úplně bílý dásně, tak jsem sebrala poslední zbytky sil a doplazila se do lékárny. Lékarnice jen spráskla ruce, dala mi to nejsilnější železo, co měla v lékárně, já to hned slupla. Účinek nastal během pár hodin. Jako kdyby mi někdo do žil nalil novou krev. Bere se jen jedna tableta denně, tedy dnes vezmu teprve druhou a pozitivní účinek té první stále trvá! Konečně jsem se vyspala a ráno vstala jakžtakž. V práci funguju, zatím. Upalujte do lékárny a hned si to nasaďte! Uleví se Vám!! Kdyby cokoliv ptejte se, co budu vědět, poradím, tohle je tak stručně.

efe
efe (1069 příspěvků) 15.06.2023, 08:29:58 xxx.xxx.199.5
Jesie:

Já..před pár lety mi to muž vnutil a dodnes blahořečím tento den :) Je to báječné,i když tahám hengr...automat mi otevřel novu dimenzi řízení :)


Konečně jsem si pořídila na auto kouli a v sobotu poprvé vyzkouším - nějaké rady ohledně tahání s automatem? Asi si to přepnu na režim sport, aby mi to právě nehudlalo na nízkých otáčkách...

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 15.06.2023, 09:10:34 xxx.xxx.251.2

Buggyro, kokardy teď prodávám po 35,- kus.

 

Jinak anemie - haha, o tom bych mohla psát eseje. Měla jsem velmi podobné příznaky vyjma těch neklidných nohou. U mě způsobená dlouhodobým silným menstruačním krvácením, takže 10 dní jsem krvácela, úplně marná a unavená a dalších 14 dní se vzpamatovávala a tak pořád dokola. Skončilo to vloni, poté co jsem změnila gynekologa, když ten původní stále mlel že silnější krvácení je příznak klimakteria a ten nový na první kontrole objevil v děloze myom vel.20 cm a už mě hnal do nemocnice na operaci. Při předoperačním rozboru krve mi vyšel tak nízký hemoglobin, že mi obvoďačka ještě odpoledne volala, kde jsem, že pro mě posílá sanitku. Při odpovědi, že v brdských lesích na koni, málem omdlela 😄 nicméně jsem druhý den putovala do nemocnice na transfuze, pač by mě jinak neodoperovali a tam mi nejdřív na příjmu nevěřili, že mám ty hodnoty, co mám v papírech, pač bych jinak prý nedošla, ale po kontrolním rozboru naznali, že mám. Dostala jsem kanylu a postupně do mě nateklo 9 pytlíků krve a 2 plazmy, než jsem byla uznána za hodnou operace. A to jsem stále byla na nízkých hodnotách hemoglobinu. Čísla už si nepamatuji, je to přes rok, ale někde je doma mám. Doktor usoudil, že jsem se té chronické anémii přizpůsobila a proto jsem byla schopna jakž takž fungovat.

A po prvním pytlíčku krve jsem měla pocit, že můžu běhat maratony a pak po těch 9 měli problém mě udržet na oddělení 😄 pak mě rozřízli a měla jsem utrum. Ale ten pocit, že zase můžu chodit do schodů bez zadýchání a zastavení v polovině - mluvím třeba o pěti schodech - ten byl úžasný!

Saga
Saga (338 příspěvků) 15.06.2023, 09:18:19 xxx.xxx.167.183

Bassrock, tak to sedí! Akorát u mne způsobeno nedostatkem na příjmu a dlouhodobým neřešením tohoto. A měla bych už to znát, nemám to poprvé, také několik gyn. zákroků za sebou, ale to jsem byla ještě mladice, tak se s tím to tělo vypořádávalo snáž. S postupujícím věkem je to horší, njn, hlavně, že když se koníček nějak divně podívá, prdí moc nebo málo, tak je panička připo*raná, ale toho že se sama sotva kutálí si nějako nevšimne.😄

kometa
kometa (4231 příspěvků) 15.06.2023, 09:54:19 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

No joooo, tak jsem se vetky zeptala, co by stál celodenní dozor veterináře na závodech. Tak se pak můžeme společně zasmát, až mi odpoví :-)

Zdravotní dozor řešit vůbec nebudu, zdravotní kurz si budu dělat já, prostě jen proto, že mi přijde dobré tam někoho mít, ale lidi mě vlastně až tak celkem netankujou, od toho je záchranka...


Já to dělala za 1 000 + jídlo a pití zdarma = v mém případě kafe, voda, párky a grilovaný hermelín.

Jo a ještě jsem byla zapojená do služeb na sbírání bobků z jízdárny.🙂 Ale na to nás bylo víc.

kometa
kometa (4231 příspěvků) 15.06.2023, 09:57:56 xxx.xxx.224.101
bassrock:

Buggyro, kokardy teď prodávám po 35,- kus.

 

Jinak anemie - haha, o tom bych mohla psát eseje. Měla jsem velmi podobné příznaky vyjma těch neklidných nohou. U mě způsobená dlouhodobým silným menstruačním krvácením, takže 10 dní jsem krvácela, úplně marná a unavená a dalších 14 dní se vzpamatovávala a tak pořád dokola. Skončilo to vloni, poté co jsem změnila gynekologa, když ten původní stále mlel že silnější krvácení je příznak klimakteria a ten nový na první kontrole objevil v děloze myom vel.20 cm a už mě hnal do nemocnice na operaci. Při předoperačním rozboru krve mi vyšel tak nízký hemoglobin, že mi obvoďačka ještě odpoledne volala, kde jsem, že pro mě posílá sanitku. Při odpovědi, že v brdských lesích na koni, málem omdlela loughing nicméně jsem druhý den putovala do nemocnice na transfuze, pač by mě jinak neodoperovali a tam mi nejdřív na příjmu nevěřili, že mám ty hodnoty, co mám v papírech, pač bych jinak prý nedošla, ale po kontrolním rozboru naznali, že mám. Dostala jsem kanylu a postupně do mě nateklo 9 pytlíků krve a 2 plazmy, než jsem byla uznána za hodnou operace. A to jsem stále byla na nízkých hodnotách hemoglobinu. Čísla už si nepamatuji, je to přes rok, ale někde je doma mám. Doktor usoudil, že jsem se té chronické anémii přizpůsobila a proto jsem byla schopna jakž takž fungovat.

A po prvním pytlíčku krve jsem měla pocit, že můžu běhat maratony a pak po těch 9 měli problém mě udržet na oddělení loughing pak mě rozřízli a měla jsem utrum. Ale ten pocit, že zase můžu chodit do schodů bez zadýchání a zastavení v polovině - mluvím třeba o pěti schodech - ten byl úžasný!


Proto blahořečím svému gynekologovi, který dělá při každé prohlídce i ultrazvuk. Ten by myom nepřehlídnul.

Hlavně, že už jste v pořádku.

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 15.06.2023, 10:11:37 xxx.xxx.251.2
kometa:

Proto blahořečím svému gynekologovi, který dělá při každé prohlídce i ultrazvuk. Ten by myom nepřehlídnul.

Hlavně, že už jste v pořádku.


No jako on utz dělal, ale pořád mlel, že je to ještě v pořádku a že to není moc velký - zřejmě neuměl měřit na tom utz. Ten nový mě projel, zastavil, změřil, na chvíli se odmlčel a pak už to jelo 🙂 bohužel, díky té prodlevě jsem šla klasicky pod kudlu, nešlo to laparo, takže mě přefikli od kyčle ke kyčli, jizva hnus, občas táhne, ale jinak můžu a zvládnu vše. A schody zase vybíhám 🙂

A to, že nemusím každý měsíc plánovat, co kdy můžu a nemůžu (problém byla i delší vyjížďka, dovolená, řešila jsem i oblečení - ne světlé, kdyby nehoda apod.) to je úžasnééé stars

 

Arbora
Arbora (305 příspěvků) 15.06.2023, 11:00:24 xxx.xxx.0.1
efe:

Konečně jsem si pořídila na auto kouli a v sobotu poprvé vyzkouším - nějaké rady ohledně tahání s automatem? Asi si to přepnu na režim sport, aby mi to právě nehudlalo na nízkých otáčkách...


Šport by som s koňmi nevolila, je to na živšiu jazdu, takže ľahšia noha na plyne, auto ide viac do otáčok, atď. K plynulej jazde s prívesom mi to veľmi nepasuje. 

efe
efe (1069 příspěvků) 15.06.2023, 11:12:31 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 15.06.2023, 11:00:24

No právě ty vyšší otáčky, o to jde... Neumím si představit, že to bude s hengrem za zádama šudlat na obvyklých 1500.... Ale uvidím, vyzkouším. Kdyžtak si budu řadit ručně.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 15.06.2023, 11:32:35 xxx.xxx.27.178
Horsana:

Je toho naozaj málo, čo by som nebola vyskúšala, keď človeku trhá nohami a neskôr aj rukami a nemôže spať, už fakt skúša kde môže...Na mňa CBD nemal nikdy nijaký efekt, nikdy som nijaký nepozorovala ani u zvierat, ktorým mal uľaviť od bolesti, napríklad, hoci mnohí si ho nevedia vynachváliť.


Zajímací:) jste první s takovou zkušeností, kterou slyším, ale fajn, taky dobré vědět, že je někdo imunní .) Mně to zas drží psa už dva roky po trojnásobné operaci.

Možná by to chtělo lázně :)

Anonymní (neregistrovaný) 15.06.2023, 11:34:07 xxx.xxx.12.179
efe:

No právě ty vyšší otáčky, o to jde... Neumím si představit, že to bude s hengrem za zádama šudlat na obvyklých 1500.... Ale uvidím, vyzkouším. Kdyžtak si budu řadit ručně.


Vyzkoušet bez koně:) pomalé rozjezdy, kopečky, kruhaky a uvidíte co vám auto řekne. Mě automat podradi hned jak se "trápí", zhruba ve stejný čas, kdy bych sama přeřadila v man. 

S jedním menším koněm to už není takový rozdíl ;)

 

A gratuluji k soupravě! Je to úplně jiná liga, když není člověk závislý na druhých :)

 

efe
efe (1069 příspěvků) 15.06.2023, 11:43:23 xxx.xxx.199.5
evcusik:

Je to zákeřné to odhlašování :D ale já se tu s tím naučím :D škoda, že se nedá zpětně přihlásit k příspěvku :D


Při přihlášení si zašrtněte "Přihlásit trvale" 😉

Buggyra
Buggyra (3245 příspěvků) 15.06.2023, 11:49:07 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 15.06.2023, 08:29:58

Koukněte do uživatelské příručky k tomu dotyčnému autu, zda tam nemáte kapitolku o tahání přívěsů. Bývají tam dobré rady pro udržení životnosti vozidla :-)

Arbora
Arbora (305 příspěvků) 15.06.2023, 11:51:20 xxx.xxx.0.1
efe:

No právě ty vyšší otáčky, o to jde... Neumím si představit, že to bude s hengrem za zádama šudlat na obvyklých 1500.... Ale uvidím, vyzkouším. Kdyžtak si budu řadit ručně.


no, ale vyššie otáčky v zmysle "třista z místa" upside 

Buggyra
Buggyra (3245 příspěvků) 15.06.2023, 11:51:55 xxx.xxx.198.226
kometa:

Já to dělala za 1 000 + jídlo a pití zdarma = v mém případě kafe, voda, párky a grilovaný hermelín.

Jo a ještě jsem byla zapojená do služeb na sbírání bobků z jízdárny.smile Ale na to nás bylo víc.


Jo, počítám, že ta 1000,- bude za tu přejímku, tj. vystoupit z auta, podepsat papír, nastoupit do auta...

Buggyra
Buggyra (3245 příspěvků) 15.06.2023, 12:00:20 xxx.xxx.198.226
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 15.06.2023, 11:12:31

Jeep mi šudlá na tisícovce. Záleží hlavně na tom, jak je to auto zpřevodované, podle toho to zvládne i na nižší otáčky. Výhoda je, že automatu nízké otáčky nevadí, na rozdíl od manuálu, kde je ten pohon napevno spojený s koly, takže se motor může fakt dusit. Ten automat si to pohlídá, no a nový automat si i podřadí včas, když to bude potřeba. Fakt nakoukněte do té příručky, zrovna k tomu režimu tam může být poznámečka.

Jinak z delšího a většího kopce manuálně podřazuji, aby to brzdilo motorem. Za prvé je to plynulejší a za druhé kdyby nedejbože něco na brzdách selhalo, tak s tou motorovou brzdou se to dá řešit daleko lépe. Bohužel automat má v tomhle celkem nevýhodu, že bez brzd se s tím nedá fungovat...

Horsana
Horsana (642 příspěvků) 15.06.2023, 12:26:49 xxx.xxx.40.140
Buggyra:

No joooo, tak jsem se vetky zeptala, co by stál celodenní dozor veterináře na závodech. Tak se pak můžeme společně zasmát, až mi odpoví :-)

Zdravotní dozor řešit vůbec nebudu, zdravotní kurz si budu dělat já, prostě jen proto, že mi přijde dobré tam někoho mít, ale lidi mě vlastně až tak celkem netankujou, od toho je záchranka...


Tak ja dozor robievam, mám predstavu.

Horsana
Horsana (642 příspěvků) 15.06.2023, 12:32:25 xxx.xxx.40.140
Saga:

Pro Horsanu, ano, vypadá to jako anemie z nedostatku železa. Máme totiž zcela shodné příznaky. Včera to se mnou v práci seklo a to mne donutilo to řešit, tedy situace celkem aktuální a akutní. Příznaky u mne - dlouhotrvající únava a vyčerpání, trvající cca od listopadu 2022. Přikládala jsem to zimě a hnusnému počasí, nedostatku čerstvých potravin a slunečního svitu. Jenže ono přišlo jaro a bylo to horší. Pak přišlo léto a bylo to ještě horší. To už jsem úplně neměla jak vysvětlit. Přidaly se neklidné nohy, spánková deprivace a v posledním týdnu chuť na hlínu a led. CBD mi nepomohlo jako tak, že vůbec, a mám setsakra top kvalitu! Včera od rána únava, ráno jsem málem usnula za volantem, nevím ani jak jsem se ocitla na pracovišti. I sedět za PC a psát mě absolutně vyčerpávalo. Pak jsem asi v poledne prostě nemohla dýchat, ani při otevřeném okně, pak tma a šlus. Nevím, jak dlouho to trvalo, jsem na pracovišti sama, nikdo to neví. Kouknu do zrcadla, úplně bílý dásně, tak jsem sebrala poslední zbytky sil a doplazila se do lékárny. Lékarnice jen spráskla ruce, dala mi to nejsilnější železo, co měla v lékárně, já to hned slupla. Účinek nastal během pár hodin. Jako kdyby mi někdo do žil nalil novou krev. Bere se jen jedna tableta denně, tedy dnes vezmu teprve druhou a pozitivní účinek té první stále trvá! Konečně jsem se vyspala a ráno vstala jakžtakž. V práci funguju, zatím. Upalujte do lékárny a hned si to nasaďte! Uleví se Vám!! Kdyby cokoliv ptejte se, co budu vědět, poradím, tohle je tak stručně.


OMG, tak to je brutááál, to ma fakt mrzí :(((

Ja týmto trpím od roku 2018...eehm, no, po 5 rokoch už je asi čas to riešiť, včera som len zhrabla bežný mulťák so železom z obchodu a stačil mi 1 Pregabalin na noc, takže možno...

Inak identicky, únava taká, že  sa to aj ťažko popisuje, brain fog, znížená výkonnosť- psychická aj fyzická...

No a aký prípravok užívate?

efe
efe (1069 příspěvků) 15.06.2023, 12:39:31 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 15.06.2023, 11:49:07

Kromě zmínky o elektronickém asistentu stability přívěsu a povolených zatíženích ani ťuk.

Ale to je jedno, prostě vyzkouším, uvidím. Nejedu s hengrem prvně.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.