Syndrom mrtvého ocasu? Co to proboha je?
Příspěvky uživatele
Doron
Jj, po nás házel klíče a houbu a křídu náš matrikář pan Zach.
Učil i výtvarku, byl opravdový malíř a jemná duše, ale cholerik. Měl výbornou mušku, klíče házel na lavici a jen houbou a křídou nás trefoval do hlavy 😅.
My ho měli rádi, bylo to takový oživení . Ale ta houba teda strašně smrděla 😊.
Jinak souhlasím, mimořádná situace si žádá mimořádné činy!
assil:No říkám si, že než by člověk takovýhle přesný hod natrénoval, trvalo by to x let, takže nějaké masové rozšíření této metody nepředpokládám. 😀
Ale když si na to vzpomenu, já pak dál chvíli nosila ten řetízek v kapse a stačilo když mi omylem zacinkal a pes mazal ke mně, tak jsem ho přestala nosit, že mi ho bylo líto. 😀
Současného psa majznul klacek po hlavě když běžel ode mě, to byla prostě zásadní chyba a je vidět, že žádná metoda není samospásná a bez práce. 😀
Byla to masově rozšířená metoda na cvičácích.
Házet uměli všichni ( tedy nejen klíče po psovi) .
Důležité bylo, aby pes nevěděl, odkud klíče přiletěly, fungovaly vlastně na principu elektrického obojku 😅.
Byla to intervence vyhrazená pro opravdu mimořádné situace, ne že by na cvičáku pořád lítaly klíče .
Taky jsem tuhle “ metodu” jednou použila . Můj první pes, Sandy, byl ode mě tak deset metrů, otočený zády a chystal se už už vystartovat po svém nepříteli Gastonovi .
Xerxova:já se chlubím “cizím” peřím - u nás jsou procházky jasně dané - já chodím se psem a manžel s foťákem
Mně to bylo hnedka divný, jak dokážete sama sebe tak krásně zdálky vyfotit…🤣
Tak pozdravujte pana Xerxe, on je vlastně taková paní Colombová 😊..
Zrzavci:Fšimla jste si, že hnědá vypadá jako by měla bobří zuby? 😀 Neřikejte jí to, modelíně.
Mně se zdá, že vypadá trochu děsivě, malinko jako upír 😱🤣.
Děkuju za tip !💥🌹
Takže jen tak jemně a nepřemastit ?
Také jste měla dlouhosrsté psy ?
No, bylo to opravdu extrémní 😅.
Fram má ještě takovou jemnou štěněcí srst, brutálně se to zacuchalo. Nejhorší byla tlamička, zejména pak bradička 😔.
Kamarád mi poradil nějakej přípravek, kterej se používá na koňský hřívy a ocasy , přemýšlím, že bych ho tím nastříkala, vyčesávání je pak prý snadnější..
My dneska měli krásnou, idylickou procházku.
Ovšem jen do tý doby, kdy jsme prošli loukou, kde roste svízel přítula 😬.
Frama jsem vyčesávala snad tři hodiny, fakt docela průšvih 😅.
Je to trochu mimo téma, ale musím vám napsat, co jsem zrovna viděla z okna..
Psi se rozštěkali, tak vyhlédnu a naší docela frekventovanou ulicí si to rychle mašíruje maminka s kočárkem a vedle ní, úplně na volno, spořádaně běží kočka 😊.
Přesně. Mohlo by to skončit pěkným malérem .
A jak to Messimu šlo ?
Jj, to máte obě pravdu.
Já chybně přijala premisu, že to byl dravec lítací 😊.
U nás nechává takový hromádky peří paní krahujcová , loví hlavně kosy a mladé hrdličky. A vletí i na nepřístupná místa, pod keř, do skleníku..
Ale zůstane jen peří, jinak nic.
Tipovala bych, že lovcem mohl být krahujec.
Tak opravdu se nabízí, že je to diabetická neuropatie, bylo by to asi takový nejlogičtější..
Jak píše Irma, dávala bych béčka, rozdrtila do mletého masa třeba..Ty ovšem zase zvyšují chuť k jídlu.
Nezměnila jsi krmení? Dáváš syrové maso? Jestli mu neschází kyselina lipoová.. A ještě něco se na tu neuropatii dává, ale já to zapomněla, zkusím vygooglit.
Nejlepší by bylo najít chytrýho, analyticky uvažujícího a opravdu vzdělanýho veterináře.
Mně takhle zachránili Guču u Herčíka na klinice , bylo to tak tak.
Je hodně povolaných, ale holt málo vyvolených..
A nemůže to být prostě artróza ?
Hihi, to je výrázek 🤣😂.
Děkujuuuu ! 😊👍
My se pořád mrcasíme na našem kraji Prahy, ale taky to tady máme hezký. Psi milujou ty velký louky a dlouhý lesní cesty, nikdo tady skoro nechodí..
Chodím tak osm kilometrů, ale psi naběhají mnohonásobně víc. Jen Framík mi jde většinu cesty věrně po boku , je to ještě dítě 😊.
Nevíte, jestli se pase i někde v Praze nebo poblíž 😊 ?
Moje vzpomínka je z dětství. Pokousaná celá ulice, ale tenkrát se to tak nebralo 😅 .





