Aktuálně: 4 674 inzerátů177 267 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů
Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 26.09.2023, 20:31:15 xxx.xxx.197.228
Doron:

A na co maliny trpí ? Já je měla za takové zdravé plemeno…


No, samé mňamky o kterých se moc nemluví a všichni se tváří, že neexistují - neurologické věci jako cerebrální ataxie, epilepsie, problémy s imunitou, chronické trávicí problémy, selhávání ledvin apod. Není to, že by populace byla celá prolezlá, ale jsou linie, které některé nebo i kombinaci těch problémů nesou, je to v nich upevněné příbuzenskou a bohužel z těchto linií jsou i ti nejvyužívanější plemeníci.

   No, a pak je tu i povaha - dnes trefit na povahově výborné zvíře je jackpot, protože se ve většině  případů chová na hrozném šrotu🙄.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 26.09.2023, 15:04:59 xxx.xxx.97.97

Já se teda přiznám, že mojí vizí ne ani tak plemeno vylepšovat, protože na vrcholu ve svých vlastnostech, výkonnosti i zdraví donedávna bylo. Bohužel to slovo BYLO jsem nenapsala náhodou, takže jediná moje touha, kam svůj chov směřovat, je do doby než “se to pokazilo”.  

    Tady ale narážím na to, že máme desítky i stovky polosourozenců a téměř ve všech rodokmenech jsou zastoupení psi, u kterých je jeden a více zdravotních vykřičníků a moc není kam jít 🙄.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 25.09.2023, 12:41:29 xxx.xxx.197.228

Podle mě to dopadlo vlastně dobře, protože pes zaútočil na někoho, kdo se jeho útoku byl schopný adekvátně bránit. Kdyby na jejich místě byla s dětma ženská nebo napadl někomu psa běžného plemene, tak by to dopadlo mnohem hůř a co si pak člověk na takovým dementovi vezme …?!

   Že si amstaff samec běžel jen tak očíchat samce pitbulla, až u toho sundal děcko a pitbull má pokousanou nohu - tomu asi nevěří nikdo.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 25.09.2023, 10:29:54 xxx.xxx.197.228
Sarah01:

Tak ale vemte si, že veterinární kliniky nejsou státní zdravotnická zařízení, jsou to prostě všechno komerční subjekty. Takže odmítnout můžou cokoliv a kohokoliv prostě, tak to je. Je to jen na nich, jak se zachovají a v podstatě když to tak řeknu na plnou hubu, tak se člověk nemůže divit, že jim jde jen o prachy, protože tak to prostě je. A pokud se tam najde nějaká dobrá citlivá duše, která se slituje, tak je to jen dobře.

Jinak co se týká případu, tak těžko soudit, nikdo jsme tam na místě nebyli. A popravdě v dnešní době se ani nedivím, že někdo, kdo má zbraň legálně, ji skrytě nosí, je to povoleno. Nevím sice, jak to bývá, když takový člověk postřelí nebo zastřelí psa, ale pokud zbraň použije proti člověku, tak to není žádná sranda, je vyšetřovanej horem dolem, jestli byl zásah adekvátní, a rozhodně si nemyslím, že si ten výstřel nějak užil, protože je vždycky jednou nohou v kriminále. 


Vyšetřuje se KAŽDÉ použití zbraně na veřejnosti. Bez ohledu na to, na koho nebo na co byla použitá 

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 25.09.2023, 10:16:32 xxx.xxx.16.40
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 25.09.2023, 10:09:52

Stalo se to v Lískovci, takže na VFL by v denním provozu psa živého ani nedovezli a tam není problém platba kartou.

   Krevní banku sice mají, ale psí krev se nedá moc konzervovat do zásoby, je jí málo, nejsou dárci a celkově je to naročnější než u lidí - nás kolikrát v noci vzbudí, že potřebují akutně dárce a když můžu, tak prostě jedu.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 25.09.2023, 10:00:02 xxx.xxx.197.228
Buggyra:

Aha, tak samozřejmě podrobnosti neznám. Jen mě zaskočil přístup “nejdřív dones prachy, pak se tím budeme zabývat”, jak to bylo podáno (ale média si to podávají podle svého) - ale raději jsem se poptala, protože nevím, jak to bylo. Snad psovi podali aspoň nějaké základní znecitlivující léky nebo tak něco… Protože to by tak nějak naplňovalo tu frázi o zabránění utrpení. A na to už zákon je.


Tak veterina taky mohla nabídnout uspání, aby se pes netrápil - i to je řešení, pokud bylo jasné, že to pár stehů nespraví. Ono klidně mohlo být i tak, že majitele poslali pro prachy, než nachystají sál a seženou dárce krve…

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 25.09.2023, 09:51:33 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 25.09.2023, 09:42:53

Veterinář v tomto žádnou zákonnou povinnost zachránit  nemá - lidský a zvířecí život není brán na stejnou váhu. Navíc v tomto případě by to stejně nejspíš nedopadlo, protože pes potřeboval okamžitě připravený sál + personál, transfuzi apod, což jsou úkony, které neuděláte hned (málokterá veterina má krevní banku).

   

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 25.09.2023, 09:11:11 xxx.xxx.197.228
balu:

Jo, tak si tady žijem… Chlap jde na procházku se psem a dítětem po sídlišti s kvérem… Střílí uprostřed sídliště, mezi domy… Jsou samozřejmě dvě verze události - střelce a majitele oběti… 


A ví se, jak se to odehrálo nebo co to bylo za psy?

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 24.09.2023, 20:24:13 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 24.09.2023, 20:08:50

Borderka by se v tomto režimu zbláznila a Vy s ní (teda jen do doby, než by i ji přejelo auto).

   Co mě ale ve Vašem textu zaujalo - jak souvisí inteligence psa s tím, jestli vběhne pod auto…? Já jsem doteď myslela, že to souvisí spíš s inteligencí majitele🤔.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 24.09.2023, 08:12:46 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 23.09.2023, 11:25:14

Tak nebudeme si nic nalhávat - dokud nebyly u NO a BO povinný do chovu DNA testy, tak byl v těch skutečných průvodech psů hodně veliký prostor pro fantazii, takže pokud to bylo v dobách před DNA, nebo otec feny byl např. z Holandska,tak to klidně možné bylo.

   A nebudeme si lhát ani v tom, že u plemen, kde není povinná parentita je i teď pravda, tak možná  ⅔ rodokmenů. Podle mě by v PP chovu měla být parentita absolutní samozřejmost k vydání PP.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 23.09.2023, 06:04:01 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 22.09.2023, 23:09:04

Krytí bych neopakovala proto, protože opakovaná krytí nevychází. 

   Mmch. ani z opakovaného spojení u lidí nelezou stejné děti jako jejich starší sourozenci. Jenomže u lidí neva, že jednen je malé na výšku, má křivé zuby, světlejší oči, větší  uši,  je dyslektik nebo nemá ideální kyčle …, lidi jsou prostě každý jiný a je to tak v pořádku. U psů v rámci plemene chceme, aby byla celá pokulace v podstatě uniformní.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 23.09.2023, 05:53:55 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 22.09.2023, 23:09:04

Ano, teď  už tolik  nepřikřižují, ale staví na PP kdeco, taže  lidi se pak hrozně diví, co jim po psech odtud leze v dalších generacích - kříženci NO (to je ještě ta lepší varianta), pitbulů i beaucerona jsem viděla 🙄.

   Junior bude mít zítra půl roku (foto) a akvaristika už má za sebou úspěšně psí maturitu (IGP 1) a chystá se “na vejšku”. Hrozně to letí 😱

Obrázek Obrázek
Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 22.09.2023, 20:37:43 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 22.09.2023, 20:02:10

Já v podstatě nemám čím nakrýt, protože je chov strašně zaplevelený psy, které v rodokmenu prostě nechci a nebudu v tomto dělat žádné ústupky a to, co je v PP nemá zase nepředvedlo nic v práci, popř. jsou to křižovatky všeho možného z NL nebo Belgie…

… a ani tak bych krytí neopakovala. Neudělala jsem to ani jednoho mého mimořádně úspěšného vrhu. To raději fenu krýt nebudu, když na ni nemám psa, který by mě oslovil.