Aktuálně: 4 939 inzerátů174 321 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 07.11.2023, 18:46:10 xxx.xxx.58.218
xz:

Nas malinois od mala takto reagoval na vsetko co stretol. Priznam sa, ze sme s tym bojovali, hlavne preto, ze 3 mesacne stena nereagovalo na nic, povely, pamlsky, nic. Reagoval tak napr. aj na kvetinac, betonovy stlp. Kazdy sa ho bal a hovoril o agresii. Ale teda ako dospieval a socializoval, tak to vymizlo. Mne sa osvedcilo proste vela socializovat, chodil sa hravat so steniatkami, chodil do mesta, do prirody a zoznamovat ho so vsetkym, psami, ludmi. A hlavne krotit jeho emocie. Ucit ho  co ma robit v kazdej situacii, napr. ide pes, musi ist pri nohe, rozpravam sa s niekym, musi sediet a cakat, ked sa chce hrat so psami, caka a ide ked dame povel. Ja mam pocit, ze sa musia naucit zvladat tie svoje emocie a reakcie.


Zvládli jste to perfektně a Váš  postup byl naprosto správný .

   Ale objektivně - takto se normální štěně malinoise nechová a natrefili jste na labilního jedince. O to víc tleskám, že jste z něj dokázali udělat normálního psa👍

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 07.11.2023, 09:29:04 xxx.xxx.197.228
Ph:

Vysvetlit psovi, co chci srozumitelne, to je ukol panecka. Jen dusledost nestaci. Je potreba se to naucit🙂

Me je v podstate jedno, jestli ucim psa valet sudy, rychle lehni nebo zavirat dvere.

Ale obecne moc nechapu, proc lidi deli pozadavky na povinne (privolani), poslusnost ( sedni, k noze) a zabavne triky - kdyz se bavit oba muzeme u kazdeho “cviku”


Já třeba dělím cviky na provozní poslušnost - tam mě vůbec nezajímá, jestli to psa baví a usmívá se u toho, ale taky je mi ukradené techniké  provedení cviku (prostě v daný moment má být tam, kde chci aby byl a chovat se tam slušně). 

   A pak je cvičení, kde zase nerozlišuju jestli je to na BH, IGP3/ZVV3  nebo na ukázku pro děti do školky, a tam chci aby to byla zábava i pro psa, ale při současném technicky zvládnutelném provedení cviku.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 02.11.2023, 10:40:10 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 02.11.2023, 09:05:59

Jednak ten pes nemá co koukat kam jde - má být v koncentraci na psovoda, ten je tam od toho, aby koukal na cestu. A druhak je to SPORT - proč třeba kůň na drezuře neběhá v obdélníku normálně přirozeně… ? Proč gymnasta dělá kraviny na hrazdě a doplachtí k ní jak motýl Emanuel, když by tam mohl přijít jak vandrák … ? PROTOŽE JE TO SPORT😉

   Nikde v ZŘ ale není psáno o vyvrácené hlavě a budete se divit, ale ona se ta nepřirozená chůze, kdy pes tahá prdel po zemi už několik let  i penalizuje.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 02.11.2023, 06:41:45 xxx.xxx.197.228

Pak je ještě zkušební řád KJ-ČR - zkoušky ZOP, ZPU nebo záchranářský ZŘ.

   A v NZŘ nemusí mít pes vyvrácenou hlavu (což teda nemusí ani v IGP), musí být ale ve spávné  pozici u nohy.

Mmch. víte, že dnes začíná MS francouzských ovčáků a letos se koná v ČR? Zajděte se podívat a načerpat inspiraci😉

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 31.10.2023, 23:08:03 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 31.10.2023, 19:24:40

Jo, tento je jednoduchý a funkční i když za mě je ta cena dost přestřelená - to bych čekala aspoň kovové spony a ne ten nejlevnější plast (plastové spony na postrojích na obranu rády praskají).

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 31.10.2023, 17:54:52 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 31.10.2023, 16:25:27

Já jsem právě viděla před pár lety zátěžové zkoušky na různé postroje a ty, co byly vepředu řešené takto nedopadly úplně dobře - opravdu ty vystouplé body tlačily na hrudní kost a potvrzovali to i lidi od mushingu, že psi na tomto typu postrojů měli problémy.

   Jako jasně - pes na obraně je v tahu chvilku a nejde to srovnat se zátěží v kontinuálním tahu, ale i Manmat z toho důvodu udělal inovaci u těch univerzálních postrojů.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 31.10.2023, 15:16:13 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele Raspic z 31.10.2023, 14:44:06

Tyhle se dobře oblíkají, a jsou dobré na nácvik úderů, protože ho tlumí, ale brání psovi v pohybu a většinou v tahu i škrtí. Pes by měl mít volnou lopatku a rozloženou váhu v tahu tak, aby ho to netlačilo jen v jedné linii nebo bodě.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 28.09.2023, 13:01:34 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele MarcyMat z 28.09.2023, 12:30:32

Vůbec nejste cáklá - tak jak to máte nastavené je to úplně správně a taky jsem si s nostalgií zavzpomínala nad tím, jak bylo dřív těžké přivézt novou krev. Ta “bojovka” měla určitě své kouzlo a pokud to někdo absolvoval, tak sem opravdu dovezl kvalitní krev, která náš chov obohatila.

   Dnes je všechno jinak - lidi kupují venku podprůměrná zvířata a vozí to sem jako nějaké terno (je to přece import a na to lidi slyší) a tím odpadem za pár €  ze zahraničí zaplevelují náš chov. Samozřejmě se doveze občas i kvalitní krev, ale to je zlomek oproti tomu šrotu. Tohle ale lidi nevidí a chovatelům hraje do karet, že je to zvíře neznámé, takže na něj neexistují žádné reference (ani ty negativní).

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 27.09.2023, 20:37:51 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele Lenocka z 27.09.2023, 20:28:53

To, že to opakované krytí bylo proložené jiným psem je jistě ku prospěchu věci.

   Ale takto - já měla kdysi dvě zvířata z opakovaného spojení, oba byli super v povaze, oba byli šampioni, ale prostě byli v extriéru  o třídu horší než ti jejich top předchůdci a bohužel oba zemřeli brzy (5 let - torze a 6,5 let - lymfom), jejich starší sourozenci je přežili o více než dvojnásobek.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 27.09.2023, 20:06:11 xxx.xxx.197.228
Neverend:

A nebo mluví slušně a je taky v jádru zlý, závistivý a bůh ví co ještě. Za člověka vždy mluví činy a ne slova v jakékoli formě.🙂 Samozřejmě mnoho lidí dnes šíří  násilí na netu a metá silná slova v různých formách, ale ve skutečnosti by byl první kdo uteče.😀 Na těch diskuzích je plno virtuálních bojovníků a divím se, že Rus už není dávno poražen.😀 Asi to nečetl.😀😀 Proto jsem v klidu a ty výlevy ať už ze všech stran beru spíš komediálně než vážně a od těchto lidí nic vážného nehrozí.🙂


Jj, taky jsou plný internety různých  Cassanovů a  tajných agentů s povolením zabíjet, že ano … ?!🤪

    Zkrátka papír a internet snese všechno 🤫

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 27.09.2023, 17:18:27 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele MarcyMat z 27.09.2023, 15:47:30

Já si jen dovolím připomínku k tomu rozhledu “od Aše k Uherskému Hradišti” - čím větší rozhled v plemeni mám, tím víc se soustředím právě mezi tu Aš a UH, protože o psech v ČR vím do xté generace téměř vše, včetně zákulisní šuškandy a toho, čím se nikdo moc chlubit nechce, zatímco o psech že zahraničí ví člověk jen to, co pustí do světa majitel a zrovna u našeho plemene často není pravda ani ten rodokmen, takže importy a zahraniční krytí jsou dost často takové Kinder Surprise. O tom, že několikrát do roka se řeší nevydání PP na štěňata že zahraničního krytí, protože jsou nesrovnalosti v dokumentech ani nemluvě.

    Takže já si raději vyškrábu někde úplně neznámého psa (např. služebního), kterého nikdo nikde neprezentoval, ale má super rodokmen a vlastnosti které hledám, a dám mu přednost před téma všema superhyper znamými psy. 

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 27.09.2023, 15:28:47 xxx.xxx.197.228
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 27.09.2023, 15:07:44

To si opravdu někdo importuje kvalitního psa, aby si 3x nakryl stejnou fenu a na dvorku a pak psa, který nikde nekryje (což je u kvalitního importu divné) do smrti jen živí…?