Aktuálně: 4 685 inzerátů176 757 diskuzních příspěvků17 784 uživatelů
zofre
zofre (25 příspěvků) 06.06.2023, 14:37:22 xxx.xxx.42.222

Časovala jsem "práci" s koňmi, za svítání a večer v některých měsících nalétávaly muchničky, ty malé strašně kousající věci,  ovádi naopak za plného slunce.Tak to jsme  byli nedostupní:-).

Měli jsme hodně hluboký členitý větraný přístřešek, v oknech sítě, u stropu klasické mucholapky a  rehky, vlaštovky bohužel neobydlely.V mizerných místech bych  přemýšlela o "korálcích" do vchodu. Ovád je exofág, v přístřešku dosti hlubokém nesaje /obvykle/.

Na pastvině jsme likvidovali "bordel", nedopasky, jejich ležící zbytky,  nádobky s vodou/ krom vany a napaječky/, ale s vědomím marnosti, v okolí byl rybník a zarostlá mokrá místa.Zvažovala jsem plachtu přes valník s hnojem, nedošlo na to.

 

Snižovala jsem atraktivitu koní, časté mytí , teplou vodou ze sluncem nahřáté vany, občas i šampon, I ocasy a prciny.Repelenty na umyté koně. Po zapocení opláchnout/ plavit nebylo kde/.. Oči jsme chránili maskami,a ty často prali. Na hruď a břicho a vemínko a pytlík jsme dávali olej-řepkový:-).A pokud bylo úplně zle, udělali jsme kaši  z dermatolu a vody a to na horké okousané vemínko  napatlali, chladilo, hojilo, sosáky neměly šanci.Asi by stačil i jíl.

Občas jsme zkoušeli mátu na zvíře nebo do prostoru, nebo  aromatické trávy, nemohu vyhodnotit.

A každé zvíře bylo jinak "chutné".

Jj.hmyzáci...

zofre
zofre (25 příspěvků) 06.06.2023, 14:18:22 xxx.xxx.42.222
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 06.06.2023, 12:19:47

Liška je opravdu ňuňuňu, povaha vypadá optimálně, velká gratulace  všemu jejímu personálu:-). Matce rychlou úzdravu🍀

zofre
zofre (25 příspěvků) 28.05.2023, 07:55:20 xxx.xxx.42.222
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 27.05.2023, 21:29:33

:-)

Tak koho nemáme?

On bude problém v těch, co už jen převážně četli nebo chodili jendou za dlouhý čas.Asi musíme každý informovat alespoň ty, na které máme kontakt.

Inzerát na bazoš?

Do Bažiny na EQ?

zofre
zofre (25 příspěvků) 27.05.2023, 16:50:16 xxx.xxx.42.222

KE,Lichokopytníci, EQ, ifauna.....

" ... tam,  kde hy-, tam, kde hy-, tam,kde hynuli sobi..."

 

Kdybych měla potřebu připomenout něco z  rohanské minulosti,  třeba.

Občas  " se mi chce něco říct,  a já něco řeknu  ! " :-D.

A ráda čtu psy, kočky a ovce a kozy.

 

Děkuji zdejším provozovatelům.