Aktuálně: 4 849 inzerátů175 233 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
denisahorska
denisahorska (4 příspěvků) 16.06.2023, 15:45:23 xxx.xxx.164.114

.:

Vycvičený afgánský chrt běží po stráni úvozové cesty 1212 m od majitele. Tomu nad hlavou proletí kulka a pes se mu v bolestech skoulí dolů pod nohy. I to se stalo. 


Zajímavé, že jsem o tom nikdy neslyšela, ani se o tom nedočetla na internetu. Kde jste takovou informaci vzal/a??

denisahorska
denisahorska (4 příspěvků) 06.06.2023, 22:12:10 xxx.xxx.164.114

Dobrý den

Prosím o radu a vaše zkušenosti. Máme doma už 9 let britskou kočičku, je nekastrovaná. Je pouze v bytě a ven nechodí. Je to taková samostatná jednotka, pro pomazleni si přijde většinou jen za mnou. Chtěli bychom si pořídit koťátko Mainské mývalí, také kočičku, kterou bychom nechali vykastrovat. Myslíte, že by soužití mohlo fungovat? Jak seznamovat kočky už jsem si načetla, ale i tak. Máte někdo tyto dvě plemena? Nerada bych, aby se starší trápila.


Nemyslím si, že jde ani tak o plemena jako spíš o povahu koček. Pokud je vaše kočička, jak píšete, takový introvert a samostatná jednotka, pořizovat k ní malé, hravé a akční kotě asi není úplně dobrý nápad. Pokud máte větší byt nebo dům, koťátko bych udržovala mimo nebo někde, kde ho má šanci vaše starší kočička vidět. Časem by si na něj zvykla a možná ho i pustila k tělu. A určitě bych věnovala stejnou, ne-li větší pozornost té starší kočičce, aby se necítila odstrčeně a nezačala protestoval, např. že přestane jíst nebo začne močit mimo záchod.

denisahorska
denisahorska (4 příspěvků) 06.06.2023, 22:00:39 xxx.xxx.164.114

Zdravím,

minulý týden jsem si vzala kočičku od paní, která se musela odstěhovat a kočičku si nemohla vzít sebou. Podle paní kočička kastrovaná nebyla. Měla ji od koťátka. Dnes jsem ji vzala k veterináři, který mi sdělil, že je kočička pravděpodobně už kastrovaná. Nenašel na ní jizvu po kastraci ani vaječníky. Ránu ji tedy zašil a teď ji mám doma v límcem.

Veterinář říkal, že šance že by se narodila bez vaječníků je minimální. Zároveň ale na ni nenašel jizvu a byl z toho stejně tak zmatený jako já.

Zajímalo by mě, zda má někdo zkušenost s tím, že jste šli na kastraci a zjistili, že je kočička už kastrovaná (nemá vaječníky)? Je možné, že má tak malé vaječníky, že je veterinář nenašel?