Aktuálně: 4 794 inzerátů175 926 diskuzních příspěvků17 774 uživatelů
Hannka
Hannka (5 příspěvků) 11.03.2024, 21:51:55 xxx.xxx.59.254

Zdravím a prosím o radu zkušenějších.

Chovám slepičky Wyandotek velkých stříbrných černě lemovaných. Zatím mám teda jen tři.  Jedna slepička je starší a ta už bez problémů snáší, na řadě jsou momentálně mladší dvě. Nedávno jsem našla ve výběhu na zemi vajíčko, pouze v tom kožovitém obalu, což by pro začínající nosnici mohlo být i normální. Ovšem dnes se děly věci, že mi rozum nestačil. 

Pustila jsem holky na zahradu a jedna mladší slepička se po chvíli oddělila od mini hejna a běžela zpět přes výběh do kurníku. Samozřejmě jsem se těšila na vajíčko. Slepice po půl hodině vyběhla zpět a kdákala tak, že to vejce muselo být nejmíň zlaté. Šla jsem se podívat a zírala jsem na ten rozbombardovaný kurník. Všechno rozhrabané a vyházené. Vejce žádné. Tak jsem to uklidila. Jen jsem z kurníku odešla já, běžela tam zase ta samá slepice. Znova půl hodiny klid a pak dáma vyšla s takovou písničkou jako poprvé. Říkám si: “ Teď to vyšlo! " Jdu se podívat a opět kurník naruby.  Vejce nikde.

Tohle se dnes opakovalo 5x!  Slepice běhala do kurníku dělat binec, já běhala do kurníku  uklízet.  Vajíčko samozřejmě nesnesla. 

Vůbec to nechápu. Trápí ji něco? 

Hannka
Hannka (5 příspěvků) 17.07.2023, 08:32:29 xxx.xxx.59.106
Odpověď na příspěvek uživatele zbynek z 15.07.2023, 22:21:44

😁 No já myslela, že když jdu  na web přes email, tak se přihlásím automaticky. 🙈 

Mi se tak občas něco samo poplete. 🙄 Omlouvám se.

Hannka
Hannka (5 příspěvků) 07.06.2023, 21:02:44 xxx.xxx.32.232
Odpověď na příspěvek uživatele zbynek z 07.06.2023, 20:56:50

Těžko říct. Pokud se vylíhne vše, tak budou 7 starší na 6 mladších. Ve všech vejcích jsou sice už kuřátka, ale dokud nejsou na světě .... 

Hannka
Hannka (5 příspěvků) 07.06.2023, 20:48:10 xxx.xxx.32.232

Dobrý den, prosím o radu. 🙏

Mám dvě líhně, které se bohužel nepodařilo založit současně, ale s rozdílem 4 dnů. Takto se taky samozřejmě vylíhnou i kuřátka. Chci se zeptat, zda mohu dát kuřata do jedné odchovny? Nebudou ty o 4 dny starší utlačovat ty mladší? 

Děkuji za odpovědi

H.