Aktuálně: 4 798 inzerátů176 126 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů
Ir2ma
Ir2ma (7 příspěvků) 13.02.2024, 19:35:23 xxx:xxx.489f:5349
Tom50:

Nazvat to všechno, co jsem tu zatím napsal, prázdnými řečmi, vyžaduje velkou dávku sebevědomí a tak před vámi hluboce smekám. 

Že sázíte jívy včelám je jistě záslužné, že je sázíte čmelákům mě plní údivem.


První dvě věty se netýkaly Vás.

Čmelákům dělám i čmelíny, protože včely mít nemůžu. Ale včelky samozřejmě upřednostňuji. 

Ir2ma
Ir2ma (7 příspěvků) 13.02.2024, 16:52:05 xxx:xxx.b8ab:6f4a

Ne brouk, ale…V Olomouci na zahradě se předevčírem na patě lípy vyhřívala imaga ruměnice pospolné. Fotečku se nepodařilo pořídit.

Ir2ma
Ir2ma (7 příspěvků) 13.02.2024, 16:43:09 xxx:xxx.b8ab:6f4a
Anonymní:

Dobrý den, poznáte co to mohlo být za druh ptáka který padl za oběť dravci? A který dravec to mohl udělat, je to uvnitř velké plechové haly, jaký dravý pták si troufne dovnitř? Na fotce jsou vidět i nohy oběti a ty jsou rozhodně větší než od vrabce a ptáků stejné velikosti. Špaček nebo kos by to mohl být, ale uvnitř haly?

Obrázek Obrázek Obrázek

Vzhledem k tomu, že zůstala noha, tak se jedná o savčího predátora. Opeření dravci takové části nikdy nenechají a vehementě je polykají. 

A velká obrysová pírka tmavě zbarvená se světlým lemem jsou velké krovky a patří mladému kosovi. Obrázek pro ilustraci. J

Obrázek Obrázek
Ir2ma
Ir2ma (7 příspěvků) 13.02.2024, 16:32:17 xxx:xxx.b8ab:6f4a
Buggyra:

Proto je taky dneska zvěř vysoká přemnožená (lesůch jak naděláno, ale hospodaření v nich mizerné) a zvěř polní vychcípaná (polí poskrovnu, a když už, tak je to nekonečný pustý lán podél dálnice).

Remízky byly donedávna posledními enklávami výskytu té drobotiny, proto se po nich tak skáče, ale ve skutečnosti to byla pestrá krajina, která jim vyhovovala. Tu potůček, návesní rybníček - a nikoli zatrubněná meliorace a vybetonovaná stoka. Tu políčko tam vojtěška - tu vrbina tam rákos, a nikoli dvakrát ročně sekaný trvalý travní porost osetý 4 druhy travin. Tu brambory, tam dýně, tu slepice, tam kozičky, tu sad jabloní, tam alej kaštanů a nikoli anglický trávník, skleník, bazén, garáž, dětské hřiště s umělým povrchem.


Tohle se obávám bude zhoršovat. Po kůrovcové kalamitě vznikne všude spousta neprostupných mlazin. Tam se ke zvěři bude náročné dostat.

Ir2ma
Ir2ma (7 příspěvků) 13.02.2024, 12:34:55 xxx.xxx.251.10
Tom50:

Reklama? Tady? Polsky? Aha…


Lepší reklama než prázdné řeči. Nedávno tady paní dávala odkaz na Sencor mlýnek a mně to pomohlo. 

Vy máte nějakou oblíbenou medonosnou rostlinu? Já zrovna včelám a čmelákům sázím vrby jívy.