Aktuálně: 4 786 inzerátů176 418 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů
Věžička
Věžička (18 příspěvků) 21.10.2023, 01:09:30 xxx.xxx.120.35
Odpověď na příspěvek uživatele Ecitejok z 05.10.2023, 13:06:47

Tak po delší době vám všem co jste radili Sedmihorky musím říct, že směsi bez GMO mají až pro nosnice. K1, K2 a pro kuřice je pouze s GMO. Jako vysvětlení se mi dostalo, že to nedělají, protože prodejci směs odebírají po tuně a pro kuřata by jim to leželo ve skladě dlouho. Pro nosnice  to mají právě i Pohledští Dvořaci bez GMO. 

Tak třeba bude moje informace někomu k užitku.

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 07.10.2023, 08:59:27 xxx.xxx.120.35
Odpověď na příspěvek uživatele Ecitejok z 05.10.2023, 13:06:47

Moc díky, ne, jsem vlastně Pražák žijící 5 let na vesnici o 20 chalupách. A můj zahumenek je vlastně tráva, ovocné stromy, kytky, rajčata a byliny. 

Takže velké díky všem kdo radíte Sedmihorky. Děkuju děkuju děkuju.🙂🙂.

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 07.10.2023, 08:54:37 xxx.xxx.120.35
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 05.10.2023, 15:11:04

Děkuji za tip na Sedmihorky 🙂, mrknu jestli v okolí někdo prodává. Jedná se mi teď o K2.

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 07.10.2023, 08:50:14 xxx.xxx.120.35
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 04.10.2023, 18:55:46

Díky bodlinko, můžete dát tip…? jsem závislá na tom co se prodává okolo Benešov, a to právě pro 9tydenni kuřata není bez GMO.

Předem děkuji 

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 07.10.2023, 08:46:47 xxx.xxx.120.35
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 04.10.2023, 19:45:01

Děkuju ančovičko, kniha se jmenuje Úspěšný chov slepic (Peitz a Bauer) str 47. Když byla ifauna, dala jsem si do záložek právě toto téma, škoda že jsem si to nestáhla k sobě. Kdosi tam právě psal o doma si vyráběné směsi a měl dost laiků od hodně chovatelů.

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 07.10.2023, 08:38:18 xxx.xxx.120.35
Odpověď na příspěvek uživatele list z 04.10.2023, 18:15:20

Jak jsem psala, do teď je krmím jako všechny slepice směsmi od Pohledštich Dvořáků a nic nevymýšlím jelikož  jsem odborník na jiné věci. A když nevím raději se zeptám právě někoho, kdo je v této oblasti zběhlý, což tady je vs  hodně. 🙂

Děkuju 

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 04.10.2023, 16:43:43 xxx.xxx.120.35

Dobrý den, můžete mi někdo poradit jestli, když si udělám směs zhruba v poměru, jaký jsem vyčetla z jedné knihy a budou bez GMO, nebude mým slípkám něco chybět? Pšenice, ječmen, oves (55-65%), soja (20-25%), len, řepka (5-10%), jetelovina, šrot slunečnice (4-8%), minerály - skořápky (5-10%), roboran. Výběh - celoročně zelená zahrada, pokud nenapadne půl metru sněhu (vlhkosti dost). Hlavně se mi jedná teď o 2měsíční kuřata, nevšimla jsem si na pytli poznámky o GMO složkách. A už ho dojíždíme. Moc děkuji.

Obrázek
Věžička
Věžička (18 příspěvků) 19.09.2023, 16:43:19 xxx.xxx.120.35
Odpověď na příspěvek uživatele raven_kix z 19.09.2023, 16:16:11

Nevadí, hlavně že teď už to vím, ano na tabletu jsem to nenašla. Ale s diskuzí jsem zjistila, že v tom nejsem sama, a upřímně jsem doufala, že si dotazu všimnete 😉. Chápu že příval z ifauny vám dal zabrat.

Mockrát děkuju, ať se daří, hlavně že jsme tu nalezli azyl, my všichni zvířetníci ✌️.

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 19.09.2023, 15:40:30 xxx.xxx.120.35

Dobrý den, prosím nakopnout radou, jak na to. Administrátor nereaguje. Pokud je témat na 15 stran, pak přes 3 tečky nahoře vpravo vyhledám pouze heslo na první z nich.  Máte nějaký fígl někdo, nebo neexistujeeeeee 😁😁. Moc děkuju, nerada bych dostala sprdunk za založení tématu po stopadesáté.

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 18.09.2023, 00:43:40 xxx.xxx.120.35
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.09.2023, 08:50:14

Vetoryl je prostě pro jinak zdravého psa, který trpí pouze cushingem. Jenže cushingem trpí hlavně starý psi. Není to tedy dobrý byznys? Než stanoví jak silnou dávku pes dostane musí podstoupit v podstatě celodenní pozorování, píchnou mu určité množství kortikoidu a po 3 hodinách odebírají krev, aby se zjistilo jak se nadledvinky vypořádají se zvýšeným množstvím hormonu a to 2x. Moje fenka je vystresovaná při každé návštěvě veteriny. Takže už fakt, že jsem ji musela nechat v cizím prostředí (vet je 25 km od nás) jí moc neprospěl když skoro nevidí a neslyší. Fakt si vyčítám, že to podstoupila. 10 dní po 24 hodinách 1 vetoryl 30 mg, protože 25mg na její výsledek množství hormonu neexistuje, respektive ano ale v podobě 2 balení 10 mg a jedno 5 mg. Zatímco 30mg stála na 10 dní tisícovku v té druhé variantě by to bylo 2 a pulkrat dražší. Efekt žádný, třes zadních nohou, občas ublinkne. Mám ji celodenně na očích, pelech u počítače - práce z domova. Venku je v pohodě i pomalu kluše, přijdeme domů a projev Alzheimera. Po 10 dnech mi bylo řečeno že musí absolvovat pozorování znova, aby se zjistilo, jak vetoryl hormonálně nadledvinky zvládají. Tak jsem řekla, že bez efektu, a jelikož mi nebylo sděleno dopředu, že pozorování (bratru za 3 tisíce) se musí absolvovat po každém měsíci, aby se případně snižovala dávka, odmítla jsem další léčbu. To ale není možné. Najednou přestat, takže jsme dostali na měsíc 10 mg denně (pije po nich trochu méně). Vyžádala jsem si rtg jater, kde se zjistil nádor. Štítná žláza zhoršená. Takže dieta granule Fortify hepatic ( ty jí moc chutnají) a Hepatiale forte kapky na měsíc. Takže zůstaneme u diety, plus ostropestřec jí smíchám s trochou jogurtu a nechám ji v klidu. Chuť k jídlu má. Celý tenhle candrbál 12 tisíc a ty nervy okolo. Prostě chceme snad, aby se psi dožívali stejného věku jako lidi? Není to náhodou tak, že nás o tom chtějí veterináři přesvědčit? Je to můj třetí pes a dva před ní se dožili 15 let. A všichni miláčkové. Takže si kometo vyberu klid a nutné smutno nakonec.

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 01.09.2023, 01:02:48 xxx.xxx.120.35
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 31.08.2023, 19:39:41

Děkuji za uklidnění 🙂, právě to bych jí přála, zlepšit život. Teď tu bloudí po místnosti jako by si nemohla rozpomenout co chtěla. Ono hodně záleží v jaké kondici pejsek-senior je. Venku až na sluch pro ni spíš stresující je zrak, je v pohodě, běhá i se vykoupe v rybníku když je horko. Když s ní jdu ještě o půlnoci tak to do rána vydrží. Jen občas se počůrala do pelechu. Testy na játra a ledviny má ok. Tak snad to byla jen náhoda, že té paní co jsem četla na webu fenka po nasazení prášku zkolabovala s ledvinami. 

Ještě jednou bálu děkuju 🙂

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 31.08.2023, 06:33:51 xxx.xxx.120.35

Dobrý den, naší 14leté velšteriérce byl diagnostikován Cushing syndrom ve variantě předpokládaného nádoru na nadledvinkách (bez sona) po monitorování krevních testů 3x po třech hodinách s podáním kortizolu. Bylo mi řečeno, že jsou 2 varianty léčby. Operace s tím, že nádor bývá nezhoubný, nebo léčbou Vetorylem. Operaci jsem chtěla vyloučit po zkušenostech s 3hodinovou narkózou minulý rok po kastraci a odebrání jedné lišty prsních žláz. Když jsem si ale přečetla příbalový leták na Vetoryl, zhrozila jsem se. Máte s ním někdo zkušenosti? Fenka vypadá vitální, šla jsem na veterinu pro podezření na cukrovku. Hodně  pila, zhoršil se jí zrak víc jak  na 20 metrů nás nevidí, občasný třes a zmatenost - bloudí po místnosti, váhově je stejná, kůže ok. Děkuji všem, kdo se se mnou podělí.                                      

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 13.08.2023, 23:15:05 xxx.xxx.120.35
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 13.08.2023, 18:54:15

Děkuji, to se mě hodně týká, jsme v 500nmv. a rosa je tu poměrně dlouho. I třeba do 14 hod. V tom áčku mají plachtičku na trávě. Pustím je až odpoledne. A uvidím kam je kvočna zavede, mám tu i místa s vyšší trávou, keře a pod. Večer je dávám do krabice od banánů  i s kvočnou na verandu. Je s nima veselo🙂.  Tak za 14 dní zkusím áčko dát do výběhu k ostatním slepicím. Lépe řečeno 2 áčka a dvě kvočny jedna má 5 a jedna 6 kuřat. Měla bych to jednodušší jen s jednou kvočnou, ale to bych té druhé nemohla udělat. Jsou legrační… když má jedna pocit, že se ta druhá špatně stará, tak k ní  přeskočí do krabice a snaží se kuřatům ukazovat, jak na to. A mezitím ty její začnou pípat a dožadovat se, aby se honem rychle vrátila.

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 13.08.2023, 15:05:53 xxx.xxx.120.35

Dobrý den, mám 5denní kuřata a kvočna, když je dám ven (kuřata jsou v bedýnce s tak vysokým okrajem, aby na ně viděla a i k nim mohla), ona si chodí okolo, vytahuje žížaly a láká je k sobě. Včera jsem jednomu ze zobáku kus žížaly vytáhla. Někde jsem kdysi četla, že žížaly můžou být zdrojem parazitů. Takže asi není bezpečné je nechávat ve větším výběhu s trávou s kvočnou? Někdo zas píše, že to neřeší a uklízí je jen při nepřízní počasí a večer. Výběh je áčko 1x1,2m s pletivem a plachtičkou nahoře  pro kvočnu a 6 kuřat. Děkuji za názory.

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 08.08.2023, 13:41:04 xxx.xxx.25.26

Moc vám všem děkuji, máma taky lihla vždy v lihni a nikdy neočkovala. Pod kvočnou to je všechno jinak a je to krásný.  Musím ale dát velký pozor na predátory. Na zahradě máme lasičku, užovku. A klasicky kočky od sousedů, který k nám chodí na hryzce a kuna se tam určitě taky najde.

Teď jsem dávala kvocny nazobat ven a pod jednou už jsou 2 mrnousové. 20.den. Taky tam hned za chvíli mazala zpátky. Obě jsou skvělé kvocny druh-forverky. Vychované od 10 dnů v obýváku, protože bylo tenkrát chladne jaro a protože jsem praštěná. Prej… mějte se krásně ať se vám daří. 

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 08.08.2023, 07:34:12 xxx.xxx.120.35

Jaká je nejlepší  vakcinace pro kuřata? Mám nasazeno 17 vajec pod dvěma kvočnama a očekávám líhnutí. Dočetla jsem se jen o Livacox C a T.  Očkovací látka se dává buď do vody nebo na potravu. Jakou máte zkušenost? C nebo T? Jak pohlídat, aby si všechna kuřata vakcínu vzala? Děkuji za rady