Aktuálně: 4 931 inzerátů174 236 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 16.01.2009, 19:20:09 xxx.xxx.67.165
K nám na cvičák chodí paní s flat coated retrívrem přes dva roky, čubyčka se chovala podobně a když měla po prvním hárání postavila se naší Rebece docela fest. Samozřejmně upevňovat jeho sebedůvěru nikdy není na škodu.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 16.01.2009, 18:59:01 xxx.xxx.67.165
Pavlíno máš ještě vlastně skoro štěňátko, budeš přece muset také někdy do rušného prostředí a když se nebál s jeho maminkou myslím si, že to není tak hrozné a každodenním tréninkem to odbouráš. Já jsem taky chodila z Rebekou když byla malá na silnici kde jezdily velká auta bála se odskakovala až by mě porazila, tak jsem jí naučila si na povel sednout a po docela dlouhé době a důsledném cvičení s ní můžu chodit kam chci. Jezdila jsem s ní do velkých měst, chodila na nádraží atd.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 16.01.2009, 18:46:36 xxx.xxx.67.165
No vidíš Pavlíno, těžko můžeš házet psy do jednoho pytle, já trestám Rebeku jak jsem psala a funguje to. Je to doopravdy když udělá něco hodně špatného a já jí chci říct ještě jednou a zabiju tě. Není to žádná legrace tak si myslím, že to dělám dobře. Jednou jsem se taky rozčílila a Rebeku jsem nakopla podle cvičitele ze cvičáku a ona se rozčílila a byla docela hnusná zkončilo to u kůže za ušima. Eva to musí zkoušet a uvidí.Hlavně se nesmí bát dát psovi i tak mladému najevo kdo je tady pánem. U nás na sídlišti byla taky bíglice Simba a tu měla paní dobře vychovanou, ale musela brát na vědomí, že je to bígl a nikdy by jí nevymněnila.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 16.01.2009, 18:30:47 xxx.xxx.67.165
U každého psa je to jiné, naší první čubičce jsme zuby čistit nemuseli a syn co má RR zuby čistit musí, od tří let se jí dělá kámen,veterinář jí ho sundaval a on jí zuby musí čistit. Buvolí kůže nestačila a dnes v sedmi letech už nechce žádné kosti z buvolí kůže tak ouško si dá.Rebece čestím zuby preventivně a hlavně kvůly výstavám má je krásné.
Obrázek
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 16.01.2009, 18:19:03 xxx.xxx.67.165
Je mi tě líto, ale jak budeš jednou v životě řešit s tvým přítelem složitější věci. Život je před tebou a dát se takhle omezovat taky není dobré. Vždyť by tě měl milovat a měl by ti chtít udělat radost. Jak dlouho s přítelem jsi, že je tak přísný, a ty ho posloucháš.A co aby se šel kouknout na to štěně. Neboj se toho, když bude říkat, že ho vydíráš. Jsi ženská a tak to přece vydržíš, když vydíráš tak vydíráš to se nedá nic dělat, když to tak vidí.Hlavně se z toho nezblázni.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 23:18:36 xxx.xxx.110.230
a to mu řekněte,že ho bude mít radši než vás a to se můžete snažit jak chcete, pes zase bude milovat paničku a žárlit na páníčka.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 22:37:46 xxx.xxx.110.230
buďte důslední a psovi od stolu už nikdy nikdo nesmí dát, psa naučte aby šel na své místo a zůstal tam. Jestli už žebrá bude to dost těžké, ale dá se to naučit.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 22:25:06 xxx.xxx.110.230
já bych neřekla, že je agresivní, ale chce si hrát vy ho musíte umět usměrnit je to štěně a dá to trochu práce. Netrestejte ho, ale hrajte si s ním tahejte se s ním a když začne trojčit přestaňte a nevšímejte se ho. Hlavně nekřičte a nechytejte ho. Jděte od něj pryč. Když by jste měli pocit,že vás moc kouše a nedá pokoj chyťte ho za hlavou za kůži zvedněte ho s trhavým pohybem říkejte fuj.Já mojí veklou kníračku taky tak trestám a když je to velký trest tak jí chytnu až u uší a někdy chytnu i ucho a nevěřili by jste jak jí to pomůže. Knírač je taky trošku agresivnější když není po něm a taky jsem to musela zvládnout ona je ještě k tomu velká. Taky jsem na ní ležela, když chtěla ukázat,že má navrch, ale měla smůlu já jsem panička a já se musím poslouchat.Musíte to zvládnout než vám přeroste přes hlavu.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 22:12:27 xxx.xxx.110.230
dobrý den, je mě vás líto a ještě víc vaší fenečky, kolik je jí let? Aby jste s ní chodili do co nejrušnějších míst a to asi nebude to ořechové, ale asi by to chtělo v ní ten strach dostat.Já bych zkusila třeba na zahradě,aby nějaký pomocník kopal do míče a vy jste pejska držela a hladila jemně na ní mluvila a chlácholila dá to hodně práce,a potom přidávat zvuky, které nemá ráda jenom ty petardy bych nedělala a o silvestru se tomu vyvarujte musíte jí před nimi chránit. Já jsem měla kokra a ta se taky hrozně bála o silvestra, ale až asi v osmi letech dřív jí to nevadilo. My jí na silvestra chovali, ale to vy nemůžete.Ale stejně se třásla strachem.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 21:57:04 xxx.xxx.110.230
dobrý den, váš pejsek si jenom hraje a to je v pořádku, to že se do něj zakusují kamarádi není žádné praní, buďte ráda, že je uslintaný až vyroste nebude to určitě dělat to mě věřte. Je to štěně chce si hrát.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 21:51:53 xxx.xxx.110.230
Dobrý den, doporučila bych vám nějaký dobrý cvičák a nebo psí školu.Tam jsou lidi co by vám mohli pomoci.Určitě potřebujete víc poradit vy než pejsek. Je to už dospělák a všechny poveli umí, jenom ho musíte nacvičit, aby je dělal když vy chcete a to budete muset jako se štěnětem pomalu, důsledně, podplácet pamlskama a chválit.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 21:40:29 xxx.xxx.110.230
dej si pozor na toho psího kluka oni si dost značkují a je to potom problém a čubičku, když nebudeš chtít chovat můžete nechat vykastrovat a není problém z háráním. Já ti přeji, aby jsi to zvládla, ale dej si teďpauzu a uvidíš,že to dobře dopadne držím palce.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 21:29:57 xxx.xxx.110.230
Samozřejmně není žádný problém když si chceš pořídit psa do bytu a ještě s ním chceš dělat nejaký sport. Já mám velkou kníračku s kterou dělám sportovní kynologii, ale tobě bych doporučila border kolii je to všestraný pes na psí sporty jsou užasný a hodně pracovitý. Je to střeďák tak, že se to tvýho bytu přesně hodí a nebo ještě havanský psík ten není tak aktivní, ale na agility se taky hodí.Bígl je lovecké plemeno, ale taky s ním někdo cvičí agility, ale moc bych ho nedoporučila on potřebuje zkušeného psovoda.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 21:17:42 xxx.xxx.110.230
Já mám zkušenosti s ridgebackem a taky jsem ho viděla na agilitách, ale nic moc dělal paničce na schváli,běhal překážky schválně obráceně moc jsme se nasmáli. Je to dost těžké plemeno i na obrany se moc nehodí, cvičit se nechá, ale je to trochu složitější spíš by se hodil na mushing a dogtrekking, musí mít nad sebou pevnou ruku a hodně pohybu můj syn ho má tak vím o čem mluvím. Na agility bych doporučila Border kolii viděla jsem je a jsou fantastický je to plemeno k tomu stvořené i na obedienci jsou dobrý jsou hodně pracovitý.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 21:00:34 xxx.xxx.110.230
každý rodič pejska z PP musí být uchovněný a to se musí zenést do plemené knihy. Takže bohužel z pejska bez papírů neuděláte papíráka.
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 20:57:01 xxx.xxx.110.230
Chtěla bych poradit rasu do bytu 3+1 a to je havanský psík je to druch bišonka je moc poslušný a aktivní plemeno. Má sice dlouhé chlupy, ale ty se nechají stříhat, když nechcete psíka vozit na výstavy. Můžete s ním dělat různé psí sporty. Ale klidně z něj můžete udělat gaučáka jemu to nevadí on se rád přizpůsobí.
Obrázek
rebecka
rebecka (70 příspěvků) 15.01.2009, 20:42:54 xxx.xxx.110.230
Podle mě je asi nejlepší, aby byl pejsek jak doma s vámi a nebo v kotci,ale jenom na chvíli co je nutná,tak potřebuje velkou zahradu a nebo hezké procházky. Jak je velký je úplně jedno. To už záleží na páníčkovi jak chce po pejskovi uklízet. Já si myslím, že pes chce páníčka, který si s ním bude hrát, cvičit a ne jenom krmit. A to je to nejdůležitější ne kde žije.