Aktuálně: 4 959 inzerátů174 205 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Tets
Tets (6 příspěvků) 06.11.2023, 10:15:42 xxx.xxx.17.89

No, spíš mě zajímá zkušenost ostatních, a zda jejich králík dělá i jiné zvuky než mručení (které jak píšu mi přijde že pokaždé znamená něco jiného).

Králík má samozřejmě stále dost sena i vody. Ráno a večer ale dostává pár granulí a směs všeho možného - kopřivu, pampelišku, kousek kořenové zeleniny, květ měsíčku a podobně (směs obměňuji, jen granule jsou stále stejné), přes léto něco čersvého.

Rozladěného jsem ho právěže snad ještě neviděl (když nepočítám návštěvu doktorky a stříhání drápků).

Je to zlatíčko - jednou si z mističky vyšťouchl kousek libečku, tak jsem mu tam bezmyšlenkovitě hrábl a vrátil zpět zatímco z ní žral a nic 🙂

Akorát je ze všeho děsně vyplašený a chytit se taky dobrovolně nenechá (pohladit ode mě ano a i se mnou spí v posteli).

Ven nechodí, je to striktně domácí králík. Má klec do které kromě čistění a žrádla nesahám. Klec nezavírám, může (téměř) po celém bytě a to i v době kdy jsem celý den pryč (ale pracuji z domu, většinou jsem tu s ním, ale přes den stejně spí). Hračky má - kouli z proutí a různé dřevěné. Jako "noru" má krabici.

A samozřejmě díky za odpovědi!

Tets
Tets (6 příspěvků) 06.11.2023, 09:06:35 xxx.xxx.17.89

Díky, “řeč těla” i celkem znám, ale to svoje “mru-mru” dělá v různých situacích a občas vůbec netuším proč. A na jednom z těch odkazů píší “Když se jim něco nelíbí, tiše mručí.”, ten můj někdy mručí třeba když mu připravuji žrádlo - co se mu na tom nelíbí? Že to trvá moc dlouho? Nebo prostě jen mručí, nic jiného neumí a znamená to pokaždé něco jiného?

Tets
Tets (6 příspěvků) 05.11.2023, 18:19:11 xxx.xxx.17.89

Dobrý den,

opět relativně zbytečný dotaz, ale jaké zvuky vydává Váš pet králík a co znamenají? Můj jen skřípe zubama (když ho hladím), což už vím že je u králíků “vrnění”, nebo občas běhá okolo mě a dělá “mru-mru, mru-mru” - tak nějak divně mručí. Většinou kdyz si chce hrát, ošu*at  mě, nebo se těší na jídlo. Občas ale vůbec netuším proč to dělá… Kromě pšíknutí a mlaskání když pije jsem jinak nic jiného neslyšel. Tj. - rozumíte svým králíkům? 🙂

Tets
Tets (6 příspěvků) 19.10.2023, 05:15:34 xxx.xxx.41.130

Děkuji všem za připomínky. Je to moje první zvíře v životě (a to je mi 46 let) a co jsem koukal, u králíků to někdy může být docela rychlé, tak ať jsem raději připraven až to jednou příjde. Kdo ví jak to bude, třeba s ním zajedu na veterinu, tam mi řeknou že mu není pomoci a než ho chudáka tahat zpět domů, nechám jej uspat (samozřejmě vím jak se to dělá, ale za mě je to stejně “otrava”). Možná umře “jen tak sám”. Ale pokud by se mi tady měl trápit X hodin někdy v noci, tak to ho raději dorazím 😢 A jak jsem psal, doufám že tu se mnou bude ještě dlouho, mám ho jen něco přes rok. Mám ho moc rád, je to zlatíčko (zrovna se mi válí v posteli a čeká na snídani 🙂 ).

Pistoli jsem viděl u kámoše, šel jsem si pro masného králíka, vytáhl králíka, “Bum!” a králík ležel na boku, rychlovka. Možná bych se to mohl naučit u něj.

@Rosťa: Asiati jsou v tomhle hrozná hovada. Nevadí mi že jí psy a kočky (a vlastně všechno co se hýbe), ale jak se k tomu chovají předtím.

Tets
Tets (6 příspěvků) 18.10.2023, 10:49:15 xxx.xxx.41.130
Odpověď na příspěvek uživatele Rosťa z 18.10.2023, 08:18:16

Beru tedy že 100% nezabije a je třeba ho pak ještě (ufff, je to mazlík a kamarád) podříznout. Díky za info.

Tets
Tets (6 příspěvků) 18.10.2023, 08:12:32 xxx.xxx.41.130

Omlouvám se že kradu cizí vlákno, ale snad je to k tématu: trochu mne mate že ji všude označují jako “omračovací pistole”, s tím že se poté králík podřízne a vykrví.

Chci ji koupit na svého zakrslého, nemíním ho vykrvovat a jíst. Chci ji pro případ že by se trápil a nebylo mu pomoci (rád bych se vyhnul smrtící injekci u veterináře, nesnáším něco “otrávit”). A samozřejmě doufám že to (ještě dlouho) nenastane, mám tu ušatou potvůrku moc rád.

Tj. dotaz - zabije ta pistole králíka? 100%?