Aktuálně: 4 848 inzerátů175 232 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů
Lilis
Lilis (1 příspěvků) 12.12.2023, 15:28:10 xxx.xxx.93.34

Vím že prosinec je divný termín pro řešení letní dovolené, ale třeba už také někdo plánujete takto dopředu 😄 Jezdíme do Chorvatska roky, ale letos jsme byli poprvé se psem. Těšila jsem se, protože v dřívějších letech jsme potkávali hodně lidí se psy u moře, dost jich bylo i v kempech a hlavně jsme nikdy moc nechodili na městské pláže (nebo takové ty pláže v kempu, kde jsou slunečníky a hodně lidí), takže i se psem jsme plánovali hledat odlehlejší místečka, kterých vždy v Chor. bývalo dost. Letos jsme ale snad několik kilometrů od našeho ubytování na obě strany nenašli místo, kde by nebyli na plážích nebo skaliskách lidi 🙄 Máte podobnou zkušenost z poslední doby? Možná se staví teď stovky nových apartmánů okolo městeček, tak je o tolik více lidí i na plážích?

Každopádně jsme vyhledávali jen oficiální psí pláže, protože jinam jsme si netroufli, abychom neobtěžovali (samozřejmě na městských jsou cedule se zákazem, ale v celém tom okolí cedule nebyly). Bylo to pro mě trochu stresující, protože ve městečku kolem apartmánu nebylo moc kde venčit (jen silnice a chodníky) a i když jsme bydleli kousek od moře a podél byl pás lesa, tak tam byli přes den lidé s ručníky, aby mohli být ve stínu. I na psí pláži bylo i dost lidí bez psů, byla pěkná a ve stínu.

Nyní  hledám nějaké ubytování, kde by byla blízko psí pláž a zároveň okolí, kde je možné normálně venčit (nějaký lesík nebo aspoň trochu zeleně a ne vedle něčího ručníku apod. 🤭). Osobní zkušenosti jsou vždy nejlepší, protože toto, kde jsme byli, také vypadalo podle mapy zeleně, ale nakonec tam byli všude lidé a se psem jsem hledala dlouho místo, kde se může vyvenčit.

Děkuji za případné tipy, jen musím upozornit, že my bohužel jezdíme opravdu jen v sezóně v červenci, kvůli prázdninám syna. Našla jsem v diskuzích dost tipů, kde si lidé se psem užili dovolenou v září, kdy už nebylo tolik lidí a psi mohli na normální pláže. Nebo hodně lidí doporučuje Polsko, ale mně se skutečně jedná jen o Chorvatsko, případně Itálii (spíše níž, ne Bibione 🙂).

Jde mi buď o oblast, kde jste se psem letos byli a najdou se osamocená místa, kam s ním k moři jít a zároveň to není daleko od nějakého města.

Nebo o konkrétní ubytování, může to být kemp, opět pokud máte zkušenost, že v kempu se dalo se psem fungovat, venčit ho…

A pokud byste někdo věděl o kempu, kde jsou kromě stanových míst i apartmány (aby s námi mohli jet kamarádi, kteří nechtějí být ve stanu), tak to by bylo úplně super. Mobilheimy nemyslím, ty vyjdou dráž, než hotel 😀

Moc děkuji na Vaše zkušenosti a jen prosím nezahltit téma odpověďmi typu “Proč nenecháte chudáka psa doma?” apod., protože my skutečně vůbec žádné hlídání nemáme a hlídačka, kterou využívám v nutných případech, by mě vyšla na dalších několik tisíc (cca 6).