Aktuálně: 4 319 inzerátů190 580 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 16.07.2024, 21:42:37 xxx.xxx.189.248

Se psy jsem vyrůstala. Z těch, co si pamatuji nejen z fotek, to byli jezevčíci, jezevcik x česky fousek a baset - s tím jsem uz jako mala holka chodila sama po vesnici. No a do toho jsem zadonila o “sveho” psa, kterým mel být GR. Kdyz mi bylo 11 let tak rodiče svolili. Dokonce se mi je podařilo přesvědčit na psa s PP, bohužel tátu pak odradil přístup chovatelky po telefonu; a tak to skončilo u bez PP psa, no mě to tenkrát bylo fuk, hlavně ze bude 😀. 

Matka psa typický GR (otec údajně taky) ale náš GR mel z toho plemene maximálně tak barvu 😂.  Začátky byly těžké, pes mě vláčel na voditku, na volno začal zdrhat a dělat si ze mě srandu, navíc povahově nezávislá samostatná jednotka, která nesnasela cizi děti. A vlastní názor mel i na cizi lidi, nekompromisní hlídač, nenechal se jen tak od někoho pohladit ani venku. A to všechno měla ukocitovat 11 létá holka (přesto jsem toho psa tahala s sebou všude). No v roce psa bylo na čase si přiznat, ze takhle to dal nejde a vyhledat cvicak. Na který mě nasi museli každý týden vozit, protože z vesnice o víkendu nic nejezdilo. Nebylo to vždy jednoduché, ale zvládli jsme to, a nakonec to byl skvelej pes, jen vůbec ne takovej, jakého jsme očekávali. Zkusili jsme i obrany, které ho taky moc bavili. 

Na druhou stranu byl naprosto pohodový co se týkalo jiných psu, nekonfliktní, i bez nějaká řízené socializace dokázal fungovat s jakýmkoli psem. Jednou jedinkrát vyjel na psa, a to v situaci, kdy bránil jiného, slabšího, psa. 

Prožil toho se mnou hodně - dětství, základku, střední školku, první vztahy, práci, i první stěhování. Po letech byl i ten vztah úplně jinde než na začátku, ale nikdy to nebyl vyloženě “mazlící” pes, stačilo mu být na blizku. 

Zpětně (až po soužití s jinými psy) vidím taky to, ze byl v mnoha věcech naprosto úžasný a vlastně s ničím neměl problém. Mohla jsem ho s sebou vzít kdykoli, kamkoli a nebylo třeba ho na to nějak připravovat, něco s nim trénovat, byl všude v klidu. Bylo jedno jestli půjdeme na celodenní výlet do přírody mezi zvěř, do civilizace mezi lidi a psi, nebo na výstavu kde bude x psů, ke známým, kde bylo jiné zvířectvo, do restaurace nebo na akci, kde bude muset být v klidu. Mohli jsme jít pesky, mohl běžet u kola, autem, vlakem, busem (přesto ze poprvé to zažil až  v dospělosti bez nějakého nácviku). Bylo vlastně jedno, co se kde děje nebo neděje, všude se choval úplně automaticky tak, jak se od neho očekávalo. 

Obrázek Obrázek
marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 08.07.2024, 20:34:34 xxx.xxx.189.248

A já přidám ještě jeden pohled na věc , jiný, protože mi to celkem připomíná situaci u nás. 


řešila jsem něco podobného, a u nás to nemělo nic společného ani se strachem, ani s hlídáním.  Ale fena je tak trochu ADHD, a cely problém byl proste v tom, ze měla být v klidu (je to taky teriér) a nedávala to. Byla schopná v restauraci vyřvat psa, který šel chvíli predtim hodinu par metru od nás a neměla s nim problém. Bylo úplně jedno jak moc byla utahaná, udělala to klidně po celodenní tůře, tréninku. Troufám si tvrdit, ze kdyby po te zahrádce mohla behat na volno, tak je to úplně v pohodě. Problém byl prave to, ze behat nemohla 😀.  Byla schopná mi tam takhle vyřvat i lidi (pokud na ni mluvili),  a to ona opravdu lidi miluje, vím na 100% , ze se lidí nebojí, a ani si před nimi venku nehlida žádné místo. Bylo to proste ve stylu jakési frustrace, ze se o ni někdo zajímá, a ona musí být v klidu. A bylo to fakt nepříjemný, protože bull plemeno, a vysvětlujte lidem, ze to řvaní není myšleno ve zlém.. ona je celkove taková, jak to říci, nenapadá mě teď to správné slovo 😀, proste v pohybu nic není problém, ale v klidu je všechno stokrát horsi. Stejne tak jsme třeba hodně mírnili projevy při teseni se na procházku, na zradlo, na vystoupení z auta, při vítáni návštěvy. Jo to slovo, impulzivni? . Noo a pracovali jsme teda celkove hodně na klidech, na odpocivani (ale jakoze aby fakt uměla vypnout, ne jen ležet pod povelem), na sebekontrole. Taky nám v těch situacích pomáhalo něco na žužlání (hracka, mlska) - což bych teda určitě nedělala v případě, pokud bych si myslela, ze jde o hlídání. No a nakonec se nám to celkem povedlo zvládnout. A pak přišla operace a fakt dlouhý klidový režim, a jsme zase na začátku.. no, upřímně spis ještě před začátkem 😀


A pak mám druhého psa, který nesnese psy stejného pohlaví, nemá rád ani cizí lidi (vybírá si), je to vyloženě hlídač a “ochránce”, a ten bude úplně v klidu ležet tři hodiny v restauraci pod stolem…Pokud nebudu mít s nikým problém já, nebude ho mít ani on. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 29.06.2024, 14:05:08 xxx.xxx.189.248
PumaCZ:

Konzultovat po intrnetu jsem se snazila, ale neuspesne. 

Konzultuju jeste s kamaradkou doktorkou, ktere se rana take libi. Sixe rekla, ze by to v prvni rade take spis rizla, ale za na postupu naseho veterinare nevidi nic spatneho. Ze se opravdu rana hoji hezky a vypada hezky. 

Ano, rada bych zkonzultovala i s jinym veterinarem, o penize fakt nejde (zatim nas to stalo se vsim vsudy 1450 euro a na tero castce samozrejme nekoncime), ale nechci zppchybnovat postup naseho veterinare, ktery je v nasem meste nejvyhlasenejsi, dokud mi vicero lidi, ktere znam plnym jmenem a vim, kde pracuji, nerekne, ze udelal chybu. K tomuto veterinari chodime totiz vic nez 10 let (jeste s predchozim psem). Neznam ochotnejsiho cloveka a personal, nez jsou oni. U Hachiho jsem mohla po kazde operaci cekat v pooperacni mistnosti, az se probudi. A tohle odmitam pos*at jen kvuli tomu, ze mi tu x noname lidi, kteri ani psa nazivo nevideli, neco tvrdi. To se snad da pochopit, ne? 

V pondeli jdeme na kontrolu k nasemu veterinari, tak uvidim, co nam rekne alespon na to kryti hydrogelem. 

 


Doufám, ze to nevyzni nějak špatně, to bych nechtěla. Na jednu stranu ti rozumím, ze důvěřuješ vašemu vetovi (mám to stejne; takže chapu). Ale na druhou stranu, co je špatného na tom to konzultovat ještě jinde? U jiného veta? Mě to přijde v pořádku. Ani bych to nebrala jako nějaké zpochybnění, každý vet muže mít jiné metody. Ale pokud se jedna o takovýhle problém, není to banalita, hrozí třeba i trvale následky (samozřejmě držím palce, aby nebyly), tak já osobně bych konzultovala i u jiného veta, osobně, a vůbec bych kvůli tomu neměla nějaké výčitky vůči našemu vetovi. Přijde mi to tak v pořádku. Když feně u našeho veta diagnostikovali problém, kde byla potřeba operace, konzultovala jsem to bez výčitek i jinde, a vetovi jsem to normálně řekla. Nevidím moc rozdíl v tom, chtít po jiném  veterináři názor na základě fotky někde online, a tím, ze osobně s tím psem k jinému vetovi proste zajdu a zeptám se na názor tam. Ale ber to jen jako můj názor, rozhodne nechci nějak rýpat, protože vím, ze je to těžké už tak, a naloženo máš dost. 

Každopádně držím palce 🍀. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 28.06.2024, 23:52:49 xxx.xxx.189.248

Tam bude hrát roli asi i genetika, ne? 

Pes má skoro v 9 letech zuby hezčí než fena v necelých 6. Okusují oba stejne, krmeni jsou stejne, dostávají stejné doplnky. Plus feně jsem nějakou dobu zuby cistila, ale zlepšení žádné. Stejně tak má pes třeba odjakživa krasne lesklou srst (mel to tak i jeho první roky, kdy byl ještě na granulích, zůstalo mu to i po kastraci). U feny bych se mohla postavit na hlavu a tak lesklou srst mít nikdy nebude. Naopak třeba pes mel snad od roka otlaky, i když lehává výhradně na měkkém, to fena otlaky vůbec nemá. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 25.06.2024, 14:11:39 xxx.xxx.189.248

Neptala si se na ten Flamigel? Netroufnu si radit jestli je v tehle fázi už vhodný (možná budou vědět jiní), ale vždycky když jsem používala Alaptid a pak tohle (po kunziltaci s vetem), tak jsem viděla, ze s tím Flamigelem se to hojí rychleji. Zahojili jsme tím i cely slezlý polstarek. Ale fakt nevím, jestli se to dá srovnávat s touhle ránou. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 19.06.2024, 22:04:48 xxx.xxx.189.248

Jee, to je moc hezké téma, tak se přidávám. Na první fotce pes 7-8 týdnů, na druhé fotce bez měsíce 9 let 🥹. Fena 8 týdnů, a za 3 mesice 6 let. 

A teda ten Idorek, to je masakr. Hlavně, ze to dobre dopadlo 😊.  Když jsem měla opařenou fenu, tak bylo taky až neskutečný, jak rychle se to dokázalo zahojit. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 12.06.2024, 09:03:31 xxx.xxx.189.248

Teda vy si zase “užíváte” 🫣, to mě mrzí,  držím palce ať se to dobre hojí!🍀

A jinak pak na tu fázi zatahování muzu doporučit Flamigel, používala jsem u sebe na ranu nechanou k otevřenému hojení (nevím jak se tomu říká odborně), a následně i u feny na záda po opareni, kde v podstatě slezla celá zada. Jen je potřeba se poradit s veterinarem v jaké fázi používat, aby se rána nezatahla brzy. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 31.05.2024, 09:08:29 xxx.xxx.189.248

U nás to probíhalo taky celkem v pohodě ze začátku, až jsem se divila 😀. Ten klasicky klidový režim bychom asi i zvládli bez újmy, ale jelikož byl několikanásobně delší, tak to byl očistec, pro nás pro všechny. 

Fena nezačala ničit, to ne. A vlastně jsou to spis takove detaily, ale když se to všechno sečte, tak toho není málo 😀. Z celkem Tichého psa začala být uštěkaná furie 😂, na to já nebyla vůbec zvyklá. Začala stekat na věci, které dříve vůbec neřešila, hlavně teda na zahradě.  Venku neměla na voditku problém se psy tam, kde běžně byli. Teď je vyřvává i tam, kde je ignorovala. Začala extrémně kousat vodítko, proste, byla zvyklá spis na volno. Dělá to teda jen ze začátku, ale tak intenzivně, že uz několik voditek prekousala.  Před operaci byla skvela na jakekoli ošetření, nechala si ode mě udelat  cokoli. Teď obrovský problém ostříhat drápy (dřív jsme strihali pravidelne úplně v klidu, sama mi tlapky podávala), a celkove manipulace s tlapama - otirani a tak. A to nemluvím o veterine, kde teda měla problém už dlouho, tak teď je to ještě horsi. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 30.05.2024, 21:00:55 xxx.xxx.189.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 27.05.2024, 15:51:28

Držím palce, ať je čubina co nejdříve v pohodě 🍀

U nás po dlooouhých mesicich po operaci konečně plná zátěž alespoň co se týče volného pohybu, a da se říct, ze vlastně i her s druhým psem, to už koriguji minimálně. Sport bohužel zatím ne. 

No a taky pracujeme na odstranění zlozvyků, které během dlouhého klidoveho režimu vznikly, i přesto, ze se člověk fakt snažil alespoň tu kebuli zaměstnat na max. Jako musím říct, ze je fakt hustý, co se psem dokáže udělat dlouhý klidový režim, a ze mame co dělat, abychom to nějak napravili. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 17.05.2024, 11:44:51 xxx.xxx.189.248
efe:

Ona ožrala žlutej kong. Další kupovat nehodlám.

Himalájskou tyčku vůbec neznám - pošlete pls odkaz?


U nás je jeidnej držák prave černý kong. 

A himalájská tyčinka? Koupila jsem pro oba psy tu největší velikost…. I pro 15 kg fenu. Pes to mel za 15 minut sežraný, feně to trvalo o trošku déle, ale za ty prachy teda zadnej zázrak 😀. 

Jinak co jsem se ptala mezi bullařema - tak kávové i olivove dřevo tak 50/50 - některému psovi vydrží, některému ne. Nejlepší prý vresovy kořen.  Ale všichni se shodují, ze je z toho dost bordel. Taky to mám v plánu zkusit, ale chci to na zahradu, takže bordel neresim. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 26.03.2024, 12:47:13 xxx.xxx.189.248

Máme psa a fenu. Oba jsou víc vázání na mě, ale já se jim taky věnuji především. Pes je vyloženě “pes jednoho pána” , ze začátku se odmítal jít s partnerem i vyvencit. Ale velkou roli hraje to, ze psa jsem měla dřív než partnera 😂. Teď už venceni v pohodě, ale proste panicka jsem pro psa porad já. Chlapa bere, ale taky si z neho občas dělá dobrej den, zkouší ho, a rozhodne s nim nefunguje jako se mnou. Kdyz nejsem doma, tak pes často ani netráví čas v domě s chlapem, ale leží v moji posteli a čeká. 

Fena miluje lidi, všechny. Ta by neměla problém odejít s kýmkoli. S chlapem je taky v pohodě. Ale taky s nim nefunguje jako semnou. Semnou chodí převážně na volno, s chlapem ne. Kdyby o něco šlo, nemám jistotu, ze ho poslechne. Když jdeme společně, a chlap ji třeba přivolá, tak přijde, ale ke mě. 

Myslim, ze je to hodně individuální. V rodině máme fenu, a má svého oblíbence jednoho, páníčka, na tom visí. A měli to tak i všichni předchozí psi (bez ohledu na pohlaví). Ale ten páníček je taková přirozená autorita, takže i tohle bude určitě hrát roli. 

A myslím, ze to leckdy není ani o tom, kdo věnuje psovi tu peci, stará se, venčí, hraje si, krmí, chodí na procházky atd. Znám několik případů, kdy si třeba chlap do rodiny pořídil psa, ktereho zbytek rodiny ani moc nechtěl, žena k nemu byla odtažitá, odháněla ho, veškerá péče byla na chlapovi, no a pes se brutalne upnul na ženskou a udělal by pro ni první poslední 😀. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 22.03.2024, 20:34:27 xxx.xxx.189.248
Plaka:

Tyjo, ono ho to nepřešlo? Nemá fakt nějaký neuro nebo jinší problém, podivnost je to.


Tak jako vyloženě na nějakém neuro vyšetření jsme nebyli. Ale proste jiný problém nemá, veterináři ho shledali zdravým 🤷‍♀️. A fakt je, ze se to začalo takhle zhoršovat po kastraci. 

A zas jako když si představím, jak moc se tohle zmenilo u nežravé feny, jak se z ní stala popelnice, tak mi neprijde úplně nemožné, aby se z extrémně žravého psa stalo to, co mame doma 🫣


“Sranda” je to, ze já jsem před kastrací říkala veterináři, ze přesně tohohle se bojím. Aby z toho jeho extrémního žraní nebyl ještě větší extrém, ten mi s úsměvem řekl, ze horsi to snad být nemůže a brali jsme to s humorem. A bum….


Ještě dodám, ze to ale uricte nebude běžné. Já už jsem si zvykla (a na veterine taky), ze my mame samé extrémy. To je stejné jako s fenou. Rekonvalescence po operaci, kterou podstoupila, trvá běžně 8 týdnů, u starsich psů třeba 10-12 týdnů. U nás už je to 8 MĚSÍCů - a stále to není ono. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 22.03.2024, 20:18:32 xxx.xxx.189.248
Orionka:

Možná jsem měla výhodu, že jsem měla vždycky žravé psy. Miska, 30 vteřin ( možná míň ) a bylo. Když poprvé fena nedojedla večeři - něco je divně. Když nedojedla po druhé, jeli jsme na veterinu. Diagnostikován zánět dělohy, o konzervativní léčbě jsme vůbec neuvažovali, bylo jí 11. Zahojila se rychle a nezměnila se ani chuť k jídlu, ani psychika ani kondice. Tolik elánu jako roční neměla, ale stejně jako před kastrací ano. Prostě 11 léta fena.


Ono to bude dost individuální. Mame v rodině kastrovanou fenu, která byla před kastraci vyloženě nežravka, ve žrádle se nimrala; většinu pamlsků a dobrot nechtěla. Po kastraci obrovský obrat, vymetená miska během par vteřin, a celkově sežere na co přijde. A takových psů (a fen) znám víc, jen tuhle znám fakt dobre. 

Pak mám kastroavneho psa (ze zdravotních důvodu), ten byl extrémně zravy vždycky, ale to, co se děje po kastraci, je ještě mnohem větší extrém. Až jsem si myslela, jestli to není jiný zdravotní problém, ale to se vyloučilo. Chvíli jsem ještě zvažovala, ze je to nějaká jeho frustrace z toho, ze si nemohl hrát s fenou, která měla komplikace po operaci a dlouuuuuho klidový režim, i když jsem se mu to snažila vynahradit, ale hru se psem nenahradím. Nicméně už  nějakou dobu si i s fenou muže hrát, i když to jeste není 100%, a jeho extrémní žravost se nijak nelepší, takže si fakt na 90 % myslím, ze je to kastrací. Mimochodem, včera sežral třeba vařečku - čistou, umytou, ne že by na ní bylo jídlo. A výčet toho, co divného a nejedlého sežral v poslední době by byl fakt dlouhý. Plus teda dřív byl i v těchto situacích ovladatelný, aktuálně se snaží všechno do sebe natlačit i přes náhubek, a už je to normálně posedlost tím, co by sežral. Když zrovna nepracuje nebo neodpočívá, tak nedělá nic jiného, než ze se snaží najít, co by sežral, a i u toho odpočinku se musí hlídat. A jako je to masakr. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 11.03.2024, 20:41:20 xxx.xxx.189.248
janaa:

Můžeš zkusit Cocculline, to jsou homeopatika. Někomu opravdu pomohlo,když pes viděl z okýnka. A jinak prostě zvykat. Měla jsem kokru,co blila jak amina,ale bylo to jako u dětí, blila do roka a pak se to zlomilo a přestala


Hele a některým psům naopak pomáhá přepravka, ze které vůbec nevidí 😀. Našim psům je to teda fuk, ty můžou jet v autě kdekoli a v pohodě. Ale znám pár psů, co jim pomohla klasická plastová kenela a to, ze neviděli ven. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 11.03.2024, 11:48:54 xxx.xxx.189.248
Buggyra:

Mno jo, jenže jako meziplot to právě už zase vyžaduje od Marcely další plot z vnitřní strany u nich, a to je v tuhle chvíli tedy nerealizovatelné. Asi to není tou sítí řešitelné, no. Leda se domluvit se sousedem a plesknout ji z jeho strany. Jeho to nebude nic stát, Marcelu pořizovačku a elektriku. Jen teda nesmí tou sítí prorůstat tráva, to ale soused určitě řešit nebude… Tak asi to nemá takhle řešení, no. Do budoucna holt postavit vlastní plot, resp. ten sousedův z Marceliny strany podpořit ještě vlastními kari sítěmi.


No, plus jako meziplot by to znamenalo, že se proste “normálně” nedostaneme ani pro to svoje ovoce, protože to je prave všechno hned za plotem 🙄. 

Do budoucna si prave myslím, ze úplně už nebude mít smysl to řešit, vzhledem k věku feny. Dalšího psa nechtějí, tak na to spoléhám a doufám… 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 11.03.2024, 10:25:49 xxx.xxx.189.248
Ronja s motejlem:

No je to zvláštní, aby si člověk dozabezpečoval svůj pozemek kvůli cizímu psu. A volat policajty to asi taky nepomůže, páč se vlastně “nic nestalo.”


Jo zvláštní to asi je, nicméně je to hlavní důvod, proč mame pozemek “osklivou” kari sítí rozedeleny na tři části. Člověk chce mít na své zahradě alespoň někde klídek, cítit se bezpečně, a nic neřešit. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 11.03.2024, 10:14:43 xxx.xxx.189.248
Buggyra:

No sousedovic děti na mém pozemku by mě až tak dalece nezajímaly… Ale chápu, tak to holt budete muset spoléhat na štěstí.

Já to beru tak, že když se ta čuba propasíruje přes sousedův plot, dostane ránu od elektriky, příště znova, tak si najde díru jinde, zase dostane ránu od elektriky atd., vše se nejspíš bude dít v době, kdy na zahradě nejste. A čuba po pár pokusech pochopí, že sice přes svůj plot se dostane, ale přes ten váš už ne. A když na zahradě budete, tak pořád je tam to pletivo, i když bez proudu, takže po předchozích zkušenostech (kope to) by neměla mít snahu čuba se přes něj dostat, ale pokud ano (zapomene se), tak proleze sousedovic plotem a pak bude muset ještě překonat to pletivo, i když bez proudu, a bude nějaká ta vteřinka navíc na reakci.

Nějakou předem vytvořenou dírou vám tam předpokládám může vsáknout i tak, když na tu zahradu zrovna půjdete nebo tam budete. 

No a ten váš vnitřní oplůtek by samozřejmě nebyl řešení. Řešení je holt zase chodit za sousedem, otravovat ho, otravovat sebe, myslet na to, urgovat, uhánět, aby si to zabezpečil ze své strany.

A nebo ještě jinak, nechte tak, a až se fena dostane zase na vaši zahradu, tiše ji vemte, odvezte do vedlejší vesnice uvázat před útulek a až se bude soused překvapeně ptát, tak řekněte, že jste ji buď neviděli a nebo že jste zrovna několikrát tenhle týden měli otevřené všechny branky, protože přijela firma na bazén… (a hodláte v tom otvírání branek pokračovat)


Jo jako já to chapu. Možná by i ta síť byla řešením. Ale urpimne si to reálně neumím moc představit. A to jako mame fakt zahradu na 100 % přizpůsobenou psům, a dle některých “zhyzděnou” kvůli psům 😂. Ale…. U toho plotu mame ovocné keře, vyrovnané dřevo… proste představa taková; ze jsme na zahradě a dítě si jde v klidu dat maliny, borůvky… a ne ze tam je sit, kterou navíc musím hlídat, vypínat. Jestli mi rozumíte. Pak taky v případě, ze by se fena dostala přes ten původní plot a dělila ji od našich psů ta síť, tak moje psy to nezastaví, psa uricte ne (to je i ten důvod, proč mame dost navýšený plot).


A ze necháme otevřenou branku - to je úplně jedno sousedům. Když k nam cuba skakala na tu přední část, tak pak rovnou od nás skočila přes nasi branku na ulici. Několikrát jsme za sousedem byli, ten na ni pisknul, zavolal, fena už fuč, otevřel dvířka s tím, ze se vrátí…  Útulky mame všechny minimálně 30 km. A ono to často bývá tak, ze já jdu zajistit, uklidit, naše psy a než se vrátím, tak je fena fuč. Ona asi ví, ze dělá něco, co nemá, a zdrhá. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 11.03.2024, 09:33:33 xxx.xxx.189.248
Buggyra:

Tak elektrický ohradník (síť na ovce). Prodávají se po 50 metrech a žere to nula nula prd. Když tam budete pouštět svoje psy nebo děti, ohradník vypnete… Třeba čubu trefí šlak, jak dostane ránu… (mně to blbý nepřijde)


No, jenže to jaksi ztrácí smysl, pokud to vypnu, když tam pustím svoje psy 🤔. Já potřebuji, aby se tam cuba nedostala hlavně, když tam moji psi budou. Navíc i sousedi mají děti 😕 i když teda větší. 

marcelaamax
marcelaamax (37 příspěvků) 11.03.2024, 09:04:30 xxx.xxx.189.248
Buggyra:

Marcelo, asi nezbývá, než si udělat vlastní plot ze své strany… Než mít nervy, co by, kdyby, tak bych tam dala kari sítě. A vše neustále dokumentovat. Stav plotu i výzvy k opravě, průniky psa, a tak dále. Kdyby náhodou v budoucnu něco…


Noo ono je to fakt velkej pozemek. My už jsme opatření z nasi strany udělali, navysili jsme plot. Cely novy plot to teď proste nedáme. Ta část u terasy je bezpečná, a když jsme chodili na druhou část, tak jsem vždy kontrolovala, i když je to opruz, ale teď byl nějak delší dobu klid, tak jsem přestala. No a zase začnu. 

Je to blbý, ale feně bude už tak 15, i když je porad v dobre kondici, nebude tu věčně….