Aktuálně: 4 884 inzerátů174 981 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
raduz
raduz (128 příspěvků) 13.01.2012, 06:11:02 xxx.xxx.92.194
Je mi líto ale tady Vám neporadím...těžko říct korely jsou klidní ptáci..ale purpurky v toku a během hnízdění jsou dost teritoriální a agresivní ptáci já sám bych to nezkoušel ale je to jen můj pohled na věc..navíc purpurky během hnízdění potřebují přísun zeleného do hnízda nosí lupeny nevím ale pokud je dáte do voliery s papoušky tak tam žadný keř dlouho nevydrží....
raduz
raduz (128 příspěvků) 12.01.2012, 12:06:11 xxx.xxx.92.194
Zdravím z vlastní zkušenosti mám ve společné volieře leskoptve bělobřiché a rýžovníky šedé...ale podotýkám že se jedná pouze o zimoviště,u několika chovatelů jsem viděl leskoptve ve společnosti menších neagresivních druhů jako jsou neofemy..ale vždy se jednalo i zimoviště u menších druhů leskoptví jako jsou smaragdové nebo bělobřiché by to snad nebyl problém ale u tříbarevek a purpurek bych to nepokoušel.v době odchovů by to nemuselo dopadnout dobře.
raduz
raduz (128 příspěvků) 03.01.2012, 15:30:51 xxx.xxx.92.194
Dobrý den p.Barvík před koncem lonského roku jsem s kamarády podnikl cestu do nizozemí a belgie a shodou okolností jsme se dostali k chovateli který měl dva páry vousáků černoskvrných (Capito niger) nádherní ptáci,tento chovatel je i odchovával osobně mě zaujalo jak předkládal hnízdní dutiny.. vletové otvory předvrtával,do ztrouchnivělých kmenů pod odříznutý horní díl tak aby mohl kontrolovat mladé..vždycky se mu asi nepovedlo docílit toho aby si ptáci vybrali zrovna tento kmen ale dobrá myšlenka...jinak i já již delší dobu hledám chovatele vousáků seneglaských rád bych si pořídil pár ale z odchovu..i když to není inzerce pokud víte o někom kdo by měl samičku vousáka senegalského budu rád za info.
Obrázek
raduz
raduz (128 příspěvků) 04.11.2011, 15:49:18 xxx.xxx.92.194
Jindro těmi vousáči myslíte senegelské vousáky??tak to máme stejnou nemoc:)taky šetřím místo na jeden párek jsou to nádherní ptáci!!at se daří dopárovat ty Vaše tukany a pokud se povede vložte nějaké fotky děkuji Nesvačil
raduz
raduz (128 příspěvků) 04.11.2011, 15:47:24 xxx.xxx.92.194
Pro poslední dva tazatele.. jak už tady napsal Zdenek Gajdoš tukani krátokozobí jsou v celé ČR i SR zastoupeni pouze jedním lichým kusem...Nezlobte se ale jméno chovatele Vám tu nikdo nenapíše už jen z toho důvodu že se pod svůj dotaz neumíte ani podepsat..
raduz
raduz (128 příspěvků) 04.11.2011, 15:43:46 xxx.xxx.92.194
Dobrý den p.Makovický i když jsem na Exotě nebyl tak Vámi popisované druhy naši členové nevystavovali ani jeden z nich totiž není v SCHHAPP hlášen i když se jedná o skvělé chovatele..
raduz
raduz (128 příspěvků) 24.10.2011, 08:21:33 xxx.xxx.92.194
Zdarvím Vás Jindro, hobliny nedoporučuji i když dobře sají vlhkost z trusu tak je z nich hrozný nepořádek protože je ptáci rozvíří při hledání potravy na zemi stejně tak je velká nevýhoda značná prašnost...osobně mám v zimovišti písek jednoduchá údržba trus shrábnete hrabkami a je klid ..at se daří a pokud máte foto dokončených záletů tak se nstydte a ukažte svou práci:)
raduz
raduz (128 příspěvků) 16.10.2011, 21:47:16 xxx.xxx.159.53
Dobrý večer, Kubrte teplota -8st. je pro zimování leskoptví naprosto nevhodná!!!!ptáci jsou to sice tvrdí a odolní a krátkodobé poklesy teploty např.v dubnu či březnu kdy po ránu nejsou mrazíky vyjímkou zvládají ale rozhodně se to nedá srovnat s tím co máte v plánu vy.Vystavit dlouhodobě tyto ptáky takové teplotě je naprosto nevyhovující!!!!jako minimum považuju teplotu 8st. ale nad nulou!!!já osobně zimuji při teplotě která kolísá v závislosti na vytápění mezi 8 až 18stup. a v novém zimovišti se budu snažit temperovat na teplotu 10st.Takže místo štrykování doporučuji ptáky přemístit do jiných prostor.
raduz
raduz (128 příspěvků) 13.10.2011, 09:07:38 xxx.xxx.92.194
Ahoj Martine.Velice pěkná sportovní reportáž:) když sem tam na ně koukal tak mě akorát napadlo jak je budou v takovej monstr voliéře chytat...
raduz
raduz (128 příspěvků) 10.10.2011, 10:30:01 xxx.xxx.92.194
Tak ted jste mě p.Makovický předběhl zrovna jsem se chtěl zeptat cože to je za druh koukal jsem tam na ně také a víc než že byli k vidění Tangary modrooké mě překvapilo to že byli dokonce nabízeni jako prodejní ptáci...
raduz
raduz (128 příspěvků) 05.10.2011, 08:36:33 xxx.xxx.92.194
Dobrý den, z vlastní zkušenosti bych to nedoporučoval i když jsem nezimoval společně tyto dva druhy co uvádíte a jednalo se o jinou kombinaci tak purpurky se ukázali jako dost agresivní...oni i tříbarevky nejsou zrovna andílci...nejlepším řešením je zimovat každý pár zvlášt, velkou roli hraje také to jestli do zimoviště dáváte páry najednou!!Z tohoto důvodu také dodělávám nové zimoviště s většími boxy kde chci zkusit zimovat něktré páry pohromadě...pokud už nemáte jinou možnost než zimovat společně tak oba páry do voliéry vypuste najednou,ale i tak je to risk...stačí chvíle a je vyděláno..Bohužel nedostatek místa je problém,at se daří!
raduz
raduz (128 příspěvků) 27.09.2011, 10:53:30 xxx.xxx.92.194
Zdravím pro p.Mocika loskutáky jsem viděl všeho všudy 2ks myslím že to byli střední ..jinak cena ve Zwolle je vyšší než u nás ale za kolik byli jsem se nedíval..pro Ivu deckeni byli jen ti dva samci bez ceny a v bídné kvalitě..
raduz
raduz (128 příspěvků) 26.09.2011, 09:26:28 xxx.xxx.92.194
Zdravím, pokud víte pro co jedete tak se to vyplatí ale když jedete jen na "čumendu" tak než se rozkoukáte je většinou to co bylo k něčemu už pryč a navíc během průběhu burzy se stoly neustále doplnují takže i když si ji projdete znovu uvidíte zas něco jiného... jinak na fotkách máte : toko strakaté,mandelíka fialovoprsého,toka deckenovy a rudozobé, a poslední foto je mandelík modrobřichý všichni tito ptáci již jsou v soukromých chovech v ČR jen u toka strakatého si nejsem jist...k těm Deckenům a i ostatním tokům nebyly v nejlepším stavu..deckeni měli ke konci burzy do krve vytrhané ocasní pera nebyl to hezký pohled...Jinak at se Vám do začátku daří!!
raduz
raduz (128 příspěvků) 26.09.2011, 08:06:22 xxx.xxx.92.194
a zapoměl jsem se přihlásit.. bylo tam dost chovatelů z Čech tak se snad podělí o své zážitky i někdo další..
raduz
raduz (128 příspěvků) 02.09.2011, 08:41:19 xxx.xxx.92.194
Pane Makovický ono tady bude asi hodně záležet na jednotlivých překladech..rozdíl už je jen mezi češtinou a slovenštinou natož pak v překladu z angličtiny..schválně zadáte-li si v češtině do avibase tukan rudozobý vyjede Vám odkaz na tukana bělohrdlého...takže čert aby se v tom pak vyznal ale v Nové exotě je ted pár vět o chovu tukanů a arasariů a pan Žoha tam má jednotlivé druhy rozepsané..ale nic to nemění na tom že tukani jsou rozhodně nádherní ptáci pro mě špička mezi měkožravými..spolu se zoborožci a arasasrriemi.
raduz
raduz (128 příspěvků) 02.09.2011, 08:02:45 xxx.xxx.92.194
Zdravím Jindro,zkuste Zoo Olomouc nebo p.Drozdka čas od času se v inzerci na ifauně objevuje také nabídka tukanů od jistého chovatele nemám s ním zkušenosti,ale ted nabízí pár tukanů bělolících..možná by Vám poradil..Jinak pokud se mohu zeptat kde se Vám ji podařilo koupit?jedná se o odchov nebo odchyt?pokud budete mít chut ozvěte se mi na email měl bych na Vás dotaz děkuji Nesvačil. a pro p.Makovického dobrý den neměl jste na mysli spíš tukana bělolícího?(Ramphastos vitellinus)
raduz
raduz (128 příspěvků) 30.08.2011, 09:01:15 xxx.xxx.92.194
Tak zdravím a přidám taky něco z letošních úspěchů snad se přidají i ostatní.. leskoptev tříbarvá
Obrázek
raduz
raduz (128 příspěvků) 15.08.2011, 12:46:16 xxx.xxx.92.194
Zdravím pánové ,tak na potřetí se to konečně povedlo třetí hnízdo a tři mladé už jsou venku týden,ale čekal jsem jak to dopadne..jen pro info kompletně jsem překopal krmení jak živé tak ovoce od 14dne rodiče opět přestali krmit nastartovali je až luční kobylky jinak neměli zájem o žádný předkládaný hmyz po třech dnech začali příjmat moučné červy ..a v 19dnech vyskočilo první mladé..
Obrázek