Aktuálně: 4 852 inzerátů175 000 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
raduz
raduz (128 příspěvků) 09.02.2010, 19:52:27 xxx.xxx.159.53
omlovám se odeslal jsem to omylel nedopsané..chtěl bych tedy znát vaše názory z praxe je-li to takto možné nebo jaké máte zkušenost vy ostatní
raduz
raduz (128 příspěvků) 09.02.2010, 19:48:51 xxx.xxx.159.53
Dobrý večer pánové,taky jsem chovatel papoušků a teprve loni na podzim jsem začal s chovem hmyzaků konkrétně se věnuji chovu leskoptví ale je pravda že teprve letos mi začne první chovná sezona tak se uvidí jak to budu zvládat skloubit s prací..čekat do důchodu se mi nechce protože silně pochybuji že se nějakého vůbec dožijem,ale zpátky k zoborožcům po návštvě p.Drozdka jsem s ním měl rozhovor právě na téma krmení a on sám mi řekl že krmí jednou dávkou a ptákům dopřeje tolik hmyzu v několika miskách tak aby jim krmení vyšlo na celý den,určitě to tak neprovádí u všech svých svěřenců ale
raduz
raduz (128 příspěvků) 09.02.2010, 12:52:47 xxx.xxx.92.194
Ješte bych měl dotaz když už se Zdenek zmínil, mohl by někdo s chovatelů napsat jak je to s cenami u arasariů,na jaře byli ve ZWOLLE nabízeni arassariové zlatolící kus za 1000eur popřípadě jaký druh arasrri je nejvhodnější pro začátek?děkuju
raduz
raduz (128 příspěvků) 09.02.2010, 12:46:59 xxx.xxx.92.194
Zdravím tě Zdenku,jestli Tomáš chová velké druhy papoušků tak musí mít také určitě solidní chovatelské zařízení v tom bych já problém neviděl spíš si myslíš že jestli s chovem papoušků musí přestat kvuli hluku tak to bude patrně kvůli neshodám se sousedy?nevím potom jestli si ale něco pomuže s chovem zoborožců to asi sousedé jeho nadšení sdílet nebudou..jinak ale držím palce at Vám to dobře dopadne zoborožci jsou nádherní sám v budoucnu plánuju pořízení menšího druhu t.DECKENI..ale bouhužel stejně jako Zdenek jsem taká omezen prostory
raduz
raduz (128 příspěvků) 07.02.2010, 18:33:35 xxx.xxx.159.53
Zdravím Vás pánové,pěkně jste se rozpovídali Tome arogance se u p.Drozdka bát nemusíte několikrát jsem ho navštívil a za sebe můžu říct že je naprosto v pohodě a rozhodně má k chovu zoborožců co říci a jistě rád poradí,jinak vám držím palce tukani jsou pro mě spolu s zoborožci mojí favorité ale zatím si na ně také netroufám.jinak ale jestli máte strach z velkých druhů zoborožců tak zkuste pro začátek nějaká menší druhy z rodu Toko co do krásy se jim směle vyrovnají.držím palce a přeji mnoho úspěchů v chovu
raduz
raduz (128 příspěvků) 26.10.2009, 11:40:29 xxx.xxx.92.194
To záleží jaké máte podmínky pro chov.loskutak a žako jsou dva naprosto odlišní ptaci co do nároků na chov i krmení.Žako je na ochočení určitě lepší loskutak je vynikající imitator ale co vím nikdy nebude takovym tím milym společníkem jako žako taky se neda tak snadno ochočit aby jste s ním mohl chodit po bytě nebo ho pouštět volně proletět.protože patří mezi špačkovité musíte také počítat s tím že ma oproti papouškŮm jednu velkou nevÝhodu a to je řídky trus...cenově jsou oba ptaci na stejne úrovni ale bÝt vámi tak bych se nejprve dobře rozmyslel aby jste pak svého výběru nelitoval..
raduz
raduz (128 příspěvků) 20.07.2009, 12:59:11 xxx.xxx.31.22
Dobry den shaním informace o chovu větších druhů zoborožců v literatuře ani na netu toho mnoho napsano není tak bych byl rad kdyby se mi ozval nejaky chovatel ktery ma zkušenosti s chovem.zajímají mě hlavně zoborožci rodu Bycanistes konkretně druh Bucinator(zoborožec naříkavy)rad bych se dozveděl cokoliv o jeho narocích na chov. min.rozměry voliery,potravní naroky a v poslední řadě také hlasitost..mam možnost odkoupení letošních mladat.jakekoli informece uvítám..Dekuji Nesvačil
raduz
raduz (128 příspěvků) 25.05.2009, 10:53:18 xxx.xxx.31.22
Adame smekam opravdu paradne provedena voliera!sam letos uvažuji o vystavbe mensí voliery pro leskoptve bohužel sem omezen nedostatkem místa a tak musim do voliery nejak napasovat vzrostlou broskvon a tohle je velice dobry napad dekuji za inspiraci:)