Aktuálně: 4 852 inzerátů175 001 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
raduz
raduz (128 příspěvků) 15.08.2011, 12:41:14 xxx.xxx.92.194
Dobrý den pánové ,tak nejprve gratulace p.Mocíkovi jsem rád ,že to dobře dopadlo a mládta jsou v pořádku venku.A k tomu doplnění seznamu mám na mysli členy SCHHAPP to ,že nejsou vyplněné profily ted mám na mysli změny v seznamu chovaných druhů chápu né každý se hned pochlubí novými přírůstky ve svém chovu..ale mrzí mě že někteří členové nedoplnily seznam chovaných druhů který rozesílá Adam..jinak Adame dobrá práce!
raduz
raduz (128 příspěvků) 02.08.2011, 13:55:21 xxx.xxx.92.194
Zdravím p.Mocik a držim palce,ono nejspíš se většina chovatelů zatím drží zpátky dokud mladí nevyletí z budky a nezačnou sami příjmat potravu tak není nic jisté...já se letos takhle už třikrát radoval a třikrát jsem se vytrestal takže ted už radši nic neříkám...tak at jsou u Vás koncem týdne maldí venku a vše dobře dopadne:)!!
raduz
raduz (128 příspěvků) 29.07.2011, 08:38:02 xxx.xxx.92.194
Zdravím Vás p.Makovický koukal jsem na Vámi uvedené stránky a hlavně fotogalerie výstavy klubu tedy stojí za to...výzdoba a koncepce volier musí být neuvěitelná práce..škoda jen že překladač si s tou holandštinou neumí poradit lépe..
raduz
raduz (128 příspěvků) 04.07.2011, 09:53:13 xxx.xxx.92.194
Dobrý den p.Novák děkuji za odpověd,sám jsem uvažoval stejně jako vy,už jsem si zajistil krmení a pokud leskoptve letos zahnízdí do třetice zkusím krmit jen cvrčky.Bohužel to letošní "nádherné počasí " ted ptáky zabrzdilo v aktivitě tak uvidíme jak to dopadne.Za ten tip na míchanici děkuji z mých párů ji stejně berou jen tříbarevky.At se daří s pozdravem Nesvačil
raduz
raduz (128 příspěvků) 30.06.2011, 21:16:03 xxx.xxx.159.53
Dobrý večer pánové,tak druhé hnízdo u leskoptví tříbarvých...opět čtyři mladé ale bohužel opět stejný průběh skončilo to po 14dnech posledním mrtvý mládětem a aby toho nebylo málo tak jsem dnes přesně po 21dnech od vylíhnutí našel v budce i mrtvé mládě purpurky...jen pro info dodám,že jsem krmil v intervalech ráno v 6hod,9hod,12hod,15hod,17hod a poslední dávka v 8 večer vše bez problémů ubral jsem i množství hmyzu ale marná snaha...krmení mouční červy sarančata..Není to tedy žádný chovatelský úspěch ale i tak pokud máte vlastní zkušenosti podělte se o ně pořád je co se učit...jen tady ty chyby jsou pak dost bolestivé..
raduz
raduz (128 příspěvků) 30.06.2011, 21:01:41 xxx.xxx.159.53
ještě jeden dotaz jak máte řešené vytápění,všiml jsem si že napravo máte ještě další voliery ...to jsou celoroční nebo sezonní?
raduz
raduz (128 příspěvků) 30.06.2011, 20:52:40 xxx.xxx.159.53
Dobrý večer Dušane moc pěkně odvedená práce,je vidět že jste si dali opravdu záležet.. nejen mě by ale, určitě zajímali rozměry volier a jejich osazenstvo zdravím Vás Nesvačil
raduz
raduz (128 příspěvků) 08.06.2011, 10:31:13 xxx.xxx.92.194
Dobrý den ,tak nejprve p.Škoda gratuluji k úspěšnému odchovu.K vašemu způsobu krmení automatem musím říct že jsem to taky zkoušel ale bouhužel bez úspěchu..ptáci se krmítka báli..takže jsem změnil taktiku a začal jsem krmit jinak.V době odchovu maldých jsem sehnal staré přepravky které jsou v pekárnách na rozvoz pečiva ty jsem z půli naplnil směsí písku a zeminy druhou část tvořila lesní hrabanka ..do tohoto substrátu jsem pak dával krmení.fungovalo to zatím dobře bohužel jak jsem již psal se ukázalo že méně je někdy více na tři mladé jsem dával zhruba deci moučných červů v třetím instarů a půl deci v druhém instaru tohle množství mi vydrželo od rána 6hod do 3hodin odpoledne kdy jsem přišel z práce.bohužel jsem ptákům chtěl ještě přilepšit a tak jsem předkládal cvrčky a sarančata.tím jsem nejspíš rodiče přebudil takže mladé opustili a v současné době už sedí znovu..takže uvidíme jak dopadne druhý pokus. Ale měl bych jeden dotaz vidím že píšete že rodiče krmíte v době odchovu i míchanicemi a granulemi..u mě se to má tak že jakmile se vylíhnou mladé,rodiče neberou nic jiného než hmyz..což je problém pak nedokážu odhadnout množství krmiva..bavíme se ted o tříbarevkách.
raduz
raduz (128 příspěvků) 06.06.2011, 08:03:49 xxx.xxx.92.194
Zdravím Vás p.Bouma gratuluji k odchovu! U mě hnízdění probíhalo v klidu do doby než jsem ptáky prvně zkontroloval a vyndal jsem je z budky to bylo ve věku 13ti dní do té doby probíhali kontroly v klidu..spíše než nedostatek hmyzu to u mě vypadá na překrmení no uvidíme jak se s tím poperou na podruhé.. K tomu hnízdu nevím jak vaše páry ale můj zas na hnízdo nebere nic jiného než sisal a kokos.vlákno o ostatní materiály nejeví vůbec zájem..proto je také stavba pohledově menší.ale třeba zas purpurky seberou tři stébla trávy a zbytek výstelky tvoří jen lupeny černého bezu...
raduz
raduz (128 příspěvků) 02.06.2011, 08:30:42 xxx.xxx.92.194
Ahoj Zdenku koukám že láska nezná hranic..pěkný skalp no ještě že to nedotáhnul do konce!
raduz
raduz (128 příspěvků) 02.06.2011, 08:28:51 xxx.xxx.92.194
To máte chovný pár a 4lonské mladé?tak to je slušný úspěch.jinak pánové když už je založeno vlákno s názvem Leskoptve.Podělte se o letošní úspěchy...u mě tři mladé tříbarevky,bohužel ve stáří 15dní je rodiče přestali krmit.uvidíme už znovu staví hnízdo
Obrázek
raduz
raduz (128 příspěvků) 01.06.2011, 14:21:27 xxx.xxx.92.194
Zdravím Vás p.Bouma využiji tohoto vlákna a zeptám se Vás před časem jste nabízel leskoptve fischerovi mohl by jste vložit fotografie?
raduz
raduz (128 příspěvků) 31.05.2011, 11:04:21 xxx.xxx.92.194
speciálně u těch dlouhoocasek uvítám pokud se mi ozve někdo kdo je v ČR chová rád bych si vyměnil několik info o chovu zatím jsem bohužel marně pátral mezi chovateli...
raduz
raduz (128 příspěvků) 30.05.2011, 13:24:09 xxx.xxx.92.194
Docela slušná nabídka špačků bývá ve zwolle já tam letos váhal nad koupí špačků červenozobých..nakonec opět vyhráli ale leskoptve.Tak at se daří v chovu!
raduz
raduz (128 příspěvků) 30.05.2011, 10:54:53 xxx.xxx.92.194
Jinak já chovám purpurky ve volieře 2*2*1 letos jsem je vypouštěl na začátku dubna do venkovní voliery.Počasí bylo oproti lonsku až nezvykle teplé..(k té otužilosti v polovině dubna u nás ranní teploty klesali až k -7st.) a ptáci to zvládali bez problémů i když se přiznám už jsem silně uvažoval o odchytu!v té době my seděli na snůšce i tříbarevky takže asi tak:),krmení veškeré dostupné ovoce moji mají ale nejraději jablka a hrozno.ze směsí dávám orlux uni patee a all pet s hmyzem s granulí pak nutribird uni a beokorels jako živé krmení pak moučné červy v podstatě můj pár jiný hmyz nebere.Co se agresivity týká rozhodně je chovejte jen po páru!
raduz
raduz (128 příspěvků) 30.05.2011, 10:47:33 xxx.xxx.92.194
Dovolím si vložit odkaz na stránky pražské Zoo rozhodně to stojí za to.. http://www.zoopraha.cz/cs/o-zviratech/novinky/raritni-chovatelska-sezona-u-dvojzoborozcu
raduz
raduz (128 příspěvků) 30.05.2011, 09:34:51 xxx.xxx.92.194
Zdravím Vás Kubrte, dobře jste si vybral pro leskoptve mám velkou slabost i já:)máte pravdu s těmi informacemi je to opravdu slabé narozdíl od papoušků je o chovu hmyzáků minimum informací,jediná dobrá rada je najít si chovatele a s ním si promluvit to je nejlepší řešení.Sám to takhle praktikuju už nějaký ten pátek.Jinak pěkný článek o chovu leskoptví sepsal pan NOVÁK i když je o tříbarevkách tak nároky na chov jsou podobné jak u purpurek,na netu ho najdete na ifauně pokud máte možnost tak ve starším čísle exoty je od stejného autora i článek o chovu purpurek.S těmi špačky to budete mít těžší jediný článek který asi najdete je o chovu pagodových špačků..jak říkám nejlepší je osobní návšteva u chovatele. dobré informace jsou na azvogelzucht-stare.de jinak Vám držím palce at se daří v chovu.