Aktuálně: 4 702 inzerátů176 612 diskuzních příspěvků17 781 uživatelů
lepiček
lepiček (8 příspěvků) 14.01.2010, 08:10:34 xxx.xxx.28.8
Zdravím Vás. Dáváte senegálkoj vitamíny? Protože se moji papoušci potýkají s hroznou chorobou peří, dávám jim Mutavit skoro každý den a Calcilux. Zatím jim peříčka rostou krásná, že na nich není nic poznat. Vitamíny jsem koupila na e-papousek, kde Vám i skvěle poradí. A určitě bych dala udělat test z peří. Bezmocností nad nemocnýma papouškama žiju již rok a je to strašné.
Držím palce Vám a hlavně senegálkoj.
lepiček
lepiček (8 příspěvků) 23.06.2009, 08:15:19 xxx.xxx.28.3
V časopise Nová exota č.6/2003 píše Mvdr. Nečasová, že cirkoviry způsobují onemocnění i dalších druhů ptáků.
Jak jsou na tom kanárci s vnímavostí na to svinstvo nevím. Mě by docela zajímalo, jak je to s ptáky ve volné přírodě u nás.
Přeji hezký den mirka
lepiček
lepiček (8 příspěvků) 22.06.2009, 14:32:11 xxx.xxx.28.3
Děkuju moc za podporu. Opakovaný test je opět pozitivní u všech našich papoušků. Ale nevzdáváme se. Jsou chvilky kdy mi je hrozně, že to nemohu popsat. Zvlášť když slyším Bertika. Ale kamarádi žijí a doufám že snad dlouho budou. Vždyť jsem si je pořizovala pro radost. Zatím u nich mám jen slzy v očích a bezmoc. Kvůli své hlouposti.
Ještě jednou moc děkuju.
Hezký den Vám i opeřeným kamarádům. mirka
lepiček
lepiček (8 příspěvků) 18.06.2009, 14:53:41 xxx.xxx.28.3
Pro Dášu. Dnes jsem volala do Brna a je to všechno špatný. Zatím se Bertiček drží. Horší je to se mnou. Koupila jsem si vytouženou lásku, která mě měla přežít a takhle to dopadlo. V očích mám jen slzy a jinak bezmoc. Všechno bylo k ničemu. Zbývá nám jen čekat, jak to dopadne
Hezký den Všem přeje mirka
lepiček
lepiček (8 příspěvků) 12.06.2009, 13:35:16 xxx.xxx.28.3
Dášo děkuji. Netrpělivě čekám na výsledek. Moje prtě má dnes 10 měsíců a už několik dní mě volá jménem a to jsou muka. Začíná pěkně žvanit. Už umí 13 slovíček.Zdá se být v pořádku. Čert ví jaká je jeho imunita. Dělám pro to vše co mohu. Ještě jsem Vám chtěla říct. Žárovkou nasvěcovat bez přítomnosti ptáčků, ani kytky tam nemají být.
Je dobře, že se mrňátka drží. Já jsem tento týden volala s panem Bartlem ohledně přípravků na imunitu. Ptala jsem se na rakytník. Poradil mi, že jsou lepší kapičky. Bertičkoj dávám 8 kapek imunoglukanu a 1 kapičku výtažku z rakytníku. Teď pelichá a já mu to dávám ráno
i večer. Plus vitamíny.
Dášo i já Vám držím palečky. Ať Vám dělají kamarádi radost. Ať se drží !! přeji hezký den mirka
lepiček
lepiček (8 příspěvků) 11.06.2009, 17:21:54 xxx.xxx.28.3
Dášo, je mi moc líto Oskárka i Vás.

Sedím u počítače a je mi z toho hrozně. Našemu je 10 měsíců a teď čekáme na opakovaný výsledek testů.

A pokud mohu k té dezinfekci virkonem, ještě použít germicidní žárovku.
lepiček
lepiček (8 příspěvků) 05.04.2009, 20:04:08 xxx.xxx.64.236
Ahoj jsem toho názoru, že zastřižením křídel se vezme papouškům možnost požitku z letu. Mám amazoňana a je krásné ho pozorovat, jak si let vychutnává. Jak dokáže jako vrtulník vzlétnout. Pořídila jsem si ještě žaka a ten je chudinka s křidélky zastřiženými. Jen si je trénuje a snaží se o let. Je to velký rozdíl. Nikdy bych křídla nezastřihovala. Je lepší, když papoušek sám přiletí a nebo jen čeká až si ho jeho člověk vezme, případně sebere ze země. Zdravím m.