Aktuálně: 4 792 inzerátů176 088 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů
gabisediva
gabisediva (11 příspěvků) 11.06.2009, 15:41:29 xxx.xxx.213.156
Věk staršího mláděte je 11dní a to druhé mělo teprve 7dní.Už bohužel umřelo,nakrmit se mi ho ještě podařilo,ale bylo nejspíš pořádně prochladlé.Starší mládě se mi podařilo zahřát až nyní,at jsem se snažila sebe víc,byla mu pořád zima.Ted už je spokojené,nepípá a je v klidu.Volátko má taky plné,jedlo naposledy v půl jedné.Měl jste pravdu Cone,dělali to rodiče,přestali se o ně úplně starat.Kdybych to věděla už včera večer,mohla jsem jim je odebrat a přežil by mi určitě i ten drobeček.
gabisediva
gabisediva (11 příspěvků) 11.06.2009, 11:47:03 xxx.xxx.213.156
Směs na dokrmení mám,ale nevím si rady,jak dostatečně zahřát mládě,nemám inkubátor a nevím,zda-li postačí žárovka.Bud abych je nevysušila nebo jim nebyla zima.Dnes už se přestali starat i o starší mládě.Děkuj
gabisediva
gabisediva (11 příspěvků) 10.06.2009, 23:05:45 xxx.xxx.213.156
Dobrý večer,tak už mám zase problém.Nejdříve mi ušlapaly korely 3 mládátka a dnes ze zbylých 2 mělo menší mládě celou krvavou hlavičku.Mělo jí celou fialovou až načernalou a ještě ke všemu mělo celé odpoledne prázdné volátko.Druhé mládě je naprosto v pořádku a najedené bylo také normálně.Myslíte si,že mu to způsobilo starší mládě nebo rodiče?A proč ho přestaly krmit?
gabisediva
gabisediva (11 příspěvků) 02.06.2009, 21:52:58 xxx.xxx.213.156
Oskárek je vážně nádhernej,je mi to moc líto Dáši,obdivuju Vás,já bych nedokázala nikomu ani odepsat.Sedím tady,píšu Vám a strašně bulim,že nevidím ani písmenka.Ten chlap je vážně srab,to nemůže být ani chovatel,kazí jim pověst,obrátil se k Vám zády,asi má strach o penízky a co se stalo s Oskárkem je mu asi jedno.Moc mě to mrzí....
gabisediva
gabisediva (11 příspěvků) 02.06.2009, 21:22:09 xxx.xxx.213.156
Já bohužel nemám dělenou voliéru,zadní část mám krytou proti větru a dešti a přední část je drátěná,aby se mohly vyhřívat.Takže létají po celé voliéře.S tím otvorem jsem to přehnala,jen jsem chtěla,aby se jim tam dobře lezlo,nějak jsem to neodhadla.Vaječnou míchanici jim dávám,každý den čerstvou,jen si nejsem jistá,jestli mohou i žloutek,takže jim strouhám pouze bílek,mrkev a míchám to se strouhankou.
gabisediva
gabisediva (11 příspěvků) 30.05.2009, 23:35:32 xxx.xxx.213.156
Moc Vám všem děkuji za rady a vyčkám jak to dopadne.Každopádně je už letos hnízdit nenechám,počkám si na příští rok.Jen doufám,když se vylíhnou,že mi zase neumřou,to bych je už nenechala hnízdit nikdy.Vyndavat mrtvolky z hnízda není nic pro mě,jsem na zvířátka hrozná citlivka.
gabisediva
gabisediva (11 příspěvků) 30.05.2009, 22:18:37 xxx.xxx.213.156
Pro Luboše-to je teda pech.Mladé se líhnou postupně,přesně tak jak mají,takže si myslím,že v tom mladé budou.Nemám možnost je dát pod jiný pár,mám pouze jediný párek korel perlových,zbytek jsou andulky.Bojím se sáhnout na ty vajíčka,co kdyby na ně už nesedli?A hlavně nemám na to,abych vyhodila vajíčka se zárodky.Dneska jsem to strašně obrečela,mě je jich strašně líto,ale o páreček taky nechci přijít.
gabisediva
gabisediva (11 příspěvků) 30.05.2009, 22:07:13 xxx.xxx.213.156
To by nebyl až takový problém oddělit ptáky,ale co s těmi 2 vajíčky,na kterých stále sedí?Z těch se určitě také vylíhnou mládata?Mám je odstranit,nebo počkat až se vylíhnou a čekat jak to dopadne?Jo a jedno mládátko mělo na bříšku takovou malou,jakoby načernalou skvrnu.Možná jako modřinka.
gabisediva
gabisediva (11 příspěvků) 30.05.2009, 21:48:28 xxx.xxx.213.156
No tak to je opravdu pořádná chyba,jenže co mám tedy dělat,když v boudičce jsou ještě 2 vajíčka?Já jsem do voliéry původně umístila jednu boudičku pro andulky s tím,že htějí hnízdit,protože jsem na zemi ve voliéře našla vajíčko a myslela jsem si,že je od andulek,jenže k mému překvapení jí zabraly právě korely.Myslela jsem si,že jsou mladé,ale když se pářily sami od sebe,tak jsem si myslela,že je to v pořádku.
gabisediva
gabisediva (11 příspěvků) 30.05.2009, 21:29:10 xxx.xxx.213.156
chovám s nimi i andulky a vedle nich mám hned alexandry malé.Samec hlídá budku vzorně a žádnou andulku tam nepustí ani nakouknout.Korely jsou velmi mladé,samci je 6měsíců a samičce 5.Já jim do boudičky ani nechodím,abych je nevyrušila,opatrně nakouknu jen když je jdu nakrmit a jsou oba venku.Dnes to bylo ale hrozné,myslela jsem,že ty uhynulé odstraní sami,ale bohužel to zbylo na mě,vůbec mě tam nechtěli pustit a útočili na mě.Moc Vám děkuji za radu a povzbuzení.
gabisediva
gabisediva (11 příspěvků) 30.05.2009, 21:03:34 xxx.xxx.213.156
dobrý den,letos chovám ptáky prvním rokem a ráda bych se na něco zeptala.Zahnízdili mi korely,snesly 5 vajec,rodiče vzorně seděli.Vylíhlo se 1mládě,potom 2 a když se vylíhlo 3,první dvě zemřeli.Dnes uhynulo i to třetí.Prosím poradte,čím by to mohlo být,volátka mají plná,takže rodiče určitě krmí.Nechci přijít o ty dvě holátka co se vylíhnou.Děkuji