Aktuálně: 4 942 inzerátů174 398 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 15.12.2010, 16:58:53 xxx.xxx.36.118
Chumelí se chumelí :), tuto zimu největší přívaly sněhu ... Ráno jsem jel do Prahy po D1 a přijel o hodinu pozdě... sice žádné kolony, ale dálnice byla bílá takže by nešlo bezpečně jet nejvyšší povolenou rychlostí ... Hlavně ať to vydrží na Vánoce ... různé světové předpovědní modely se prozatím rozcházejí ve svých výpočtech ... zatím to naznačuje blízkost teplotního rozhraní, ošemetné tipovat, kam se posune :)
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 15.12.2010, 16:53:10 xxx.xxx.36.118
U nás je chráněné veškeré volně žijící ptactvo, kromě několika druhů, které se mohou lovit. Jinak spotřeba u nás v krmítkách je letošní zimu obrovská, máme 3 stabilní krmítka+ 5 kokosových ořechů a slunečnice a další zrniny mizí takřka před očima. Včera přiletělo hejno vrabců, že se ani na strom nevešli, předtím hejno zvonků, sýkory, kosové, drozdi, brhlíci a další ptáci se také zajímají o nabízenou potravu. Minulý rok taková množství u nás do krmítek nelétala, letos jich je násobně více, nevím, zda-li někdo v okolí někdo přestal krmit ... (?)
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 01.12.2010, 22:19:47 xxx.xxx.36.118
Matúš opět nezklamal, pěkné fotky :)), jarní záběry budou taky zajisté pěkný, už se těším, ale ať nám ta zima aspoň do konce února vydrží :) ... Jinak nezáleží, odkaď vítr fouká ... vždy to bude takové, jaké si to lidi udělaji... jinak u nás chodí Ježíšek a tak to je myslím v drtivé většině rodin .... nikde v okolí sem neslyšel "santa claus mi přinesl ..." ... to je jen reklamní tah, nic víc ... tradice v naší zemi jsou pevné :) a to nejen vánoční ...
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 28.11.2010, 14:40:19 xxx.xxx.43.228
Jak tak koukám na radary, tak z Rakouska už se to blíží, v JČ už to je u hranic :)... venku vše uklizeno, zazimováno, přikryto, krmítka naplněna, peřiny pro psa v boudě jsou také... tak už se jen těšit na procházku během sněžení :)
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 25.11.2010, 10:04:00 xxx.xxx.36.118
Praha - mrazivé ráno, jasno ... avšak po sněhu ani památky ... Jinak u nás na Vysočině večer pěkně chumelilo, takže aspoň je trochu "bílo" ... už aby to bylo 30 cm :D
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 23.11.2010, 15:13:42 xxx.xxx.43.228
Vysočina, Pelhřimovsko ... od rána slabě sněží, ale nic výrazného. Má to přijít zítra a ve čtvrtek ... Ještě potřebuju venku dodělat x věcí, takže zatím pohoda :)
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 11.11.2010, 14:52:53 xxx.xxx.36.118
Orina: Vždycky se najde někde nějákej "blb", jehož životním smyslem je pointa z toho obrázku ... Takže v rámci tohoto stylu jsi byla " po zásluze potrestána", evidentní snaha najít nějákej zádrhel a vpálit Ti to ... Zajímavé je, že se často jedná o neregistrované uživatele či se podepíšou nic neříkající přezdívkou, zkratkou apod. Na ifauně byl admin často kritizován zato, že vstupuje od diskuse, maže příspěvky apod ... Admina údajně zrušili a co se tam z toho stalo? Nemoderka je z 80% nepoužitelná, každý týden rotují příspěvky typu "co povezete na burzu, kolik dával výkup, apod." ... Vypovídající hodnota? V podstatě žádná ... Možná by bylo na čase zvážit, do jaké míry je přínos neregistrovaných uživatelů ... Ale to je o něčem jiném. Jinými slovy - nenech se odradit :). Boží mlýny melou pomalu, ale melou ...
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 10.11.2010, 21:32:17 xxx.xxx.36.118
Každopádně od ledna platí "nové" nařízení vlády, ve kterém je trestným činnem pěstování více jak 5 ks rostlin konopí či přechovávání více jak 15 g sušiny. Hrozí zato myslím rok odnětí svobody ... v případě menšího množství se jedná o přestupek se sazbou do 15 000 Kč (tuším). Detailně sem to nestudoval, takže je vcelku možné, že tam bude nějáký dodatek. Z čistě botanického hlediska je ale konopí pěkná rostlina :)
Aerforce
Aerforce (104 příspěvků) 31.10.2010, 00:31:17 xxx.xxx.43.228
Ahoj Mirku, tak to jsem rád, že se ujali, již jsem se chtěl ptát, jak to s nimi dopadlo :). Tak to si ten Tvůj agoš něják pospíšil :). Jinak co se týče fotky ... "kdybych já věděl" :D, to je ten agoš, jak jsem se Tě ptal (línej to dohledávat), na tu barvu chmýří, že bylo bílé ... no a vidíš, jak se vybarvil ... Lehce podezřívám samici z nevěry, ale vyloučit nemohu ani projev "něčeho" s nízkou pravděpodobností ... Je to mladý pták, má nyní vylétávat z budky ... Přikládám dvě fotky, první je pár dnů zpět, druhá je den stará. By mě u něj zajímalo i pohlaví, copak to bude ... Jinak co se týče mutace - skořice tam bude, ale co dál ...? Můj tip je, že tam hraje roli i tyrkysová ...
Obrázek