Aktuálně: 4 728 inzerátů176 702 diskuzních příspěvků17 783 uživatelů
Marman
Marman (12 příspěvků) 16.03.2010, 07:50:06 xxx.xxx.132.58
Připojím se s prosbou o radu. Mě ještě ke všemu začíná jedna pouštět peří a sedět na hnízdě a ta druhá ne že by šla do druhého, ale sedí namačkané obě dvě v jednom hnízdě.
Marman
Marman (12 příspěvků) 03.03.2010, 08:13:12 xxx.xxx.132.58
Ještě před příspěvkem sunflowersmana mě napadlo totéž. Něco chutnějšího a pestřejšího co papoušci rádi. Určitě klíčené a třeba zelené. Sám přes zimu nechávám růst řeřichu nebo pažitku za oknem.
Marman
Marman (12 příspěvků) 03.03.2010, 08:07:38 xxx.xxx.132.58
Začal jsem s jedním a po krátké době přikoupil druhý. Loni na podzim jsem pořídil třetí. Letos budou dohromady v jedné voliéře. Mockrát už jsem odpovídal na hlučnost mnichů. Je řvaní a je řvaní, někomu vadí někomu se líbí, někdo má citlivější sousedy někdo bydlí na samotě. Tak co je vlastně řvaní na lesy. Ano jsou hluční a možná i proto jsem si je tak trochu pořizoval. Uvažuji i o aratingách a patagoncích. Mniši jsou takoví buď řvou nebo jsou zticha anebo si hlasitě povídají (standartní projev mnichů). Se zvyšujícím se počtem párů se samozřejmě bude jejich hlasitost zvyšovat. Závisí to také na prostředí a děj kolem voliér. Vaši mniši se chovají naprosto normálně, jde na ně jaro a to s tím také souvisí. V dostatečně prostorné voliéře bych k nim možná zkusil něco jiného, ale ke zklidnění to rozhodně nepovede.
Marman
Marman (12 příspěvků) 24.02.2010, 15:39:08 xxx.xxx.132.58
Mám z nich jednu vyrobenou klec šxvxh 100x80x50, konkrétně z OSB je dno a tři stěny do poloviny výšky. Pak ještě jednu renovovanou klec 70x100x40 kde je z OSB dno boky do poloviny výšky, celá záď a střecha. Bednové klece přímo ne. Zatím jsem v nich odchoval agoše škrab. a míval jsem tam andulky než jsem postavil voliéru s boxy. Můžu říct - ještě že ty menší mám - ať chci nebo ne vždycky potřebuji nějaké papoušky oddělit nebo mít kam umístit nové či nemocné, takže menší klece doporučuju hodí se vždy.
Marman
Marman (12 příspěvků) 23.02.2010, 08:13:34 xxx.xxx.132.58
Myslím, že můžeš. Mám z OSB desek několik menších klecí, které mám venku a leckdy na ně prší. Zatím jsou v pohodě, ale doporučuju rozhodně ošetřit nějakým nátěrem i OSB deska ve styku s vodou časem bobtná. Použil jsem Balakryl, když to ptáci ozobou, aby jim to neublížilo. Naposledy jsem voliéru natíral i Luxolem. Ptáci to neokusují asi jim to nešmakuje. Je ale pravda, že z ničením mých dřevěných voliér ze strany papoušků celkově problém nemám.
Marman
Marman (12 příspěvků) 11.02.2010, 07:40:30 xxx.xxx.132.58
Kloakální metoda je způsob zjištění pohlaví jedince vyšetřením (prohlédnutím) kloaky. Stejné téma jsem diskutoval na portálu iFauna. Zde si zadejte stejný název téma a otevře se Vám diskuze i s příspěvky, kde je postup vysvětlen. Zadáním názvu metody do vyhledávače také najdete několik odkazů.
Marman
Marman (12 příspěvků) 01.02.2010, 11:10:51 xxx.xxx.132.58
Je to klidně možné. Jedna naše kachna už má celou proceduru za sebou. Měla vejce a vyseděla je. Nalíhnulo se 8 káčat. 5 přes den kdy jsem nebyl doma umrzlo, 3 jsem vzal do tepla a do dvou dní zůstalo jen jedno, to zatím bojuje a vypadá to dobře. Ani jsem nevěděl že sedí. Hlídejte jestli ponese dál, vejce bych jí prozatím nebral pokud máte kachnu v teple. Je trošinku brzy máte pravdu, co naděláte.
Marman
Marman (12 příspěvků) 25.01.2010, 07:15:34 xxx.xxx.132.58
Po obdržených radách z diskuze jiného portálu jsem se pokusil o zjištění housera kloakální metodou a na druhý pokus úspěšně. Poprvé se mu to moc nelíbilo tak jsem ho nechal. Podruhé naopak hned napoprvé povolil a penis se objevil. Chtěl jsem informovat a taky se tak trochu pochlubit jak jsem nakonec pochodil.
Marman
Marman (12 příspěvků) 13.01.2010, 19:22:08 xxx.xxx.26.186
Moje moudrá babička v chovu drůbeže zběhlá mi darovala Nutrimix pro nosnice. Je to pro slepice,kachny,krůty i husy. Doplňuje to směs šrotu a ostatní krmivo, které dávám. Nutrimix občas používám i pro papoušky, samozřejmě ten pro exoty ne pro nosnice. Ke speciálním krmným směsím bych se rád dostal abych je vyzkoušel, ale zatím nic.
Marman
Marman (12 příspěvků) 12.01.2010, 21:00:51 xxx.xxx.26.186
Díky za reakci. O houserovi jsem přesvědčen i když čistý houser husy české to nejspíš není. Spíše mi dělalo starosti jestli jsou jeho kamarádky obě husy. S chovem hus začínám, letos máme premiéru.
Marman
Marman (12 příspěvků) 12.01.2010, 19:12:26 xxx.xxx.26.186
Zdravím všechny. Chtěl bych zjistit zda-li mnou sestavený kmen v listopadu 2009 je skutečně houser a dvě husy. Mám totiž stále pochybnosti. Teď už toho moc nezachráním, ale mohu se podle toho zařídit. Mohu dodat další foto. Předem děkuji za reakce.
Obrázek