Aktuálně: 4 959 inzerátů174 202 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Renard
Renard (12 příspěvků) 18.04.2013, 20:18:09 xxx.xxx.49.157
Dobrý den, já mám doma oba jako mazlíky, ručně dokrmené -alexandra samečka a k němu samičku mníška. Mníšek je klidnější, tišší, ale je pravda, že když se mu něco nelíbí, vrčí a občas i pěkně nahlas.Když je u nás, většinou klidně sedí na rameni nebo vám oždibuje ucho a je naprosto spokojený Alexandr je mnohem "akčnější" umí pronikavě zakřičet, tak že o něm víte na kilometry. Náš Alex mluví, do všeho strká zobák a ke každému se hned přátelsky hrne, ale pokud nemáte tolerantní sousedy a hooodně místa na prolet, doporučuji mníška.
Renard
Renard (12 příspěvků) 18.04.2013, 20:07:17 xxx.xxx.49.157
Dobrý den, mám doma dva ručně dokrmené papoušky Alexandra malého samce a samičku mníška šedého . Výborně si rozumí, mluví, jsou fixovaní na sebe, ale přítulní i k lidem. Samička má letos první snůšku vajíček. Předpokládám že oplodnění není možné, ale mám strach, aby se samička snůškou zbytečně nevyčerpala. Zatím snesla dvě vajíčka, ale obě rozbila ona nebo Alex. Co dělat?
Renard
Renard (12 příspěvků) 24.09.2012, 18:16:07 xxx.xxx.49.12
Dobrý den, dnes mi uletěl v Českých Budějovicích zelený sameček alexandra malého slyšící na jméno Alex. Ručně dokrmený dvouletý, ochočený, mluví. Číslo kroužku CZ 10/1166. Kdybyste ho někde zahlédli, případně k vám zaletěl. Papouška odkoupím zpět, nebo budu ráda za jakékoliv informace. Moc děkuji - mail:kadlecova@seznam.cz, telefon 607854095
Renard
Renard (12 příspěvků) 29.12.2010, 05:33:35 xxx.xxx.49.12
Díky za reakce, diskuzi k lampám Arcadia jsem našla chvilku po zveřejnění svého dotazu (zákon schválnosti+ má nepozornost). Papoušky mám v jednom z pokojů v bytě. Nejde ani tak o nedostatek světla, jako o ten vitamín D. U Alexandra malého pozoruji oproti létu, kdy měl možnost slunit se na okně světlejší "pruh" na zobáku, jak mu dorůstá (omlouvám se, ale nevím jak to odborněji popsat) a horší kvalitu peří. Potravou by to být nemělo, dostává směs pro střední papoušky, ovoce, zeleninu, naklíčené + vitamíny. K Alexovi máme ještě mníška šedého - oba jsou letošní a ve "vývinu" tak mám starost, abychom něco nezanedbali. Jsem začátečník, tak jsem ráda, za kažkou radu.
Renard
Renard (12 příspěvků) 28.12.2010, 20:27:33 xxx.xxx.49.12
Dobrý den, potřebovala bych poradit s řešením osvětlení nahrazujícího spektrum denního světla pro dva papoušky (jednu voliéru) kvůli tvorbě vitamínu D. Dívala jsem se na firmu Arcadia. Jaké jsou Vaše zkušenosti? Budu moc ráda za každour radu. Na co si dát pozor? V jaké vzdálenosti by cca mělo osvětlení být od klece?
Renard
Renard (12 příspěvků) 06.10.2010, 16:10:56 xxx.xxx.49.12
No právě, ta chřipka mě taky hned napadla. Ale nevím, jak moc může být pro zdravého dospělého papoucha nebezpečná. Asi to nebude tak jednoduché - určitě záleží na kmenu chřipky. Já mám momentálně angínu (jako každý podzim) a kontaktu s papouškem se nevyhnu, i když se snažím omezit na minimum a hlavně nenechávat nikde v dosahu "infekční" materiál jako kapesníky atd. A co třeba infekční dětské nemoci jako neštovice, zarděnky atd ? :-/
Renard
Renard (12 příspěvků) 05.10.2010, 18:39:26 xxx.xxx.49.12
Dobrý den, možná je to hloupá otázka, ale už je tady zase období angín, chřipek a podobných lidských neduhů. Jsou nějaké běžné lidské nemoci tohoto typu, které jsou nebezpečné i pro doma chované papoušky? Díky předem za odpovědi :-)
Renard
Renard (12 příspěvků) 23.08.2010, 17:07:55 xxx.xxx.225.202
Dobrý den, pěkné :-) také mám doma něco podobného pro svého Alexandra malého - používám větve z lísky nebo třešně. A úplně nejradši je, když mu na větve zavěsím "špízy" z ovoce a zeleniny - na kolečka mrkev, okurky, kuličky vína, kiwi...atd navléknout na bavlněný nebo lněný silnější provázek s tlustou jehou - je z toho sice binec, ale ta podívaná na akrobatické výkony stojí za to :-) zabavený papouch = tichý a spokojený papouch
Renard
Renard (12 příspěvků) 22.08.2010, 12:58:50 xxx.xxx.225.202
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám doma cca 6-ti měsíčního Alexandra malého, ručně dokrmeného mezi sourozenci, ochočeného,samečka (DNA testovaný) a přemýšlím, zda k němu pořídit v příštím roce samičku (mládě, ručně dokrmenou). Počítám s tím, že v páru budou papoušci hlučnější a nebudou tak vázaní na člověka. Nejde mi o chov,spíš jen o jejich spokojenější život. Nemáte někdo zkušenosti, jak moc se pak změní jejich chování vůči člověku? Případně je možné střídat u takového páru umístění doma a ve voliéře? Děkuji moc za Vaše názory :-)
Renard
Renard (12 příspěvků) 22.08.2010, 12:41:58 xxx.xxx.225.202
Dobrý den, já mám na Alexandra malého klec 40 na 60cm - výška 80 cm. Obecně se říká, že čím větší, tím lepší. Ptáci si v malé kleci poškozují a lámou dlouhá ocasní pera a necítí se tam dobře.Můj Alex v kleci stejně moc není :-)