Aktuálně: 4 943 inzerátů174 361 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 27.01.2011, 19:42:44 xxx.xxx.253.43
Moje aymarka mi zezačátku dělala to samé, tak jsem jí koupila směs zrní bez slunečnice a jak to najednou šlo sníst všechno :D Teď slunečnici přidávám sólo..
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 27.01.2011, 18:57:23 xxx.xxx.253.43
Je to hezké, ale docela mě zarazilo, že to dělá až teď, co jsem mu/jí pořídila kamaráda :) Tak mi to příjde, že ocasní pírka trošku lžou, protože se chová jako sameček :D
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 26.01.2011, 19:41:16 xxx.xxx.253.43
Dobrý večer, neví prosím někdo z vás, co to znamená, když se jedna z mých aymarek zavěsí na kleci hlavou dolů a roztahuje křidýlka?? Dělají to aymarky jen tak ze srandy nebo chce upoutat samičku?? :D
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 13.01.2011, 18:36:05 xxx.xxx.253.43
Ještě mě tak napadlo..uvažuji o větší klícce, kde by byly spolu (teď má první aymarka celkem velkou klícku, ale druhá malou), jestli by jim to pomohlo ve zvykání si na sebe, protože nová klec by nebyla ničí teritorium ;)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 13.01.2011, 17:47:43 xxx.xxx.253.43
Fotku druhé aymarky se sem budu snažit dát co nejdřív.. Přepéření by zabarvení nemohlo změnit?? A pokud by druhá aymarka byla samička, je možné je mít spolu nebo radši ne??
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 13.01.2011, 17:04:27 xxx.xxx.253.43
Omlouvám se za nic moc kvalitu, ale bylo to docela těžké nějak ho chytit a vyfotit :D Měl by to být tedy sameček, ale spíš to vypadá na pravý opak. Co myslíte??
Obrázek
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 12.01.2011, 18:04:38 xxx.xxx.253.43
Je fakt, že si nejsem jistá, jestli je to pár a nevím, zda se to podle ocasních per dá poznat, když ještě nepřepéřili ani jeden. Někde čtu, že je to jedno, někde, že až po...tak nevím :(
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 12.01.2011, 17:23:50 xxx.xxx.253.43
Dobrý den :) Mám dvě otázky spíše na chovatele aymarek...když jsou vedle sebe samec se samicí, jsou velikostně rozdílní? Například, že je sameček menší než samička? Ptám se, protože jsem si ani ne před týdnem pořídila k mému samečkovi samičku, která je zhruba stejně stará, jako on, ale na první pohled je mohutnější a silnější. A druhá otázka je, jak je to s párováním. Je možné, že si časem k sobě najdou cestu, i když mého samečka samička zatím odhání? On se k ní snaží přiblížit, zaujmout ji, ale jakmile se jí dotkne zobáčkem, byť to myslí dobře, ona ho odežene. Přitom mi příjde, že ho volá, když je se mnou nebo někde v pokoji. Chápu, že je chuděra zmatená a musí si zvyknout na nové prostředí,lidi, svou klícku, ale ve skrytu duše doufám, že čas a odpočinek jí pomůže a bude ho mít ráda :)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 01.01.2011, 21:49:39 xxx.xxx.250.26
JitkaD : Tak je fajn, že aspoň na něčem se shodnem :) Já to beru, že má každý svůj názor..hlavní je, že se naši zvířecí společníci budou mít dobře a prožijí krásný dlouhý život s vědomím, že jsme tady pro ně ;)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 01.01.2011, 17:59:53 xxx.xxx.253.43
JitkaD: Nechtěla jsem, aby to vyznělo špatně, chtěla jsem tím jen poukázat na nesmyslnost takového požadavku. Bohužel jsou lidé, kteří si pořídí domácího mazlíčka, nic moc si o něm nezjistí a při prvním problému nebo jen tak, že se jim znelíbí, se ho zbaví. Věřím, že Váš případ to nebude, správně a pečlivě si papouška vyberete a oba budete spokojení. Možná Vás překvapí i lepšími kousky než mluvením ;) Omlouvám se, jestli jsem Vás naštvala, někdy jsem nepříjemná, ale chci, aby si lidé uvědomili, jak jsou zvířátka a příroda důležitá..my si myslíme, že nám všechno patří, můžeme si to měnit podle svého a kdo ví co, ale náš život na nich závisí a jak se k nim budeme chovat, tak nám to vrátí ;)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 31.12.2010, 18:53:46 xxx.xxx.253.43
To naštěstí neřekl :) Ale je to zvířátko, má svou řeč, proč by se měl učit tu naši?...co když se to třeba ten Váš nenaučí, bude snad méněcenný, dáte ho pryč? Tohle je podle mě hodně nepoctatné kritérium pro výběr papouška, když nebude mít dostatek prostoru, lásky a péče, tak může mluvit jak chce, ale šťastný nebude.. Tím nechci nikoho kritizovat, každý má svou představu a požadavky.. ;)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 31.12.2010, 15:48:34 xxx.xxx.253.43
Mě by zajímalo, proč je pro lidi tak důležité, aby papoušek mluvil, on od nás taky nechce, abysme pípali..
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 13.12.2010, 16:16:11 xxx.xxx.253.43
Je zelený. Určit pohlaví půjde, ale ještě nepřepéřil :) Určitě mu kamaráda pořídím, jsem ráda, že na pohlaví zas tak nezáleží, i když člověk nikdy neví jaký bude daný jedinec :) Děkuju moc za odpověď ;)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 11.12.2010, 10:34:39 xxx.xxx.253.43
Dobrý den, chtěla bych mojí aymarce (pruhované) pořídit kamaráda. Je mladá a teprve začíná lehce přepeřovat, a proto si nejsem jistá pohlavím. Myslíte, že by bylo lepší počkat až úplně přepeří nebo by nevadilo, kdyby náhodou byl budoucí kamarád či partner stejného pohlaví?? Snesli by se?? O mladé mi nejde, chci aby měl společníka, který mě zastoupí v mé nepřítomnosti. Uvažovala jsem i o jiném druhu malého papouška, ale nedokážu posoudit, jak by se snesli. Děkuji za rady a tipy :)