Aktuálně: 4 944 inzerátů174 364 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 24.11.2010, 20:26:48 xxx.xxx.253.43
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jestli někdo prosím nevíte, zda je dobře nebo špatně, když mojí aymarce (3 a půl měsíční) začínají vypadávat prachové peříčka. Myslíte, že by začínal přepeřovat (na to je ale asi brzo) nebo je to jenom nějaká příprava na zimu?
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 04.11.2010, 17:17:43 xxx.xxx.159.66
Je mi líto, že andulka umřela :( , ale proč jste jí nedala třeba nějaké ovoce nebo namočený piškot?? Vždyť papoušci nemusí jíst jenom zrní...
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 31.10.2010, 09:15:26 xxx.xxx.253.43
Já si taky myslím, že to má potlučené nebo trochu natáhlé. Nebude teď létat, všude ho budu přenášet a uvidím během pár dnů, jak se to projeví. Když se to nezlepší, tak pojedeme k veterinářovi. Teplo už jsem vyřešila, koupili jsme lampičku, tak se může ohřívat jak jen bude chtít :) Moc Vám děkuji za rady!!!
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 30.10.2010, 20:54:47 xxx.xxx.253.43
Před chvílí jsem zkoušela křidýlko prohlídnout. Na první pohled je úplně stejné jako druhé-zdravé křídlo. Po hmatu jsem taky nenašla rozdíl. Dokonce si na něm čistí pírka. Zdá se, že ani není bolestivé..
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 30.10.2010, 20:27:35 xxx.xxx.253.43
Na bidýlku se udrží dobře, spíš párkrát spadl, když ještě neznal klícku a nevěděl kam a jak dát nožky. Všechno se zdá být v pořádku, jí pořád stejně, pije dostatek vody, hraje si s hračkama, jenom to křidýlko je jakési divné. On by chtěl vzlétnout, ale ví, že to asi moc nepůjde, místo toho, aby se křídlo natáhlo vodorovně, tak ho spíš zvedá nahoru :(
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 30.10.2010, 13:36:44 xxx.xxx.253.43
Dobrý den. Pořídila jsem si před 3 týdny mládě Aymary. Doteď všechno bylo OK, ale dneska, když byl vypuštěný, chtěl z klícky přeletět na větvičky, kde má hračky, roztáhl křidýlka, ale spadl na zem. Všimla jsem si, že podivně zvedá pravé křídlo. Opticky křidýlko vypadá úplně normálně, stejně jako to druhé, myslíte, že by se mohl nějak poranit, natáhnout si svaly nebo něco podobného? Je to mládě, párkrát spadl z bidýlka, tak je možné, že se potloukl. Nevím, jestli to s tím souvisí, ale posledních pár dní se víc třepe, jako by mu pořád byla zima, když si ho vezmu a zahřeju nebo si sám načepíří pírka, tak je to OK. Děkuji za každou radu!!
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 02.10.2010, 12:14:48 xxx.xxx.253.43
Moc děkuju za odpověď..chystám se tam příští týden, doufám, že nebude pršet :D Snad nějaké ty papoušíčky ulovím, zdá se mi, že se u nás moc nechovají a přitom nejsou o nic náročnější než andulky..
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 02.10.2010, 10:29:15 xxx.xxx.159.66
Dobrý den, mám malý dotaz. Nevíte, jestli by se dali na této burze sehnat papoušíčci?? Všiml si někdo, že tam někdy byli nebo neznáte nějakého chovatele, který je tam často nabízí?? Rozhodla jsem se, že bych si jednoho nebo dva pořídila, ale zatím nemám štěstí na chovatele z okolí. Děkuju předem za odpovědi :)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 27.09.2010, 13:58:45 xxx.xxx.159.66
Dobrý den, řeším podobný problém. Co říkáte na tuto klec? Je vhodná pro pyruru? http://www.krmivajanty.cz/cz-detail-356626-klec-papousek-velky-nerez-75x43x91.html
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 12.09.2010, 15:14:23 xxx.xxx.159.66
Krásný dobrý den, dneska jsem úplně poprvé navštívila burzu v Přerově a mám z ní velmi dobrý dojem. Vůbec jsem netušila, jak je burza oblíbená a kolik lidí tam bude. Já jsem sice nejela za nákupem nebo prodejem, ale jen se tak orientačně podívat na papoušky, protože bych si v blízké budoucnosti chtěla nějakého pořídit. Přemýšlím nad několika druhy, ale ještě jsem je v reálu neviděla, takže jsem spíše porovnávala velikosti a celkové projevy, které byly bohužel značně omezené. Co se týče papoušků, tak mám smíšené pocity. Na jednu stranu mi jich bylo strašně líto, jak byli namačkaní v přepravkách na sobě, bez jídla, vody a špinaví, protože zvířátka mám hrozně moc ráda a nemůžu se dívat na to, jak trpí, na druhou stranu to chápu, lépe se to zařídit asi nedalo. Z druhů byl široký výběr a někteří ptáčci vypadali opravdu krásně, na jiných bylo bohužel znát, že za sebou mají těžkou cestu a kdo ví, jak se o ně majitel stará, ale to je zase na jiné povídání. Co se mi líbilo nejvíc bylo, že když člověk něco opravdu chce nakoupit, tak sežene všechno-klece, budky, semínka, různé doplňky stravy, knížky atd. atd. Velkým kladem je taky možnost zeptat se na cokoliv přímo chovatele. My jsme přijeli kolem 7, místa k zaparkování ještě byla, ale pak už to byl asi problém nechat auto někde poblíž. Lidí bylo plno a občas se to chtělo protlačit davem, ale řekla bych, že je to to nejmenší. K vidění nebyli jenom papoušci, ale i štěňátka, koťátka, plazi, rybičky, kačeny, holubi a spousta jiných zvířátek. Na závěr bych chtěla napsat, že určitě souhlasím s názorem mladého pana Filipa - skvělá burza :)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 07.09.2010, 15:35:24 xxx.xxx.253.43
Přesně tak..tady už jde o živého tvora a nějakou zodpovědnost..když lidi neví co by, tak ať se věnují něčemu, co se dá vrátit nebo odložit někam do šuplíku..:(
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 06.09.2010, 20:47:07 xxx.xxx.253.43
To je škoda, je to moc daleko..já jsem ze Zlínského kraje :( Doufám, že se to nějak vyřeší a papoušek se dostane do dobrých rukou. Přeju mu hodně štěstí!!