Aktuálně: 4 936 inzerátů174 262 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 03.07.2011, 18:09:46 xxx.xxx.253.43
Dobrý den, mám takovou malou prosbičku, jestli někdo nevíte, copak je toto za papoušky?? Sbírám fotky a obrázky papoušků a třídím si je do složek podle jmen, ale občas se objeví druhy, které ještě neznám a obrázek je bez popisku :( Děkuji za pomoc :) 1.
Obrázek
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 24.06.2011, 20:34:37 xxx.xxx.250.26
Souhlasím s příspěvky nade mnou, pobíhání může být jak z nervozity nebo taky že by rád samičku. Přítelův papoušek se taky jmenuje Ferdík :D a často poskakuje a divočí v kleci, když přijdou domů jeho rodiče-páníčci a on je chce uvítat. Takže křičí buď na uvítanou nebo když chce jít ven z klece, proto ho nikdo neutišuje, ale jednoduše vypustí ven, klidně na chviličku, přesto ho to pěkně uklidní. Jinak si pěkně švitoří a "povídá", když si jde zdřímnout nebo má siestičku. Co se týče ochočení, tak jsem se ptala a dozvěděla jsem se, že to šlo poměrně rychle, Ferdíčka si vzali už jako 2-3 měsíčního prcka, takže si na svou novou rodinu brzy zvykl, jako na denní režim. Dodnes se nenechá pohladit, maximálně když je ospalý, ale hlavní je, že se nechá přenést na ruce a zavřít do klícky. Není to úplně typický mazlíček jako mám třeba moji jednu aymarku, která se mnou když byla malá a bez svého nejlepšího nynějšího kamaráda (nedokrmence) i usínala skovaná pod spacákem :D, ale zato nedokrmenci mají určitě něco do sebe a to hlavně větší úctu k člověku, jak to tak pozoruji doma. Takže i kdyby se ten váš papoušek úplně neochočil, je hlavní aby byl samostatný a když bude sám, si vystačil s tím co má :) Ještě k hraní s hračkami. Náš Ferdíček miluje a nenávidí kapesníčky. Jakmile se někdo jenom mihne kolem klece s kapesníkem, hned zpozorní. Když mu dáme kapesníček do klece, tak se ho nesmí nikdo dotknout, střeží si ho jako zlato, ale když je venku z klece a kapesník leží třeba na stole, přilétne k němu, chvilku si ho hlídá a pak ho shodí a tak to dělá pořád dokola, takže vlastně člověk ani neví, jestli ty kapesníky má rád nebo ne :D. Holt každý máme něco i papoušci :)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 21.06.2011, 20:44:05 xxx.xxx.253.43
Dobrý večer, já bych řekla, že byste měla pokračovat tak pěkně jak jste začla. V klidu, pomalu, nechat ho, ať se otrká a zvykne si. Přítel má přesně jak vy nedokrmence - samečka, je mu 11 let a je to takový rodinný "big bosík" :D. Nechá se přenést, když chce, z ruky ochutná cokoliv, ale umí i pohrozit, když se mu něco nelíbí. Uvidíte, že se časem otrká i váš kamarád, u nedokrmenců to většinou trvá déle (ovšem záleží na jedinci), ale když ve vás bude mít důvěru, stane se skvělým společníkem :).
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 07.05.2011, 09:27:06 xxx.xxx.253.43
Děkuju moc za rady!! Drápek se malinko obrušuje, ale stejně ho trošičku uštípnu, aby byl dlouhý zhruba jako ostatní. Mám na vás takovou malou prosbičku, nevíte prosím co je to za papouška?? Sbírám fotky různých druhů papoušků, ale tohoto vůbec neznám :D
Obrázek
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 04.05.2011, 20:01:44 xxx.xxx.253.43
Chápu, co jste chtěl říct a vidím to na sobě, že se o ně hrozně bojím a kde co se stane, hned to pozoruju, ptám se na všechno a nejhorší je, že nevím, jestli to tak má být nebo ne. Chce to zkušenosti, za pár let budu určitě chytřejší a ptáčci mě sami naučí, co je pro ně nejlepší :) Drápek zkusím vyfotit ;)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 04.05.2011, 19:08:27 xxx.xxx.253.43
Dobrý den, prosím o radu. Před několika dny jsem si všimla, že má moje aymarka na pravé noze zadní drápek stočený místo kolmo na bidýlko, aby se "zapichovalo", rovnoběžně s ním. Prstík je kvůli tomu trošku vytočený a tímpádem se ním vlastně nemůže přidržovat. Je to zvláštní, dřív jsem si toho vůbec nevšimla, naschvál jsem jim v poslední době víckrát měnila bidla, aby se drápky obrousily, což se povedlo, až na tento jeden prstík. Pomohlo by drápek zastřihnout? Narovnal by se prstík do původní polohy? Nebo bude lepší poradit se rovnou s veterinářem? Nemáte někdo s tímto zkušenost? Děkuji za odpovědi!
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 28.04.2011, 22:15:44 xxx.xxx.253.43
Dobrý den, já mám doma dvě aymarky a s trusem to vůbec není takové, jak často čtu. Nikde nic neroztřikují, snaží se vyprazdňovat do klícky, i když jsou puštěné a pokud se to nepovede, není to žádná pohroma ;) Ovšem záleží na jedincích. Jsou to skvělí kamarádi a určitě doporučuju pořídit si pár :)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 23.04.2011, 17:46:43 xxx.xxx.250.26
Nechci zakládat další téma, tak snad si toho všimnete zde :) Potřebovala bych poradit ohledně zobáčku mojí aymarky. Když jsem si ji pořídila, všimla jsem si, že má na zobáčku mezi nosníma dírkama malinký stroupek, asi 2-3 mm. Moc jsem tomu nepřikládala pozornost, po čase se stroupek ztratil a kůžička se zahojila. Jenomže po nějaké době jsem si všimla, že tam má zase malou odřeninu, pak stroupek a opět se to zahojilo. Bohužel to vydrželo až do včerejška...místo je to stejné, jako by se znovu odřela. Poslední dobou se častěji otírá o bidýlka a větvičky, takže ji to svědí. Napadají mě tři varianty, čím by to mohlo být. První je z hašteření se s druhou aymarkou, občas se chytnou a poťukají zobáčkama. Za druhé mě napadl suchý vzduch a za třetí nějací paraziti, roztoči apod. Nevíte prosím, čím by to mohlo být? Jestli to nechat tak, odčervit ji, namazat mastičkou to místo? Děkuji za rady!!
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 19.04.2011, 15:27:23 xxx.xxx.253.43
U pletiva se nedivím, jenomže teď je mám v kleci a ono nic, po koupání se to o dost zlepší, ale potom se pírka zase třepí. Při létání ani jiných aktivitách to nevadí, jen jsem byla zvědavá, jestli se to dá nějak napravit ;) Uvidíme po dalším přepéření a časem :)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 19.04.2011, 10:54:26 xxx.xxx.4.134
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, čím zvýšit kvalitu peří - jaké ovoce nebo zelenina je nejlepší, vitamíny, doplňky stravy apod. Když jsem si přivezla moji druhou aymarku od chovatele, tak jsem si myslela, že má tak roztřepené ocasní peří z voliéry a po přepéření se to spraví...ale zatím se tak neděje. Po celém těle má peříčka pěkné, krásné barvy, jenom ocásek se třepí a třepí. Pomohlo by třeba i rošení??
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 14.03.2011, 07:06:40 xxx.xxx.253.43
Já jsem si to myslela, že bude blbá..první aymarka je ochočená, tu jsem chytla a v klidu vyfotila, ale tato se mě pořád hodně bojí..zkusím ulovit lepší záběr ;)
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 13.03.2011, 18:25:20 xxx.xxx.253.43
Konečně jsem vyfotila i druhou aymarku, sice to trvalo dlouho, ale za tu dobu k sobě hodně přilnuly..jedna krmí druhou, před spaním se ozobkávají a navzájem čistí, pěkně se spolu tulí, i když občas nějaká ta malá bitka nastane, stejně to nemyslí vážně, ťuknou se zobáčkama a za pár minutek už sedí vedle sebe :) Myslím si, že jsou to obě samičky, co říkáte vy?? :)
Obrázek
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 02.03.2011, 15:35:13 xxx.xxx.253.43
U nás je to zrovna tak..už nemám jednoho bobánka, ale dva, takže je peříček víc..určitě ptáček nepřepéří za týden, chce to čas ;) Ovšem záleží jak moc peříček vypadne, zda přirozeně nebo si je vyškubne, jestli nemá holé místa apod.
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 05.02.2011, 16:08:18 xxx.xxx.253.43
Můj přítel má papouška nádherného doma v bytě a nejvíc křičí, když příjdou rodiče domů, moc rád se s němi vítá :) Jinak mi nepříjde moc uřvaný, když se nikdo nedívá, tak si brebentí a švitoří, občas napodobuje zvuky. Není sice dokrmený, proto je malým pánečkem bytu, ale i tak je to obrovský kamarád, i když dělá že ne :D