Aktuálně: 4 828 inzerátů175 276 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů

otázka na Zbyňka Pokorného

sejček
sejček (1256 příspěvků) 04.02.2008, 18:55:17 xxx.xxx.208.66
já si myslím že je to tím jal tam třeba vběhl kohout nebo zbylé slepice a amládě ušlapali nebo pří líhnutí mládě zemřelo a slepice rozklobla vajíčko mě se to stalo u slepic když jsem líhl kuřata
zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
14.02.2008, 20:41:34 xxx.xxx.111.1
Pěkny, určitě rostou před očima. Rozjeté nohy mohou mít prakticky 3 hlavní příčiny. Pokud je měly ihned po vylíhnutí, tak to může být genetická vada nebo nedokonalá teplota během inkubace. Pokud byly ale po vylíhnutí ok a stalo se to až v průběhu dalších dnů, tak by to zapříčinil nevhodný povrch v odchovně (příliš hladký, klouzavý) ale v tomto posledním případě by to postihlo spíše většinu kuřat a né jen některé.
mah
mah (188 příspěvků) 14.02.2008, 23:59:59 xxx.xxx.146.245
Vím že todle není o křepelkách, ale je to navazující na příspěvek Sejčka. U andulek se mi taky občas vyklube mladý s vykloubenýma- divně rostlýma nožkama, deformací křidélek. Takto postižené jsem měl jedno mladé v předposledním i ted v posledním hnízdě co mám teď. Nevíte čím může být toto ´´vyakloubení´´ nožiček způsobeno? De to nějak ´´odstranit´´??Díky za radu ;-)
sejček
sejček (1256 příspěvků) 15.02.2008, 07:50:33 xxx.xxx.208.66
u těch křepelek je genetická vada a u těch andul jsem se s tím také setkal ale to bude příbuzností to chce rozhodit páry k samici dát jiného samce mě tohle osobně pomohlo
mah
mah (188 příspěvků) 15.02.2008, 19:19:16 xxx.xxx.146.245
To je ale velmi divné, protože andule mám na 90% nepříbuzné. Samici odchoval muj kamarád a samece další známá. Jediná možná příbuznost by byla že bába mojí samice je ze stejnýho chovu jako samec, ale ten je po rodičích lutino x sv zelená skořicová opalina a samice je šedá po šedozeleném otci a šedé matce. Takže by příbuzní neměli být... :-) Ale co potom ty vadný mladý??:-(
zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
15.02.2008, 21:09:20 xxx.xxx.111.1
U těch andulek to může být třeba samcem, asi bude lepší takovy ptáky vyřadit z chovu a sestavit nový pár. Co s postiženými mláďaty? Někdo doporučuje fixovat jim nožky gumkou do správné pozice ale skutenčost je taková, že to v drtivé většině případů nepomůže. Řešení je bohužel kruté ale nejvhodnější je utracení, oni by takové andulky mohly žít i několik let ale určitě by to pro ně nebylo lehké. V podstatě by si nedokázaly ani usednout na bidlo a celý život by strávily přichycené na pletivě. Sám jsem takové ptáky viděl.
mah
mah (188 příspěvků) 15.02.2008, 22:42:16 xxx.xxx.146.245
No, já to u toho prvního mladého taky udělal. Učitelka bioly pak byla ráda za nový exemplář v lihu... Ale u toho to byl extrém, neměl funkční ani jednu nožku a jedno křídlo měl do poloviny (jakoby od loktu nic) ted to je jedna nožka, ale bojim se co to bude příště... :-( samice je hezká takže jestli je nutný je rozhodit budu měnit určitě samce. Pak sem dyžtak hodim foto novýho ;-)
sejček
sejček (1256 příspěvků) 15.02.2008, 23:03:27 xxx.xxx.76.234
když nejak hendikepovaná mláďata dáte do chovu budou z toho zaje jenom špatní ptáci

pro zbynka : křepeky rostou jak z vody v neděli dodám další foto

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.