Aktuálně: 5 019 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

broučci u křečků

pajulinazet (neregistrovaný) 20.09.2014, 20:29:37 xxx.xxx.154.172

moc prosím před týdnem nám umřel křeček, všimla jsem si takových hnědých pidi broučků v srsti a ted mi docvaklo že to vlezlo zjevně na nás. Já samý pupínek šíleně to svědí a dnes už i 7měs.dcerka a 8letý syn.. Takjsem dnes šla skontrolovat toho druhého a měl zanesenou celou klec. V podestýlce černé broučky a všude kolem akvárka a na policích mezi hračkama lezou takový hnědý užší broučci. Šílíííím co s tím musím to nahlásit a jak se léčit. Od rána se koupu obracím byt vzhůru nohama. Porísm odpovědět na mejl Pajulinazet@seznam.cz

monikastrakova100 (neregistrovaný) 21.09.2014, 15:58:25 xxx.xxx.208.143
Odpověď na příspěvek uživatele pajulinazet z 20.09.2014, 20:29:37

Jsou to pravděpodobně čmelíci, či podobní  parazité. Navštivte kožní lékařku ta vám všem předepíše mast se sírou, kterou se všichni přemežete, včechno doma vygruntujete. A s křečkem na veterinu tam ho také zaléčí. Rada do akvárka: nedávejte piliny, ty jsou plné parazitů od krys, ale kupujte lisovanou buničinu, která je hygienická. Měli jsme to také od potkánka a zbavili jsme se toho.Přeji pevné nervy.

vanassa šafaříková (neregistrovaný) 07.11.2017, 14:17:10 xxx.xxx.33.17
Náš první křeček mněl rozkousanou kůži(srst) ,poté zemřel než zemřel v jeho kleci jsme si všimli malí červeno hnědých broučků.Teď máme nového máme ho 4 měsíce všimli jsme si toho až dnes,ale než jsme si toho všimli mněli jsme po celém těle štípance,mysleli jsme si že to je od nějakého komára.Ale to byl omyl už mi to došlo to ti brouci,prosím napište radu díky
Marti (neregistrovaný) 14.02.2018, 19:14:48 xxx.xxx.233.251
Odpověď na příspěvek uživatele vanassa šafaříková z 07.11.2017, 14:17:10

Vlastní zkušenost: Vydesinfikovat klec, dávat pouze kupované hobliny. Vzít křečka a opatrně ho potřít Frontlinem nebo jiným přípravkem proti blechám. Postačí ho trošíčku potřít, aby mu to neublížilo. Po třech dnech je to vhodné ještě jednou křečka natřít aby na něj již nic nelezlo. Je nutné i důkladně umýt jeho domeček a vše, co v kleci má. Vygruntovat okolí klece, umýt skříně, vyluxovat, vytřít a vyprat. Poté již budete mít klid. Tito broučci jsou parazité, kteří sají křečkům krev a působí svědění. Křečci se pak vztekle drbají a může je to i zabít. Pokud se parazité přemnoží, lezou z klece ven a sají krev i lidem. Šíleně to svědí, ale lze je velmi rychle zlikvidovat. ;-) Je to prostě stejné, jako když má pes blechy. Stejný princip. 

Pavlina (neregistrovaný) 16.01.2019, 00:57:33 xxx.xxx.103.247
Mohli byste byt prosim konkretnejsi? Jak lze vyhubit? Nam byl potvrzen dravcik, vlezlo to i na nas a nevim jsk to z nas dostat.
Křeček džungarský (neregistrovaný) 25.01.2024, 23:45:42 xxx:xxx.bd92:9400

Tak to jsou čmelíci. U nás se to objevilo asi z krmení, nebo pilin, pravděpodobně z obchodu, kde mají i ptactvo. Samice po týdnu opustila mladé. Byl to její první vrh. Další vrh také opustila a jedno mládě napůl sežrala. Při odklízení mrtvolek jsem si toho všimnul. Kromě toho byly mrtvolky jakoby bez krve s modrým nádechem. Čmelík dokáže zlikvidovat i slepice a v Jižní Americe byl dokonce i případ vysátého kojence. Protože jsme byli také pokousaní a příšerně to svědilo, zkraje jsme nevěděli, co je to. Až jsem si jednou četl v posteli a něco mi pokousalo na zápěstí a tam jsem toho hajzla našel. Po rozmáznutí zanechá krvavou šmouhu. Nenapitý je světlý, napitý je tmavý.

A teď z lepšího soudku. Čmelík bez potravy vydrží max. týden, pak uhyne. Na rozdíl od klíštěte, které vydrží 2 roky. Likvidace je snadná - nepoužili jsme žádnou chemii, ale jemnou KŘEMELINU - stojí pár korun + poštovné. Nakoupili jsme na Slepičář.cz. Používá se i k čištění vína. Křemelina jsou jemně rozemleté skořápky nějakých mušliček a mají tak ostré mikroskopické hrany, že čmelíkům naruší jejich povrch a on vyschne. Tak jsme zase všechno vyčistili, hobliny promíchali v lavoru s asi 2věma lžícemi křemeliny. Křečky jsme zaprášili pomocí jemného štětečku, které jsem našel v odložené kosmetické sadě a schoval jsem si je na něco. Mezitím proběhlo další vyčištění po 14 dnech, znovu trochu křemeliny a křeci byli obden zaprášeni a pak měla samice zase mladé bez problémů. Celkem jich měla 28, ale z toho dvakrát 8 přišlo pryč. Teď už má přes rok, mladí jsou ve světě, jednoho má syn a my duhého. Jsou velmi hodní , nekoušou a lezou sami na ruku. Takže křemelina.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.