Aktuálně: 4 319 inzerátů190 583 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Vhodný granule pro psa

megi-the-pes
megi-the-pes (2757 příspěvků) 16.11.2023, 18:39:24 xxx.xxx.124.42

Myslím si, na 99,99 %, že je to produkce Vafo. Brit atd. Žlutý hrách byl vždy v Carnilove. Koukla jsem letmo… je tam tak 20 % masa a jinak samý hrách, mně to ok nepřijde… Ale tahle masáž od Rawnevim… Vlastně je tohle docela hnusné. Na míru tu nic není, jednoduše nakupují pytle granulí ve Vafu. Což dělá i spousta jiných značek, ale nekecá, že mi sestaví recepturu na míru.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 30.11.2023, 20:45:59 xxx.xxx.234.153

Chcel by som sa opytat.Krmime nasho maltezaka granulami Brit premium.Zeria dobre.Stolica dobra, vitalita dobra…len postava ako kensky maratonec.Davky dostava trocha cez, no nie a nie pribrat.A teraz v zime…trasie sa ako osika.Nema skoro vobec tuk.Mali by sme zmenit stravu.Z barfu zvracal.Zral s chutou, ale zvracal.

Plaka
Plaka (447 příspěvků) 30.11.2023, 20:53:38 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele strapaty z 30.11.2023, 20:45:59

Kolik let je vašemu maltézákovi? Než bych měnila granule, nechala bych si na veterině řádně pejska zkontrolovat - krevní testy, moč…

kometa
kometa (5005 příspěvků) 01.12.2023, 08:18:33 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele strapaty z 30.11.2023, 22:08:19

Viz plaka. Navštívil abych veta, jestli tam není zdravotní problém. A zvažovala obleček.

Nebyl ten přechod na barf moc rychlý?

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 01.12.2023, 08:31:59 xxx.xxx.11.197
strapaty:

Chcel by som sa opytat.Krmime nasho maltezaka granulami Brit premium.Zeria dobre.Stolica dobra, vitalita dobra…len postava ako kensky maratonec.Davky dostava trocha cez, no nie a nie pribrat.A teraz v zime…trasie sa ako osika.Nema skoro vobec tuk.Mali by sme zmenit stravu.Z barfu zvracal.Zral s chutou, ale zvracal.


Co myslíte tím “stolica dobrá”, konzistenci nebo množství? Protože nejspíš lidově řečeno “co sežere, to vysere” neboli ty granule mu jen projdou trávicím traktem bez využití. Tady bych hledala zdravotní problém a nebo mu ten šrot opravdu nesedí.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 01.12.2023, 08:40:22 xxx.xxx.65.248
strapaty:

Chcel by som sa opytat.Krmime nasho maltezaka granulami Brit premium.Zeria dobre.Stolica dobra, vitalita dobra…len postava ako kensky maratonec.Davky dostava trocha cez, no nie a nie pribrat.A teraz v zime…trasie sa ako osika.Nema skoro vobec tuk.Mali by sme zmenit stravu.Z barfu zvracal.Zral s chutou, ale zvracal.


Naše zkušenost: hnědá přechod na barf bez problémů, černá zvracela. Přecházeli jsme postupně. Takže nejdřív ráno trochu nebobtnavé granule, odpoledne kousek masa (zataženého v horké vodě) a pak pomalu měnit poměr a přestat zatahovat v té vodě, a do měsíce nebyl problém. Kuřecí ale vyhazovala i pak = vyřadili jsme úplně. A k té kost a kůži postavě - bylo to to samé. Černá, ač dostávala naloženo stejně jako o pět kilo těžší hnědá, stále hubená jak lunt, bez gramu tuku. Přidávali jsme i lososový olej, někdy těstoviny…a nic. Hubená. Přibrala až po kastraci, dvě kila. Po změně z granulí na maso ne. Ale na veterině vše ok. Takže má kabátek. 

OT: Někde jsem tu dávala odkaz na vyzkoušenou a přitom docela levnou kvalitní kombinézu, kterou nabízejí už šest let stále ve stejném provedení, dobře se obléká, není úplně tlustá, dobře se v ní pohybuje, za nás se opravdu povedla - dávám znovu: https://www.zoohit.cz/shop/psi/oblecky_pro_psy/zimni_oblecky/overaly/638910?origin=hopps&q=overal&i=2&ro=10 ;;

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 03.12.2023, 09:12:17 xxx.xxx.112.38

Na barf sme prechadzali postupne.A zvracal.Schudol postupne.A krmime podla tabuliek.Teda, trocha viac.Asi ho skusime prikrmit.Chut ma.A ked nepribera…

megi-the-pes
megi-the-pes (2757 příspěvků) 03.12.2023, 19:12:20 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele strapaty z 03.12.2023, 09:12:17

A to jsou jako tyhle?
https://www.krmivo-brit.cz/pro-psy/krmivo/granule/male-plemeno/brit-premium-by-nature-adult-s-1-kg.html

Pro mě to vypadá na granule pro velkého psa, co se válí v boudě.

No a Vy nepíšete, jak akční ten psík je. A pamlsky dostává? Odečítáte od granulí?
Budete mu dávat dvojnásobnou dávku? Nabobtná mu to v žaludku do rozměru většího, než je sám ten pes.
Najděte výkonnější granule = víc kalorií. 

S masem je to dnes těžké. Nejde syrové z barfshopu, zkusím mleté, zkusím od řezníka, pečené, vařené, pár gramů do brambor nebo vločkové kaše…

Si myslím, že by na ty tabulky měli psát, že to je dávka pro psa, který stojí.
Nechodí. Stojí. Stojí celý den, proto papá polystyren.
 

Santi
Santi (173 příspěvků) 14.05.2024, 09:33:12 xxx.xxx.26.22

Neporadí někdo s kvalitními granulemi pro psa s jaterní dietou?

Musím u 6-ti leté fenky přejít nastálo z BARFu na granule s nízkým obsahem bílkovin (cca.15%). Doporučení od veterináře mám na Royal Canin nebo Hills, ale radši bych vzal nějaké za studena lisované bez většího obsahu chemie.

Yoggies bohužel nevyrábí. 

Kdyby měl někdo tip, tak předem díky..

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 14.05.2024, 10:39:55 xxx.xxx.64.54

Nebylo by lepší zkusit “domácí” stravu s nízkým obsahem bílkovin ? Sestavit si krmnou dávku podle selského rozumu s přispěním odborníků ? 

Konzervy Hills na jaterní dietu jsme též měli, fena by na nich umřela hlady.

efe
efe (1343 příspěvků) 14.05.2024, 13:07:40 xxx.xxx.199.5

A proč kvůli játrům opouštět BARF? Měla jsem na BARF jaterní dietě fenu šest let. Aspoň jsem věděla, co opravdu žere, narozdíl od hyper super vet diet v sušených bobkách nebo konzervách.

Santi
Santi (173 příspěvků) 14.05.2024, 15:09:44 xxx.xxx.26.22

Diagnóza je jaterní shunt - neoperovatelný. 

Domácí stravu si nedokážu úplně představit, když to maso tam stejně musím dát. Teď jedeme barf (kuře, králík, krůta) rozdělený na 3-4 krmné dávky cca. 300g masa (na 14,5kg váhy) + přílohy a zelenina. Syrové maso ji zatěžuje organismus (má hodně zmenšená játra), tak proto jaterní dieta. Na několika veterinách mi doporučili přechod na granule s nízkým obsahem bílkovin.

efe
efe (1343 příspěvků) 14.05.2024, 15:24:40 xxx.xxx.199.5
»
Odpověď na příspěvek uživatele Santi z 14.05.2024, 15:09:44

U shuntu to je jiná. Přesto bych se zkusila poradit třeba s doktorem Štouračem a BARFU se vyloženě nevzdávala. I v těch granulích pořád nějaké bílkoviny jsou a určitě se dá dieta sestavit z čerstvých potravin.

bambule
bambule (488 příspěvků) 14.05.2024, 15:38:58 xxx.xxx.74.72

Na krmimkvalitne.cz  mají veterinární granule Wolfsblut. Určitě Vám i nějak poradí. Já jsem tam pokukovala po granulích pro diabetiky, ale nakonec zůstaneme u krmení masem. 

Fiona.Praha
Fiona.Praha (135 příspěvků) 15.05.2024, 13:19:07 xxx:xxx.165d:77e7
Thielli:

Naše zkušenost: hnědá přechod na barf bez problémů, černá zvracela. Přecházeli jsme postupně. Takže nejdřív ráno trochu nebobtnavé granule, odpoledne kousek masa (zataženého v horké vodě) a pak pomalu měnit poměr a přestat zatahovat v té vodě, a do měsíce nebyl problém. Kuřecí ale vyhazovala i pak = vyřadili jsme úplně. A k té kost a kůži postavě - bylo to to samé. Černá, ač dostávala naloženo stejně jako o pět kilo těžší hnědá, stále hubená jak lunt, bez gramu tuku. Přidávali jsme i lososový olej, někdy těstoviny…a nic. Hubená. Přibrala až po kastraci, dvě kila. Po změně z granulí na maso ne. Ale na veterině vše ok. Takže má kabátek. 

OT: Někde jsem tu dávala odkaz na vyzkoušenou a přitom docela levnou kvalitní kombinézu, kterou nabízejí už šest let stále ve stejném provedení, dobře se obléká, není úplně tlustá, dobře se v ní pohybuje, za nás se opravdu povedla - dávám znovu: https://www.zoohit.cz/shop/psi/oblecky_pro_psy/zimni_oblecky/overaly/638910?origin=hopps&q=overal&i=2&ro=10 ;;


Okukuji tu kombinézu už nějaký pátek, ale pořád jsem se neodhodlala ji pořídit. Nedokáži se rozhodnout, jak dlouhé jsou ty rukávy/nohavice. Mám krátkonohou pesu, tak abych to nemusela ohrnovat nebo stříhat. Na fotce je asi PRT, takže “čtverec” a má to do poloviny nohou, takže by to naší krátkonohé mohlo být akorát. Rozměr odpovídá? Pesa má asi 32 cm, takže 35 cm?  Díky

Vahine
Vahine (664 příspěvků) 15.05.2024, 20:04:10 xxx.xxx.179.11
Fiona.Praha:

Okukuji tu kombinézu už nějaký pátek, ale pořád jsem se neodhodlala ji pořídit. Nedokáži se rozhodnout, jak dlouhé jsou ty rukávy/nohavice. Mám krátkonohou pesu, tak abych to nemusela ohrnovat nebo stříhat. Na fotce je asi PRT, takže “čtverec” a má to do poloviny nohou, takže by to naší krátkonohé mohlo být akorát. Rozměr odpovídá? Pesa má asi 32 cm, takže 35 cm?  Díky


Jestli nemáte jezevčíka, tak bych se těch nohavic nebála. Bělouš nemá nějak zvlášt dlouhé nohy a komboška sedí perfektně viz fotky. Měří od kohoutku 36 cm a velikost 35 sedí na délku taky skvěle. Jak můžete vidět na fotce, když si to nazvětšujete, zip končí nad ocasem a obleček je po straně delší a do obloučku, tak snad velikost 30 bude pro Vás stačit? Když to nebude sedět, zavoláte tam a budete překvapená. Teda mě před 5 lety u předchozího bělouše řekli, že mi vrátí peníze a obleček ať dám do útulku. Koupila jsem pak další, a to už jsem trefila. A ten, co neseděl, jsem dala do našeho útulku.  Nedám na ně dopustit 🌷snad se u nich nic nezměnilo.

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.