Aktuálně: 5 041 inzerátů173 716 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Odchov vrabce

xmartykanova (neregistrovaný) 11.05.2021, 22:20:17 xxx.xxx.130.18
Dobrý den, chtěla bych poradit od někoho jestli ví co mám dělat s vrabčáčkem. Odhaduju že mu je tak 5 dní ale nejsem si jistá. Čím ho mám krmit? Zatím ho krmím mravenci a vodou (vlažnou). Bojím se že si něco udělal při dopadu na zem.
Juraj (neregistrovaný) 15.06.2022, 13:08:38 xxx.xxx.25.114
Dobrý Den,Našli jsme na naší Palubě tankeru v Belgii,hoaltko ptacatko,nevíme co je to za druh,už ho krmíme týden vajíčkem na tvrdo ale pořád nevíme co je to za druh?Je zde někdo komu bych mohl zaslat fotku a pokusil by se alespoň o přibližnou identifikaci druhu?ať víme co mu máme dávat dal papat.dekuji Juraj
Anonymní (neregistrovaný) 19.06.2022, 16:33:49 xxx.xxx.130.219
Dobrý den soused našel malinkeho opravdu maličkého vrabčáka. Problém je že pije jen vodu ale zobák neotevíra. Potřebuji vědět co bychom mu mohli dát. Děkuji za jakoukoliv radu
Anonymní (neregistrovaný) 28.07.2023, 22:06:35 xxx.xxx.71.4

Mladý vrabec je tak jako jiné mládě tak náročný na krmení,že jen laik naprosto neznalý této problematiky se může pokoušet jej zachránit.Samice krmí své mladé každou hodinu-bez přestání…Mládě se musí hlásit o potravu,jinak je bez šancí…Složitá krmná směs je produktem volete rodiče,a obsahuje také složky posilující imunitu mláděte…Do zobáku jej samice vpraví s určitým signálem,jinak mládě nereaguje!Složení směsi se neustále mění s růstem mláděte…Zahyne-li matka vrabců,její místo může nehradit samec…U dravců jsou mláďata odkázána jen na samici…Samec svá mláďata nekrmit neumí… Řimák

JardaPecival
JardaPecival (345 příspěvků) 28.07.2023, 22:48:16 xxx.xxx.228.63

Zajímavý čtení.. By člověk řek, “obyčejnej vrabec”. Já je mám rád, sou skvělí, před pár lety sem se někde dočet, že hnízděj hromadně, tak sem jim vyrobil velkou společenskou budku a jedou v tom odchovy jako diví, asi se jim líbí 🐦

Obrázek Obrázek Obrázek
kometa
kometa (4161 příspěvků) 01.08.2023, 12:23:26 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Mladý vrabec je tak jako jiné mládě tak náročný na krmení,že jen laik naprosto neznalý této problematiky se může pokoušet jej zachránit.Samice krmí své mladé každou hodinu-bez přestání…Mládě se musí hlásit o potravu,jinak je bez šancí…Složitá krmná směs je produktem volete rodiče,a obsahuje také složky posilující imunitu mláděte…Do zobáku jej samice vpraví s určitým signálem,jinak mládě nereaguje!Složení směsi se neustále mění s růstem mláděte…Zahyne-li matka vrabců,její místo může nehradit samec…U dravců jsou mláďata odkázána jen na samici…Samec svá mláďata nekrmit neumí… Řimák


Já myslela, že vrabci (a jiní) krmí mláďata nachytaným hmyzem. Obsah volete funguje jenom u holubů, ne? A signálem pro otevření zobáčků je přílet na hnízdo. To zvládnu i já.

kometa
kometa (4161 příspěvků) 01.08.2023, 12:25:40 xxx.xxx.147.163
JardaPecival:

Zajímavý čtení.. By člověk řek, “obyčejnej vrabec”. Já je mám rád, sou skvělí, před pár lety sem se někde dočet, že hnízděj hromadně, tak sem jim vyrobil velkou společenskou budku a jedou v tom odchovy jako diví, asi se jim líbí 🐦

Obrázek Obrázek Obrázek

Žádnej vobyčejnej vrabec🙂. Američané si ho přivezli do své nové domoviny, protože jim to čimčarání chybělo.

Druhé foto skvělé!

Anonymní (neregistrovaný) 12.04.2024, 19:15:01 xxx:xxx.1f:5c

Máme doma vrabce dva roky a před nim jsme měli ještě jednoho 10 let. Malého jsme ho krmili jak jste popsala a až vyrostl, začal zobat proso, okurky, listy salátu a na obroušení zobaku má bílý pisek


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.