Aktuálně: 5 586 inzerátů168 227 diskuzních příspěvků17 657 uživatelů

nemoc slepic

J.M. (neregistrovaný) 09.09.2015, 20:22:12 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele zdena z 09.09.2015, 18:57:25

Pro Zdena:

Domnívám se, že se slepici starou tři a více let nevyplatí zachraňovat a léčit. Tedy doporučuji ji spotřebovat "do polévky" dříve, než sama na následky choroby uhyne.

Kurník pak pečlivě vyčistěte, vydesifikujte horkou vodou s chloraminem a nechte vyschnout a vyvětrat. Podobně vymyjte napáječku a krmítko. Pokud můžete, přesuňte výběh na jiné zatravněné místo.

J.M. (neregistrovaný) 10.09.2015, 11:23:39 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Mirka z 07.09.2015, 19:42:07

Ještě doplněk pro Mirka:

Ještě mne napadá (v souvislosti se 71 udušenými migranty v kamionu HYZA v Rakousku), že  i slepice potřebují v noci v kurníku dostatek kyslíku z dostatku vzduchu. Proto prověřte a zajistěte,  aby Váš kurník pro nosnice měl i v noci otevřená větrací okénka zabezpečená proti vniknutí predátorů hustou kovovou mřížkou nebo silnějším pletivem; velikost ok, tj. otvorů  v mřížce, musí být maximálně 10 mm až 15 mm !

Helena (neregistrovaný) 10.09.2015, 13:34:06 xxx.xxx.35.46
Odpověď na příspěvek uživatele Maria Valentova z 10.08.2015, 17:38:46

zdravím,podobný problém měl i můj zeť , problém se nazýval tchoř , napadal slepice od konečníku ,protože tudy snáší vejce kterými se živí.pomohl 1 den dovolené a pes co loví myši a potkany.

Mirka (neregistrovaný) 14.09.2015, 07:43:10 xxx.xxx.17.50

Dobré ráno všem, kteří tady se mnou sdíleli úhyn 9 slepic během týdne. Neuhynuly z

špatného krmení, nedostatku vody, či vinou nějakého predátora.I když vlastně predátor to je. V květnu jsme zakoupili zateplený, podotýkám že nový kurník, od června chováme slepice. V duchu by mě nenapadlo, že slepice zabíjí čmelíci. Dle veterináře je pro ně dobrý rok a rychle se množí. Nevím jak jsme si je zavlekli do kurníku, ale fakt je že je plný tohoto neřádu. Večer prý drůbež napadnou a ta stresem umírá.Teď máme zase starost jak se toho parazita zbavit. Již jsem vystříkala kurník Rebelem- čmelíkostop, bez nějakých výsledků.Vystříkala biolitem na lezoucí hmyz opět bez výsledků, v kurníku to zkrátka i nadále žije. Nezbývá mi nic jiného, než zkoušet dál. Prosím o radu a děkuji všem Mirka

J.M. (neregistrovaný) 14.09.2015, 13:35:43 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Mirka z 14.09.2015, 07:43:10

Posílám odkazy např.:

http://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/hubeni-cmeliku/c-1856/?gclid=CJyR9vW09scCFRcUGwodFM8P0Q

http://www.iframix.cz/index.php?action=10101&id_menu=20&reset_paging=1

http://www.ifauna.cz/drubez/nemodforum/r/detail/1060804/cmelik-kuri

http://www.plymutky.cz/nase-poradna/

https://www.poradte.cz/zvirata/2746-jak-se-zbavit-cmeliku-u-slepic-a-v-kurniku.html

 

 

 

Anonymní (neregistrovaný) 09.12.2015, 13:29:30 xxx.xxx.200.21
Zdena:

Ještě jsem zapomněla, že, slepice nebyly od zakoupení nijak nově veterinárně ošetřeny, krmím N2, vodu denně čerstvou, denně zrní pšenici, občas máčený chleba a na vyzobání meloun(teď v horku jsme se rozdělili) mají trávu ve výběhu 15x15 m a kurník prostorný a světlý a tato slepice samozřejmě nenese a já neznám jaké mohou být nemoci slepic děkuji Zdena


Máme 20 slepic a snáší již 5 měsíců tak jedno vejce denně, stravy mají dostatek, směs na nešení, pšenici a namočený chléb, občas i něco zeleného. Příjde nám to dost divné, ještě jsme se s tak dlouhým odpočinkem u slepic nesetkali a pěstujeme je 30 let.

J.M. (neregistrovaný) 09.12.2015, 18:05:04 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.12.2015, 13:29:30

Mít tak ubohou snášku tj. pouze JEDNO vejce denně od dvaceti nosnic po dobu pěti měsíců je NENORMÁLNÍ. Doporučuji:

  1. Kupte jim NOVOU ( tj. v záruční době) "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" a pouze touto směsí krmte své nosnice podle návodu.
  2. Nic dalšího jim nedávejte ! Źádný máčený chléb !
  3. Zjistěte, zda Vaše nosnice netrpí nějakou nemocí nebo parazity. Mohou to být čmelíci, kokcidióza (průjem), salmonelóza (průjem) , vápenka (bílé strupy na běhácích), nebo i něco jiného.
  4. Dejte vyšetřit jejich trus na veterinární klinice.
  5. Pokud Vám veterinář potvrdí, že Vaše nosnice jsou nemocné a předepíše Vám proti té nemoci lék, tak se pokuste své nosnice tím lékem vyléčit.
  6. Pokud MVDr. nepotvrdí nemoc Vašich nosnic, pak ještě zbývá  příčina téměř nulové snášky taková, že snesená vejce Vám žere kuna, ( liška ?, nebo jiné zvíře  ?), nebo že Vám vejce krade nějaký člověk. Nebo Vaše nosnice samy ihned po snesení svá vejce sežerou. Pak by bylo řešením pořízení hnízd s otvorem v podlaze; vajíčko hned po snesení propadne do zásuvky pod hnízdem, ze kterého je už slepice nemohou sežrat.
Jana (neregistrovaný) 12.12.2015, 20:17:48 xxx.xxx.160.55

Dobry den,jsem tu opet,Se svyma 4ma holkama jsem uplne nadsena,snuska je skoro porad 4 vajicka denne a jak byla na zacatku mala,ted muzu rict,ze jsou to tzv.Jumbo vejce,opravdu nadhera.A protoze ta KS se zda manzelovi nedostatecna,tak proste ma tu potrebu se holkam odvdecovat prikrmovanim chleba a strouha jim jablka a ja nevim co jeste.No ale ja mam takovy pocit uz od zacatku,jakoby tu jednu slepicku od sebe odstrkovali.3 jsou porad pospolu a ta 4ta zvlast a na hradu 3 zaberou cele bidylko a ta 4ta sedi az na schudkach,ackoliv je mista pro vsechny.Rano nachazim 3 vajicka v snusce,ale 4 je na zemi.Pritom jsem je koupila vsechny naraz.Dale rano jim dam ks,ale kdy jim mam dat podruhe,kdyz v16.30,uz je tma a slepice uz se formuji na hrad??Tesim se na odpved.Jana.

J.M. (neregistrovaný) 13.12.2015, 22:05:02 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 12.12.2015, 20:17:48

Dobrý večer paní Jano.

S tím krmením krmnou směsí v zimě odpoledne, když už v půl páté se začíná šeřit, tak s tím Vám mohu snadno poradit: Buďto ať Váš manžel slípkám zařídí přes zimu přisvětlovací automat, nebo jim alespoň odpoledne přineste do kurníku nějakou svítilnu, při jejímž světle se mohou nažrat té KS. Ten automat má el. spínač, který rozsvítí nainstalovanou žárovku k kurníku např. v 6°° hod ráno a zhasne ji v 8°° hod ráno a pak ji rozsvítí např. v 16:30 hod odpoledne a zhasne ji v 18:30 hod večer.

Ta slípka "samotářka" možná vyrostla u chovatele v jiné odchovné sekci. Můžete jí přidat další hřad v místě, kde sedává a tam jí i přidat další hnízdo. Ale hlavně, že je zdravá a nese vajíčka.

S tím chlebem buďte opatrní: nesmí být úplně čerstvý, nesmí být plesnivý a nesmí být ohmataný od nemocného člověka. Také nakrmení nosnic něčím jiným, než krmnou směsí, těm nosnicím zaplní zažívací ústrojí, a ony pak sežerou méně plnohodnotné krmné směsi (čili po překrmení chlebem nebo trávou by mohly trpět nedostatkem bílkovin, vitaminů a minerálních látek obsažených v KS, kterou by při pocitu sytosti nesežraly).  Chovu zdar !


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.