Kozy a jejich chov v chatarske oblasti

neregistrovaný Katka13 neregistrovaný

Ahoj chci se zeptat jestli je nejaky zakon o chovu hospodarskych zvirat u chatarske oblasti.. Nemohu nikde najit.. Dekuji za informace

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Katka13 z 14.03.2017, 10:33:21

 

  1. Doporučuji Vám, abyste se o tématu chovu koz poradila s vedením zahrádkářské kolonie, s místní hygienickou stanicí, s příslušným městským (obecním) úřadem, zjistila si znění místních veřejných vyhlášek a názor místní veterinární správy.
  2. Domnívám se, že k chovu koz budete muset mít také souhlas např. všech majitelů sousedních chatových parcel, vodohospodářů, ochránců přírody, mysliveckého sdružení, majitelú okolních zemědělských a lesních pozemků.
  3. Lepší, když se nejdříve pokusíte seznámit se se všemi předpisy a povinnostmi chovatele a občana ČR, než později provést úředně nařízenou likvidaci již vybudovaného chovu.

Odkazy:

http://www.breznice.cz/e_download.php?file=data/editor/59cs_14.pdf&original=3_1998_o_chovu_domacich_zvirat.pdf

http://www.denik.cz/jihomoravsky-kraj/pachnouci-kozy-v-komine-sousede-se-hadaji-zahrada-je-v-ohrozeni-20160915.html

http://hobby.idnes.cz/chov-koz-kozi-mleko-doma-mf-dnes-d3b-/hobby-mazlicci.aspx?c=A130930_142246_hobby-mazlicci_mce

 

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Katka13 z 14.03.2017, 10:33:21

A ještě dodatek:

Domnívám se, že jste "produktem" současných "mýtů" předávaných ústním a telefonickým podáním od jednoho laika k druhému laikovi; tito většinou městští lidé, a zejména mladé matky na mateřské dovolené, se domnívají, že např.: nemá se jíst maso, má se jíst sója a výrobky ze sóji, nemá se jíst chléb upečený ve velkopekárně, má se jíst chléb upečený v domácí malé pekárně, nemá se pít pasterizované kravské mléko z velkochovu, má se pít nepasterizované kozí mléko z malochovu, nemají se jíst vejce z velkochovu, mají se jíst vejce z malochovu "ze dvorku", není potřeba si před jídlem mýt ruce, očkování dětí proti závažným chorobám není potřeba; bylinky a homeopatie jsou účinnější, než klasické moderní léky, rodit děti se nemá v porodnici nýbrž doma, atd. a tak podobně.

Já těm všem shora vyjmenovaným laickým, v současné době laiky hodně propagovaným názorům, jednoduše říkám BLUDY.

Specielně např. z kozího nepasterizovaného mléka hrozí člověku mnoho infekcí závažnými nemocemi.

neregistrovaný Květa neregistrovaný

 Chtěla jsem se zeptat. Mám kozu od mala - koupila jsem si jí když jí bylo asi čtyři měsíce. Bylo mě řečeno, že je česká koza. Jenže já za českou kozu mám bílou. Todle hnědo černý. Hnědá po tělě, černý pruh na hřbetě a černé ponožky. Takže kamzíkovatá. A chtěla jsem se zeptat prskala se nechali jsme jí připustit. A jak poznám u kozy březost a jak dlouho to trvá. Vím to u psů, ale u kozy né. Děkuji.

 

neregistrovaný J.M neregistrovaný

Vážená paní Květo,

Tzv. "česká koza" je jedno plemeno bílé i druhé plemeno hnědé. Všechno o českých kozách se dovíte na internetu. Nejen chov tj. zootechniku, ale také jak vypadají, jak mají dlouhou březost aj. Udělejte si čas a najdete.

Existovala (možná ještě existuje) kozí farma v obci   Příluka u Nových Hradů na okrese Chrudim. Můžete si tam zatelefonovat. Můžete se tam jet podívat.

Takže opakuji filmovou hlášku "hledej šmudlo"  smiley   myšleno v dobrém, omlouvám se, nemyslím to zle . Můžete hledat na wikipedii, na webových stránkách výstavy "Země živitelka" v Č. Budějovicích i jinde.

Odkaz např.:

http://www.kozidvorek.cz/historie-plemene-nasich-koz/

Chovu zdar !

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Květa z 14.05.2017, 16:22:19

Odkaz na "Farmářské trhy":

http://www.kozidvorek.cz/kalendar-akci-2014/

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Květa z 14.05.2017, 16:22:19

  1. Pokud vím, tak černá se rodí hříbata plemene "Starokladrubský bílý kůń", a tato hříbata tzv. " vybělují", to znamená že v dospělosti už jsou čistě bílí.
  2. Nevím o kozím plemeni, které by "vybělovalo".
  3. To znamená, že když jste si koupila mladou kozičku hnědé barvy, že už jste měla mít jasnou představu o tom, že bude hnědá i v dospělosti. Z hnědého kůzlete vyroste opět pouze hnědá koza.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Květa z 14.05.2017, 16:22:19

Doba březosti koz je 5 měsíců viz odkaz:

http://www.kozifarmapencin.cz/kozi-chov.html

Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 8 (celkem 8)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie: