Aktuálně: 4 789 inzerátů176 101 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

IFAUNA KOMUNITA

Trickyvoo
Trickyvoo (398 příspěvků) 24.06.2023, 10:52:29 xxx.xxx.62.63
honzapm:

Pravda. Např. v sekci Drůbež byla velmi aktivním diskutérem uživatelka Kometa. Přitom žádnou drůbež nechová. Naznačil jsem, že by si neměla veřejně dělat ostudu - nepochopila a psala dál. Totální neúcta k lidem, kteří mají co říct. Někdo zadal dotaz, Kometa řešila češtinu tazatele, gramatické chyby. Teď už se Švédům nedivím, že si těmito uživateli nechtěli kazit renomé. Někdo v krizi hodí dotaz, přijde Kometa a řeší jeho češtinu, aniž by danou kategorii zvířat chovala a mohla poradit. Pak klesá hodnocení webu. Jen blázen by platil admina.


A on veterinář musí chovat všechno, co po něm budeme chtít ošetřovat? A kdy pak bude mít čas na ošetřování? 😄

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 24.06.2023, 11:19:38 xxx.xxx.228.63

On pan Honza nemá Kometu rád, tak proto to takhle napsal.. Mě ale rád má, dokonce mi vymyslil moji přezdívku "Pecivál", do tý doby sem byl na iFauně jenom vobyčejnej Jarda 😄

Obrázek
Leithian
Leithian (553 příspěvků) 24.06.2023, 11:26:45 xxx.xxx.98.114
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 24.06.2023, 10:52:29

No nemusí ale jak jsem zjistila ani vet neni zdaleka vsevedouci kort pokud je to havěť co nemá v ordinaci denně. Tam dokážou nadělat vic škody jak užitku 

Demagog (neregistrovaný) 24.06.2023, 11:48:42 xxx.xxx.52.181
chvd:

Mi z toho vychazi, ze:

"kdo nechova drubez, nerozumi ji"

"kdo chova drubez, rozumi ji"

Tedy proc pak ale jde pro radu?


Abyste drůbeži rozuměl, měl byste ji pár let chovat. Taky záleží kterou - specializace.

To že drůbež chováte ale pochopitelně neznamená, že jí rozumíte(jak dlouho, v jakých podmínkách, kolik času a energie věnujete atd).

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 24.06.2023, 11:59:02 xxx.xxx.24.129
Trickyvoo:

A on veterinář musí chovat všechno, co po něm budeme chtít ošetřovat? A kdy pak bude mít čas na ošetřování? teeth


mít to doma zásadně pomáhá. veterinář totiž často řeší i věci kolem managementu, zootechniku, krmení, výcvik... navíc hodně zdravotních problémů nebo problémů, se kterými přijde majitel, s tím ostatním úzce souvisí.

chvd
chvd (389 příspěvků) 24.06.2023, 12:08:37 xxx.xxx.0.1
Demagog:

Abyste drůbeži rozuměl, měl byste ji pár let chovat. Taky záleží kterou - specializace.

To že drůbež chováte ale pochopitelně neznamená, že jí rozumíte(jak dlouho, v jakých podmínkách, kolik času a energie věnujete atd).


Mne prijde velmi hloupe to otrepane a tak frekventovane argumentovani a hlavne podminovani ...viz ten muj minuly prispevek. Nepopiram, ze praxe v jakemkoliv oboru ci oblasti je proste praxe a svym zpusobem se neda nahradit.(to ale plati hlavne o te manualni fyzicke casti) Nicmene vubec to neznamena, ze pokud ji clovek ma, automaticky dane oblasti rozumim, umi ji, zvlada ji. A naopak spoustu lidi v nejake oblasti, oboru praxi nema a jsou v ne dobri. Je to o tech lidech, ne o praxi a plati to plosne.

chvd
chvd (389 příspěvků) 24.06.2023, 12:11:40 xxx.xxx.0.1
Bodlinka:

mít to doma zásadně pomáhá. veterinář totiž často řeší i věci kolem managementu, zootechniku, krmení, výcvik... navíc hodně zdravotních problémů nebo problémů, se kterými přijde majitel, s tím ostatním úzce souvisí.


Mnohem vice pomaha, kdyz je clovek/vet zodpovedny, nejde mu jen o prachy a neni hovado ci blb. Coz bohuzel neni casty jev v nasi populaci, aby se to takhle seslo(ty zminene parametry) na jedne bytosti,

Demagog (neregistrovaný) 24.06.2023, 12:17:20 xxx.xxx.52.181
Bodlinka:

mít to doma zásadně pomáhá. veterinář totiž často řeší i věci kolem managementu, zootechniku, krmení, výcvik... navíc hodně zdravotních problémů nebo problémů, se kterými přijde majitel, s tím ostatním úzce souvisí.


Souhlas. Teorie hezká, ale mít doma, to nic nenahradí. Mnoho věcí ani vyčíst nelze.

Demagog (neregistrovaný) 24.06.2023, 12:19:11 xxx.xxx.52.181

Zejména co se týká šlechtění, specifických poruch a onemocnění... souvislostí s krmením, péči v mládí a důsledků v dospělosti atd. atd.

chvd
chvd (389 příspěvků) 24.06.2023, 12:23:37 xxx.xxx.0.1

No mam ve svem okoli nekolik zen, co mely uz hodne psu. Znalosti o nich stale skoro nulove a praxe? Jakoze vychova? No nula. Chybi zakladni povedomi o zakladnich principech komunikace a fungovani platnych na Zemi. A kdo to odsira? No psi a ti, co s nima prichazeji do styku. Jenze to je zcela bezne. Pokud je clovek tydyt, kontakt s oborem ci treba zivocisnym druhem mu stejne nijak nepomuze.

Anonymní (neregistrovaný) 24.06.2023, 14:41:15 xxx.xxx.52.181
hmn:

jsem se tak podívala, jaké jsou změny na ifauně, i nahlédla jsem do poradny a tam toto (jako možná to tam bylo od začátku, nevím):

"Cítíte, že máte ve výchově psa jisté mezery, nebo se chcete zodpovědně připravit na výcvik štěněte? Nenechte si motat hlavu samozvanými odborníky z řad přátel či internetových diskutérů. Zeptejte se našich kynologů s desítkami let praxe a chutí vám pomoci."

no jsem dotčena! sprosťáci jedni........sunglasses


Tohle pomůže:)

impact
impact (421 příspěvků) 24.06.2023, 16:18:20 xxx.xxx.26.240
chvd:

Procpak? To se preci bezne pouziva. Kdyz se nejakej keyboard hero nemuze dockat, az zas natuka nejaky zlosti na klavesnici, svrbi ho prsty. To jste nevedela?


😄😄😄

Anonymní (neregistrovaný) 24.06.2023, 16:38:34 xxx.xxx.52.181
hmn:

a čemu? 


Ironie. Když si nevíte rady s psejkem, zeptejte se našich úžasných kinologů, nenechte si motat hlavu samozvanými odborníky v diskusi. 😄

Trickyvoo
Trickyvoo (398 příspěvků) 24.06.2023, 17:02:54 xxx.xxx.62.63
chvd:

No mam ve svem okoli nekolik zen, co mely uz hodne psu. Znalosti o nich stale skoro nulove a praxe? Jakoze vychova? No nula. Chybi zakladni povedomi o zakladnich principech komunikace a fungovani platnych na Zemi. A kdo to odsira? No psi a ti, co s nima prichazeji do styku. Jenze to je zcela bezne. Pokud je clovek tydyt, kontakt s oborem ci treba zivocisnym druhem mu stejne nijak nepomuze.


Nicméně text se vztahuje i na muže.  Neříkám, že je to pravidlo, ale osobně znám víc žen, které zajímá a snaží se učit nové věci ohledně výchovy a jejích psi jim fungují skvěle. Neznám vlastně muže, který se snaží nějak výrazně život psa obohatit. 

chvd
chvd (389 příspěvků) 24.06.2023, 17:14:39 xxx.xxx.0.1
Trickyvoo:

Nicméně text se vztahuje i na muže.  Neříkám, že je to pravidlo, ale osobně znám víc žen, které zajímá a snaží se učit nové věci ohledně výchovy a jejích psi jim fungují skvěle. Neznám vlastně muže, který se snaží nějak výrazně život psa obohatit. 


Nikoliv, psal jsem v tom textu jen o tech zenach. Ale u muzu to bude nejspise minimalne podobne, jen ja je neznam, tak jsem o nich nepsal. Podstatny je ale ten stav "veci". IMO zakladni problem s vedenim/vychovou/komunikaci psa je ten, ze minimu z nas je vlastni duslednost. a tak "uplne stejne jako se snazime" stale hubnout pomoci diety A0 az Z100000, tak si hledame nove metody a typy vychovy, pricemz o tom to vubec neni. Zkusenost ukazuje, ze kdo je, pripadne nauci se byt dusledny, toho pes posloucha nepomerne lepe nez ty ostatni - brano tak nejak v prumeru samozrejme.

Anonymní (neregistrovaný) 24.06.2023, 18:30:25 xxx.xxx.52.181
Bodlinka:

mít to doma zásadně pomáhá. veterinář totiž často řeší i věci kolem managementu, zootechniku, krmení, výcvik... navíc hodně zdravotních problémů nebo problémů, se kterými přijde majitel, s tím ostatním úzce souvisí.


Doma na živém tvorovi všecko nakoukat a hnedle víme.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.