Aktuálně: 4 898 inzerátů174 625 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

PH 2023 - fotky

holubar
holubar (15 příspěvků) 05.04.2024, 12:09:33 xxx.xxx.70.75
Odpověď na příspěvek uživatele jo012810 z 05.04.2024, 10:13:46

Bohužel , od převratu, se vše děje , bez ohledu na následky, pro zisk pár oligarchů, najít jedinou věc, zákon, který by nešel brutálně proti zájmům ,obyčejných lidí, je nadlidský výkon, i proto jsme skončil s chovem karierů, dělám jen křížence, končím zde v diskusi

Anonymní (neregistrovaný) 05.04.2024, 14:47:41 xxx:xxx.c096:bc11
Odpověď na příspěvek uživatele Raspic z 30.03.2024, 15:19:01

Krmíte takhle samotným ječmenem?

Anonymní (neregistrovaný) 05.04.2024, 14:48:42 xxx:xxx.c096:bc11

Moji ho vůbec nežerou.

Raspic
Raspic (75 příspěvků) 05.04.2024, 14:56:45 xxx:xxx.c1ca:3e14
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 05.04.2024, 14:47:41

Občas v zimě dostanou samotný ječmen. Jinak ječmen a pšenice cca 1:1 od jara do podzimu každý den  naklíčené. Plus dle potřeby….

Obrázek Obrázek
jaroslav69pokorny
jaroslav69pokorny (12 příspěvků) 05.04.2024, 16:46:29 xxx.xxx.60.91
holubar:

Bohužel , od převratu, se vše děje , bez ohledu na následky, pro zisk pár oligarchů, najít jedinou věc, zákon, který by nešel brutálně proti zájmům ,obyčejných lidí, je nadlidský výkon, i proto jsme skončil s chovem karierů, dělám jen křížence, končím zde v diskusi


Který zákon jde brutálně proti zájmu obyčejných lidí, kvůli kterému jste skončil s chovem kariérů? Já chovám maltézáky 50 let a žádný zákon mi to neznemožňuje.

Anonymní (neregistrovaný) 05.04.2024, 16:51:42 xxx.xxx.249.114
jaroslav69pokorny:

Který zákon jde brutálně proti zájmu obyčejných lidí, kvůli kterému jste skončil s chovem kariérů? Já chovám maltézáky 50 let a žádný zákon mi to neznemožňuje.


Jsou to jenom kecy, on je už delší dobu názorově dosti mimo. Věk prostě zastavit nejde.

jo012810
jo012810 (187 příspěvků) 05.04.2024, 17:44:24 xxx.xxx.101.29
Anonymní:

Jsou to jenom kecy, on je už delší dobu názorově dosti mimo. Věk prostě zastavit nejde.


Víte, skutečně žádný zákon explicitně nezakazuje chov kariérů. To je skutečnost, ale…mnohdy noví sousedé jsou více než nějaký zákon atd. Prostě doba se změnila společně s vesnicí a všemi zvyklostmi.  Protože patřím(bohužel) již mezi pamětníky, snažím se nazírat na věci s určitým nadhledem a přitom si vážím svých vrstevníků a starších chovatelů, kteří nezahořkli a stále se baví chovem. Stejně tak rád pozoruji i nové trendy v chovatelství, které nové podmínky přinášejí a snažím se je pochopit v kontextu. Je to mnohdy dost pro mne náročné. Nicméně, nechtěl bych aby se mezi chovateli vytvořila nepřeklenutelná barikáda. V diskuzi je třeba vždy dobře argumentovat, i když třeba se mnou někteří nebudou souhlasit. A věk, je neúprosný a pokud včas člověk neumře, bude stále méně pružnější….  Proto se všichni bavme a mějme radost z toho, co ještě můžeme. Na závěr bych chtěl připomenout, že organizované chovatelství viditelně utrpělo přijetím Nového občanského zákoníku, kdy spolkům přibylo dost administrativních povinností.

jaroslav69pokorny
jaroslav69pokorny (12 příspěvků) 09.04.2024, 19:27:04 xxx.xxx.60.90
jo012810:

Víte, skutečně žádný zákon explicitně nezakazuje chov kariérů. To je skutečnost, ale…mnohdy noví sousedé jsou více než nějaký zákon atd. Prostě doba se změnila společně s vesnicí a všemi zvyklostmi.  Protože patřím(bohužel) již mezi pamětníky, snažím se nazírat na věci s určitým nadhledem a přitom si vážím svých vrstevníků a starších chovatelů, kteří nezahořkli a stále se baví chovem. Stejně tak rád pozoruji i nové trendy v chovatelství, které nové podmínky přinášejí a snažím se je pochopit v kontextu. Je to mnohdy dost pro mne náročné. Nicméně, nechtěl bych aby se mezi chovateli vytvořila nepřeklenutelná barikáda. V diskuzi je třeba vždy dobře argumentovat, i když třeba se mnou někteří nebudou souhlasit. A věk, je neúprosný a pokud včas člověk neumře, bude stále méně pružnější….  Proto se všichni bavme a mějme radost z toho, co ještě můžeme. Na závěr bych chtěl připomenout, že organizované chovatelství viditelně utrpělo přijetím Nového občanského zákoníku, kdy spolkům přibylo dost administrativních povinností.


Jsem ve výboru Základní organizace cca 20 let a není mi známo, jakých dost administrativních povinností díky NOZ přibylo? Myslíte to, co se dříve psalo na papír a dneska se vyplní do připravených tabulek v počítači? Organizované chovatelství utrpělo především nenažraností a neomaleností některých vyšších funkcionářů a dále pak charakterem lidí. A to je obecné, nikoliv jen chovatelské. Týká se to včelařů, myslivců, ale i sportovců…

jo012810
jo012810 (187 příspěvků) 10.04.2024, 05:37:34 xxx.xxx.101.29
jaroslav69pokorny:

Jsem ve výboru Základní organizace cca 20 let a není mi známo, jakých dost administrativních povinností díky NOZ přibylo? Myslíte to, co se dříve psalo na papír a dneska se vyplní do připravených tabulek v počítači? Organizované chovatelství utrpělo především nenažraností a neomaleností některých vyšších funkcionářů a dále pak charakterem lidí. A to je obecné, nikoliv jen chovatelské. Týká se to včelařů, myslivců, ale i sportovců…


Pokud jste ve výboru ZO tak dlouho, pak jste asi nezaznamenal, že všechny spolky (mají IČ) mají status jakési s.r.o. a s tím spojené i podobné povinnosti, krom ověření zápisu z valné hromady (výroční členské schůze). Musejí např. předkládat roční uzávěrky hospodaření, při změně statutárních orgánů nahlásit změny (prostřednictvím hlavního spolku) do obchodního rejstříku a zaplatit správní poplatek. Vím, že mnoho chovatelů toto nezaznamenalo…..Ale jinak se hlavně bavte chovem.

Určitě, není něco dobrého s hospodařením ČSCH ve prospěch chovatelství, ale na to jsem upozorňoval a snažil se navrhnout Stanovy, které by mohly zabránit tomu “nenažranství”. Jak to může fungovat, podle NOZ je popsáno: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-tabornici-meli-domy-za-desitky-milionu-nacelnik-je-prevedl-na-sebe-249193#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest251_radio_sluzby_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

jaroslav69pokorny
jaroslav69pokorny (12 příspěvků) 14.04.2024, 21:33:54 xxx.xxx.60.133
Odpověď na příspěvek uživatele jo012810 z 10.04.2024, 05:37:34

Já myslím, že tak jak je to nastavené dnes, je naprosto v pořádku a nijak výrazné admimistrativní zatížení to není. Alespoň má ZO přehled, jak je na tom.

jo012810
jo012810 (187 příspěvků) 15.04.2024, 04:44:53 xxx.xxx.101.29
jaroslav69pokorny:

Já myslím, že tak jak je to nastavené dnes, je naprosto v pořádku a nijak výrazné admimistrativní zatížení to není. Alespoň má ZO přehled, jak je na tom.


To snad měla i jako občanské sdružení (přehled). A nebo jste si v ZO nevedli účetnictví, neshrnuli činnsot a neplánovali a to vše jen a jen pro sebe (před NOZ)? Jen o tom nikdo jiný nevěděl. Ono zatím moc ZO neplní povinnost odesílat uzávěrky do obchodního rejstříku, ale…Jednou až budou potřebovat udělat někde kontrolu???? Je to jako s dodržováním jiných předpisů. Např. pokud nedodržím danou rychlost jízdy a nikdo mne nezkontroluje, je dobře. Pokud mi však naměří, pak jsou tu sankce. Ale jak jsem psal, každý ať hlavně chová to, co jej baví. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.