Aktuálně: 4 319 inzerátů190 586 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Jak se vám venčí?

Dafi (neregistrovaný) 12.02.2024, 10:33:06 xxx.xxx.136.20

tak jsme jeli na veterinu..

ráno 2 krát štěkla na přítele,když deojel-vzal si volno z práce,vyčurala se,já jí oholila zadek a fousy zkrátila,přertím vyvenčit Žeryka-to s náma vůůbec jít nechtěla-né,že bych jí chtěla vzít,ale bylo jí to fuk,v půl 3 ráno pila..

dojeli jsme tam,teplotu už neměla,poslechově dobrý,

vzal jí krev-asi 5 špatných hodnot+vysoký CRP70,ale může být i vyší,takže RTG,u jedné ledviny jakýsi bubliny,nádor to není,ani selhávání ledvin,spíš infekce,

tak dostala 3 injekce,

entryzol má dostat večer+léky na štítku,zítra na injekcii a když nebude žrát tak ještě ve čtvrtek a v e středu,když bude žrát tak léky,

 nesmí se jí rozdrbat klesnout hodonoty u jater…

 když jsme přijely dom,vzala si pár piškotů,maso nemůže xxx let na játra má jaterní dietu,po mase je jí strašně zle-prochodí noc a půl dne bez přestání…,

děkuju všem za držení palců!!!!

Sardullah
Sardullah (1272 příspěvků) 12.02.2024, 11:11:33 xxx.xxx.189.104
Kilian:

….je skvělý, beru ho na záda a nic lepšího jsem zatím nenašla 


Diclofenac …jako teď mám doma verzi 25mg, ale vím, že dřív mi (teda pro syna s artritidou) psal doktor silnější 50mg a nechci kecat, ale přijde mi, že i ještě silnější verzi. Pak to nějak přestaly vyrábět nebo byl nějaký výpadek či co a doktor místo toho silnějšího diclofenacu začal předepisovat veral a nimesil…jako i ten nimesil jsem si vzala, každej mi říkal jakej je to zázrak a jak to shánějí horem dolem, protože je jen na lékařský předpis…tak to my máme díky synově diagnóze nimesilu kolik chceme…no tak mě teda nezabral skorem vůbec a syn taky žádný zázračný účinky nepozoruje. To jsme se teda shodli, že zlatej brufík.

A mamka diclofenac taky brala na záda…taky verzi minimálně 50mg a teda tvrdí mi, že jí ten slabší nezabírá.

Já neposoudím…neříkám, že neberu léky na bolesti, ale naštěstí je zatím potřebuju krátkodobě třeba jen 2x do roka a většinou teda brufen…resp. jen APO-IBUPROFEN (ona už to teď vyrábí jiná firma takže se to jmenuje IBUPROFEN ANEOS)…a často třeba v lékárně ani nemaj a musím objednávat, tak se mi tam snaží vnutit dalších xy brufenů a ibalginů, že to je to samý, že ty účinný látky jsou stejný a že to i stejně funguje a rozumově by člověk řekl, že ano…ale v praxi to není pravda.

efe
efe (1343 příspěvků) 12.02.2024, 11:37:31 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 12.02.2024, 11:11:33

Tohle bude velmi, VELMI individuální. Mně třeba diclofenac nezabírá vůbec (ani ten silný) a naopak jediné, co mi aspoň trochu zabere, je ten Nimesil. Brufen taky vůbec a to i vysoké dávky, ale ten teď už stejně nemůžu brát, tak je to jedno. 

A může mi pls některá z doktorek (Fíkovnice) vysvětlit, jak je možné, že mi kdysi po probuzení z narkozy po ortopedické operaci nezabral morfin? A to jakože vůbec… Dali mi tři dávky v rozmezí několika minut a když jsem stále neuvěřitelnou bolestí chtěla skákat z okna (nepřeháním), tak mě nakonec uspali něčím do žíly.

Vahine
Vahine (664 příspěvků) 12.02.2024, 12:52:52 xxx.xxx.50.219
Dafi:

děkuji,no to právě taky moc nevíme,nějaká prý bišní infekce,v sobotu ráno jednou zvracela a bolelo ji břicho….,

přítel si myslí,že je zferlá z těch léků,já už nemyslím vůbec…


Jejda! Ať je Dafinka brzy v pořádku a přijdete na to, co se to s ní děje??…..🙏

kometa
kometa (5005 příspěvků) 12.02.2024, 13:38:09 xxx.xxx.224.101
Dafi:

děkuji,no to právě taky moc nevíme,nějaká prý bišní infekce,v sobotu ráno jednou zvracela a bolelo ji břicho….,

přítel si myslí,že je zferlá z těch léků,já už nemyslím vůbec…


Infekce potvrzena z krve?

Až teď čtu, krev byla.

kometa
kometa (5005 příspěvků) 12.02.2024, 13:40:45 xxx.xxx.224.101
efe:

Tohle bude velmi, VELMI individuální. Mně třeba diclofenac nezabírá vůbec (ani ten silný) a naopak jediné, co mi aspoň trochu zabere, je ten Nimesil. Brufen taky vůbec a to i vysoké dávky, ale ten teď už stejně nemůžu brát, tak je to jedno. 

A může mi pls některá z doktorek (Fíkovnice) vysvětlit, jak je možné, že mi kdysi po probuzení z narkozy po ortopedické operaci nezabral morfin? A to jakože vůbec… Dali mi tři dávky v rozmezí několika minut a když jsem stále neuvěřitelnou bolestí chtěla skákat z okna (nepřeháním), tak mě nakonec uspali něčím do žíly.


Dali mi tři dávky v rozmezí několika minut

Do svalu?

kometa
kometa (5005 příspěvků) 12.02.2024, 13:52:17 xxx.xxx.224.101
efe:

Ano, do ramene.


To je ten účinek pomalejší, uvádí se 10 - 15 minut.

Je pravda, že mi jednou při vaječníkové cystě taky píchali nějaké spasmolytikum do svalu, dávku už pomalu jak pro koně při kolice a nic. Zabrala až ta do žíly. A to mi bylo tenkrát taky hodně zle. Fuj, nechci vzpomínat.

efe
efe (1343 příspěvků) 12.02.2024, 14:22:07 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 12.02.2024, 13:52:17

Tak to je možné, že mi pak to samé dali i do tý žíly, to už nevím… Ale bylo to děsivý a dost mě to vyléčilo z případných dalších plánovaných operací. Nechali mě z narkózy probudit do plných a až pak mi začli dávat něco na krocení bolesti. Po přesekání kosti na dvou místech a sešroubování. Blivno je mi dodnes.

lupus4
lupus4 (670 příspěvků) 12.02.2024, 14:33:32 xxx.xxx.205.61

mno, tak k tématu - včera poprchávalo, tak jme to odbyli cca 1hod

dnes už to šlo, tak “kontrola ” kol Otavy, všude už jsou jehnědy, ptáci se ozývají,

nejvíc datlové, sádlo dané ve St stále ještě nezmizelo…

a unikát - potkali jsme poprvé 1,2 mlaďochy s dvěma choďákama - jeden pěknej, druhej špatnej ocas, oba ovladatelní …

Dafi (neregistrovaný) 12.02.2024, 15:02:03 xxx.xxx.136.20

CRP-70

CI-PS-100

BUN-PS-4,3

IP-PS-1,69

ALP-PS-5,72

ALB-PS-22

WBC-37,2

HGB-11,5

HCT-28,6

RBC-5,05

MCHC-40,3

PLT1-108

viděl nějaký bubliny na RTG a pak dělal ultrazvuk

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 12.02.2024, 17:11:22 xxx.xxx.64.54
lupus4:

mno, tak k tématu - včera poprchávalo, tak jme to odbyli cca 1hod

dnes už to šlo, tak “kontrola ” kol Otavy, všude už jsou jehnědy, ptáci se ozývají,

nejvíc datlové, sádlo dané ve St stále ještě nezmizelo…

a unikát - potkali jsme poprvé 1,2 mlaďochy s dvěma choďákama - jeden pěknej, druhej špatnej ocas, oba ovladatelní …


U nás v podhůří teče všude voda proudem. Tryská ze země v loukách, vprostřed cesty, každou strží teče potok. Ten hlavní se naštěstí drží v korytě. Na našich horních tocích stačí půl dne, voda odteče a může pršet nanovo. I tady lísky kvetou naplno, sněženky jsou venku. ptáci ladí. 

bambule
bambule (488 příspěvků) 12.02.2024, 18:10:25 xxx.xxx.75.47

Dnes jsem po venčení šla s pokorou poděkovat manželovi… on mi totiž jako důkaz své velké a nehasnoucí lásky před nedávnem koupil teleskopický obušek…. Potkala jsem dnes opět toho dementa s nepříčetným 50-ti kilovým bull cosi. Pes se zmítá na vodítku, pouští děsy a běsy. Chlap v klidu telefonuje nechá se vláčet. Takže Bambule k levé noze, vodítko za zády předávám do pravé ruky, levá ruka do kapsy, uchopit obušek, část vsunout do rukávu. Ruku ven a modlit se aby nepovolilo vodítko nebo obojek a nebo ruka toho kreténa. Už jsem ho potkala před nedávnem, tam jsem měla možnost se mu vyhnout. Tady na cyklostezce to bylo hodně těsné. Ještě nějakou chvíli jsem se ohlížela, jestli ten pes neběží za námi☹️ příště už tama nepůjdu. Neštěstí se chlap drží jenom v těchto místech, takže vím, že jinde ho nepotkáme. Vím, nemusela jsem obušek použít, ale ten pocit, že se mám Bambuli čím bránit mi hodně pomohl. 

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 12.02.2024, 19:44:57 xxx:xxx.9b08:f49e
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 12.02.2024, 11:11:33

….mně došel před pár měsíci a teď někdo říkal, že je k nesehnani, Nimesil mně nějak neokouzlil…tak držím palce ať jste co nejdříve v pohodě….

janaa
janaa (437 příspěvků) 12.02.2024, 20:10:47 xxx:xxx.bc93:1a8b

My v sobotu oficiálně ukončily s holkama další loveckou sezónu. A z čeho mám největší radost? Moje veteránky “na papíře”, osmiletá a devítiletá zvládly celou sezónu bez jakýchkoli problémů, zapajdání, svalové zatuhlosti (to samozřejmě šéfuju i doplňky), osmiletá si střihla i tři hony ve třech dnech za sebou, a čtvrtý den byla ráno nastoupená zase a moc se divila,že má jako odpočívat😍 Teď se holky vystřídají na fyziu, zaslouží si to. Minulý týden už byla devítiletá a verdikt - artroza pohmatem nula a má 100% rozsah ve všech kloubech

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.