Aktuálně: 4 319 inzerátů190 586 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Jak se vám venčí?

keriton
keriton (521 příspěvků) 23.09.2023, 15:03:00 xxx.xxx.80.209

Myslím, že se můžu pochválit za svoje letní výcvikování s vysavačem. Už to pes téměř vůbec neřeší. No a kdybych ho potřebovala vyfénovat, tak to už je taky úplně v pohodě. Ne že bych to potřebovala, ale měl na zvuk fénu podobnou reakci jako na vysavač, a tak jsem ho fén učila v rámci nácviku ošetření se souhlasem.
Takže bych mohla (měla) začít makat zase na něčem dalším 😄

Doron
Doron (2200 příspěvků) 23.09.2023, 15:28:54 xxx.xxx.24.46
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 23.09.2023, 15:03:00

Gratuluju 👍!

Fram vysavač neřeší vůbec, ani nechce uhnout, tak někdy luxuju přímo pod ním 🤣.

Ale ten fén, to je dobrý nápad ! To určitě někdy potřebovat budem .

sutrik
sutrik (374 příspěvků) 23.09.2023, 21:56:03 xxx.xxx.73.4

Dnešní výlet okolo vodní nádrže Seč.

1. Hráz, výška 42 metrů. Nad tunelem jsou zbytky zdiva zříceniny hradu Vildštejn.

2 a 3. Zřícenina hradu Oheb.  Název je odvozený od jednoho starého jména Chrudimky - Ohebka. Jak je na mapě vidět, Chrudimka v tomto místě prudce mění směr toku. Ohýbá se téměř zpět.

4. Pod Ohebem je ostrov.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (374 příspěvků) 23.09.2023, 22:02:32 xxx.xxx.73.4

Dál jsme pokračovali po modré turistické přes Ústupky. Kůrovec se zde vyřádil. V nejužším místě přehrady je tak málo vody, že z šířky přehrady zbyl jen původní tok Chrudimky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (374 příspěvků) 23.09.2023, 22:11:31 xxx.xxx.73.4

1 a 2. Na druhý břeh jsme přešli přes lávku Na Pilce.

A pokračovali částečně po turistické trase. Zčásti mimo, abychom se co nejvíce vyhnuli asfaltu.

3. Vzhledem ke stavu vody jsme šli i nádrží.

4. Pohled na hráz z druhé strany. 

5. Letos asi poslední zmrzlina kilometr před cílem. Na oběd doporučuju trampskou hospůdku Pod Drnem v Hoješíně.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 24.09.2023, 16:34:29 xxx.xxx.119.6

Protože je neděle od nicnedělání, tak radši makáme🙂.

Práce poctivě rozdělena, já obstarávám dříví, přítel díru (bude vědít Zrzavci), pes výkopové práce. Užitek ze všeho mají ptáčci, sbírám larvy a larvičky a dávám do krmítka, hned tam nabíhá koňadra. Ještě si sjedeme narovnat záda do parku.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 24.09.2023, 19:42:58 xxx.xxx.235.200

dneska jsme ráno vyrazili do Jizerek - kouknout na Čihadla. A rašeliniště je krásné, jezírka mají vody dost. A viděli jsme sokola - takto zblízka a zcela jasně identifikovatelného jsme ho ještě neviděli. Paráda (jen tedy fotka není). Navíc jsou hory přehoubované - během chvíle jsem měla plný batoh hřibů - a zakázala sbírat další (tak stovka jich tam zůstala) a to nepočítám starší obry, které byly jen pro fotky… Psík nadšen a my taky. Během tří hodin jsme potkali jednu paní s psiskem a dva houbaře… Sice jsme kus cesty šli po stezkách neznačených (i když pamatujeme doby, kdy ta cesta byla oficiálně turisticky  značená, ale to je dááávno), ale poctivě polovinu jsme šli po “hlavní” trase hor. Klika - bylo krásné studené ráno

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Doron
Doron (2200 příspěvků) 24.09.2023, 20:58:17 xxx.xxx.30.49
orionka:

Nechat uschnout. Po uschnutí něco odpadne samo, zbytek se vyčeše daleko snadněji.


Děkuju! Ale on byl suchej… Dneska se nám to stalo zase, ale byl nastříkanej tím přípravkem na hřívu, tak to šlo vyčesat snadněji. ..

orionka
orionka (531 příspěvků) 24.09.2023, 21:18:41 xxx.xxx.82.160
Xerxova:

dneska jsme ráno vyrazili do Jizerek - kouknout na Čihadla. A rašeliniště je krásné, jezírka mají vody dost. A viděli jsme sokola - takto zblízka a zcela jasně identifikovatelného jsme ho ještě neviděli. Paráda (jen tedy fotka není). Navíc jsou hory přehoubované - během chvíle jsem měla plný batoh hřibů - a zakázala sbírat další (tak stovka jich tam zůstala) a to nepočítám starší obry, které byly jen pro fotky… Psík nadšen a my taky. Během tří hodin jsme potkali jednu paní s psiskem a dva houbaře… Sice jsme kus cesty šli po stezkách neznačených (i když pamatujeme doby, kdy ta cesta byla oficiálně turisticky  značená, ale to je dááávno), ale poctivě polovinu jsme šli po “hlavní” trase hor. Klika - bylo krásné studené ráno

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Bledá závist mnou lomcuje! Z které strany jste šli ?

Doron
Doron (2200 příspěvků) 24.09.2023, 21:40:24 xxx.xxx.30.49

My dneska venčili zase jen za humny . Chráněné území tu teď vypásají ovce a ne kozy, na fotce úplně v pozadí.

Kluky se mi podařilo už docela  secvičit, chvíli jsem měla pocit, že tři na mě  budou moc.

Na první  fotce “ skarabeové” hodující na koňské kobližce, snad vám to nepřijde nechutný, mně přišli krásní.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (936 příspěvků) 24.09.2023, 21:49:38 xxx.xxx.235.200
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 24.09.2023, 21:18:41

šli jsme od hájovny v Pekle (konec Josefodolu), kus po červené, pak neznačenou kolem lovecké chaty Velcovka na Rozmezí. Potom klasika - ČIhadla, rozcestník Pod Čihadlem a pak neznačeným průsekem na cestu, která dorazí k parkovišti u hájovny od severu. Asi 10 kiláků - krásná a pohodová procházka

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 25.09.2023, 10:09:42 xxx.xxx.217.40

My jsme o víkendu úspěšně ukončili výstavní sezónu ve Wroclawi, oba dva dny Cherry získala ve třídě otevřené V1, CWC (čekatel šampiona krásy PL). Pro mě i obrovský úspěch, co se týká řízení, ujela jsem celkem 2x cca 350 km, s blouděním ve Wroclavi určitě i víc a to proto, že jsem stůj co stůj chtěla vidět historické centrum města, když nevím, kdy a jestli vůbec se tam ještě někdy dostanu. 😀Právě tam probíhala vojenská přísaha. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.